Kruh brez gnetenja

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 20. okt 2012 21:54 | ogledi: 11.710 | odgovori: 5

Pozdravljeni.

sem zasledila recept za kruh brez gnetenja. Tisti, ki ga pustimo čez noč. Najprej sem ga naredila po receptu, v katerem ni omenjeno, da naj bi bil pekač pred pečenjem vroč. Nato sem zasledila še recept, ki ga je preizkusilo že veliko uporabnikov in so ga vsi zelo hvaalili. Meni pa ni najbolj uspel. skorja je bila sicer lepa, okus kar dober, samo sama sredica kruha je bila čisto gumijasta. še maslo se ni hotelo prijet nanj. Vas prosim za nasvet, kaj je mogoča napaka. Bi ga rada še enkrat probala , da bom tudi sama lahko rekla, da je kruh res dober. Hvala

BLACKY30

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

21. okt 2012 6:32

Jaz sem ga enkrat naredila po tem receptu. Držala sem se točno navodil, edino kvas sem uporabila svež, ker tistega v prahu ne maram. Bil je božanski; okus in izgled. Preberi počasi še enkrat recept, pa morda ugotoviš, če si kje šla malo po svoje. Morda bo kdo drug imel kakšen bolj konkreten nasvet. Upam, da ti v prihodnje uspe bolje.

http://www.kulinarika.net/recepti/9450/kruh/kruh-brez-g

pirnica

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

21. okt 2012 14:15

Hvala za odgovore. sem najprej mislila, da je bilo krivo ker sem ga v mrzel pekač dala.potem sem pa vseh 14 strani komentarejv prebrala, pa ne morem pogruntat, kaj bi bilo narobe. še mama je komentirala,da tega pa res ne rabim več pečt. bom pa zihr še enkrat, da vidimo kaj bo

BLACKY30

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

21. okt 2012 18:27

Moraš dati v vroč pekač, že zato, da se ti ne prime.

Poskusi z malo manj tekočine. Pa jaz ga pečem kar odkritega.

lartep

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

27. dec 2013 19:59

Po principu brez gnetenja sem včeraj premešala sestavine za krompirjev kruh (krompir in kromp.vodo sem zmiksala). Danes pa sem pekla, ker sem imela dvojno količino testa nisem pomislila, da se mi čas pečenja ne bo ujemal  . Ker se mi je ob preizkusu z leseno palčko (za ražnjiče) še vedno prijemalo (ne veliko, ampak toliko, da se je)  sem podaljšala pečenje. Hotela sem eksperimentirat, vendar sem vseeno  s prvo peko. Še nismo ga pojedli pa me že ima, da bi spet pripravila za jutrišnjo peko 

slivovi cmoki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti