Odprava napake

Jeseničanka  

član od: 24.10.2012

sporočila: 7

tema odprta - 24. okt 2012 9:20 | ogledi: 6.983 | odgovori: 17

Če tema, ki jo odpiram, že obstaja, se opravičujem, saj je nisem našla. 

 

Zdaj pa k problemu :

Omako za testenine sem presolila !!! Groza! kako jo lahko razsolim ? Nekaj sem nekje slišala, pa si nisem zapomnila. Mi lahko kdo pomaga ?

 

Hvala in lep pozdrav

 

Jeseničanka

Jeseničanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. okt 2012 9:40

Jaz naredim tako, da dobršen del omake dam na gosto cedilko, splahnem pod tekočo vodo in potem vrnem v lonec, popravim po potrebi in to je to.

mamamia

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

24. okt 2012 9:45

Pozdravljene! Nekje sem prebrala, da daš v omako kuhat 2 cela krompirja in pobereta sol. Upam, da trditev drži. Srečno!

pultica

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. okt 2012 9:46

Odvisno kakšno omako imaš, če imaš smetanovo dodaj malo smetane, malo vroče vode; če je s pelati, dodaj pelate...

Začetnica

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

24. okt 2012 9:48

Lahko poskusiš s krompirjem ali rižem. Olupljen opran krompir prereži na pol in ga daj prevreti v omako. To bi znalo pomagati, saj bo krompir potegnil nase kar nekaj soli. Potem ga seveda odstraniš. Nekje sem prebrala, da gre tudi z rižem. Manjša skodelica riža se poveže v gazo in da prevreti v preslano jed, tudi riž bo potegnil iz omake nekaj soli. Je pa odvisno koliko si presolila, če ni prehudo, bo pomagalo.

zeta

Jeseničanka  

član od: 24.10.2012

sporočila: 7

24. okt 2012 9:54

Hvala za pomoč. Mislim, da bom poskusila s krompirjem ali pa s splakovanjem. Upam, da mi bo uspelo. Bom sporočila !

 

Hvala še enkrat vsem !

Jeseničanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. okt 2012 10:23

Tole s krompirjem je sicer bilo že večkrat napisano v različnih revijah v nasvetih za gospodinje. Jaz sem to poizkusila že pred mnogimi leti in kolikor se spomnim, kakšnega uspeha ni bilo.

Če imaš bolonjsko omako, potem poizkusi dodati še malo pelatov ali paradižnikove omake, ki pa ne sme biti slana, mogoče bi dodala malo moke in vode, stran je škoda vreči. Je pa potrebno biti pazljiv pri omakah z mletim mesom, soliti bolj malo, po potrebi še raje dosoliti. Če omaka stoji, pa je naslednji dan še bolj slana.

 

naor

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

24. okt 2012 10:39

Najboljša rešitev pa je, da skuhaš novo  manj slano :) Ker povsem je itak ne boš mogla rešiti in tudi ne bo taka kot bi morala biti.

hedonist

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

24. okt 2012 11:00

če je ful preslana, skuhaj še eno kateri ne dodaš nič soli in potem obe skupaj zmešaj. Ker tale krompir mislim da ne deluje preveč. In če kaj ostane, jo zamrzni za naslednjič.

 

tinkarica

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

24. okt 2012 11:01

Jaz bi pa skuhala še eno omako,jo čisto nič začinila..potem zmešala obe skupaj in to je to ..kaj bi to stran metala..

Vrtejbenka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. okt 2012 11:02

Jaz se ne bi šla poskusov s krompirjem ali rižem, ker, kolikor je meni znano, niti krompir niti riž, še posebno kuhana, nimata aktivne črpalke za natrijev klorid, in je posledično jed ravno toliko manj slana, kot če bi vanjo zlil eno šeflo vode. Bi pa, če gre za mesno omako, naredila namesto testenin musako s krompirjem, jajčevci, porom, ohrovtom ali kombinacijo vsega naštetega in ostalih sestavin ne bi nič solila; če gre za zelenjavno ali paradižnikovo omako, bi ji pa dodala veliko na drobne koščke narezane ali na multipraktik zmlete zelenjave (čebula, korenje, paradižnik, bučke), še enkrat pošteno prevrela, kropa za testenine pa skoraj ne bi solila. lp, proxima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti