Poplave..

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

5. nov 2012 5:12

Tudi od mene srečno!!! Mislim na Vas!

gajka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. nov 2012 15:37

Ne morem vam povedati, v kakem strahu sem se danes peljala 50m po poplavljeni cesti, vodo sem imela skoraj do haube!!!! 5 min za mano se je ena ženska skoraj utopila, saj ji je avto zalilo. Moj partner je uro za mano šel peš iz službe po zgornjem robu  iste ceste in povedal, da se prometni znaki tam ne vidijo več. Ko sem prišla domov, so me zalile solze od groze in najprej sem ruknila enga "kratkega", da sem se nehala tresti. 

Katastrofa! Z okna gledam hiše ob Dravi, ki so napol pod vodo.

Korošci smo odrezani od sveta!!!!!

marjja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

5. nov 2012 15:52

Precej grozno, je, ja. Se pa ne splača za vsako ceno rinit skozi vodo. Danes sem jih videla kar nekaj, ki so v sredini luže obtičali. Bolje bi bilo, če bi avto pustili nekje pred vodo in naprej peš... Ali pa ponekod niti to ne, ker je voda drla... 

Srečno vsem,

upam, da žrtev ne bo!

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. nov 2012 16:00

Marjjaa..srečno vam na Koroško in v ostale dele poplavljene Slovenije..mi smo se pripravljali,ker je bilo rečeno,da bo  nas zalilo..toda ponoči je bilo samo zelo vetrovno in nekje normalno deževalo...je pa  žal prizadelo ostale..vas in ostale kraje.Vem pa ,kako se počutite ko take vode derejo mimo hiše..res grozno.Kar sledim po televiziji imate vi veliko,veliko hujše poplave.

Želim vam čimprejšne umikanje vod od hiš,in čimprejšno normalizacijo

Srečno...

Vrtejbenka

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

5. nov 2012 16:28

Vso srečo korošcem, štajercem, prebivalcem posočja in ostalim ki vas je poplavilo! Mi smo jo to pot dobro odnesli. Upam in molim da se vode čim prej umaknejo in da bo škoda čim manjša! Srečno!

Bernarda

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. nov 2012 16:31

Hvala za lepe želje. Ja, jaz če bi se še enkrat morala peljati tam čez, se ne bi!!! Ampak pač peljali smo se počasi v koloni in sploh nisem razmišljala. 

No zdaj sem na varnem v bloku, ampak spodnje bloke pa je že poplavilo. Nekatere hiše so do 1. nadstropja pod vodo, ta hujše pa šele pride iz Avstrije. 

Kolegica je 2 otroka iz šole/službe pripeljala, ker starši ne morejo ponju. Verjetno bosta siroteka pri njej prespala.

Ah, kot da življenje že samo po sebi ni dovolj težko!!

 



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 05.nov 2012 16:49

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. nov 2012 16:45

Vanja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

5. nov 2012 17:00

Ravnokar smo poslušali lokalna poročila: 1. nadstropje spodnjih blokov je pod vodo, ljudi vozijo iz 2. nadstropja s čolni in jih selijo k sorodnikom, prav tako iz najbližjih hiš ob Dravi. Menda so rešili lokalni most, pridni gasilci policisti, komunalci, rešujejo imetje, kar se pač da. Prejle je po Dravi priplavala industrijska plinska jeklenka. 

Dež pa kar ne pojenja, vse ceste so zaprte, razen v Avstrijo. 

marjja

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

5. nov 2012 17:09

Kar mrazi me ob tem. Nam je pred dvemi leti na viču zalilo blok, je hudo če človek ni navajen. Upajmo na najboljše. Držte se vsi!

Lila Roza

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

5. nov 2012 17:31

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti