Paniran sir

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

tema odprta - 29. jan 2004 23:33 | ogledi: 5.562 | odgovori: 11

Ojla vsem skupaj,

pa smo spet tam. Dragi si zaželi nekaj kar sem samo enkrat delala, pa še to je šlo vse skupaj k vragu :(.

Torej paniran sir, najprej; katero vrsto sira uporabljate in koliko približno potrebujemo za štiri lačne ljudi (jast pojem za tri :D, torej kot da nas je sedem). Kaj potem, a paniramo kot meso ali kako drugače? Cvrem v fritezi, tako, da me zanima tudi na koliko °C? Kaj lahko ponudim poleg sirčka?

Hvala in lep večer/dan.

Sandra

Sandra Kadirič

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

30. jan 2004 6:52

Sandra, poglej mal v forumu, vse ti lepo piše...Tanja

Jacha  

član od: 28.1.2004

sporočila: 105

30. jan 2004 7:03

Sandra, pozdravljena ! Ker jaz ne maram mastnega sira vzamem manj mastnega, ti pa lahko uporabiš katerikoli trdi sir. Jaz ga paniram na naslednji način: moka, jajce, drobtine, še enkrat jace in še enkrat drobtine. Upam, da ti bo uspelo. LP

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

30. jan 2004 9:41

Jp. Če ni dvakrat paniran, bo stekel.

maricaduso  

član od: 21.3.2003

sporočila: 78

30. jan 2004 11:36

Za ocvrt sir vzamem Edamca, Jošta, Gaudar, kar je pač pri roki. Narežem primerne rezine in jim "poberem" (zaokrožim) vogale, če je sir pravokotne oblike, ker najprej steče na ostrih vogalih, če že steče. Postopek paniranja: rezine najprej zmočim z vodo, otresem, nato v ostri moki (vse paniram v ostri moki), stepenem jajcu, še enkrat moki, jajcu in nato v drobtinah. Paniran sir dam v hladilnik vsaj za uro, lahko pa čez noč in potem ocvrem v zelo vročem olju, ki mu dodam malo masla. LP

patrick123  

član od: 4.9.2003

sporočila: 9

30. jan 2004 13:02

Jaz ga paniram dvakrat in sicer moka, jajce, drobtine. V drobtinah pa ga z roko potlačim, da se drobtine bolj primejo, ga obrnem in spet potlačim, počakam nekaj minut in ponovim. Olje mora biti zelo vroče. patrick123

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

30. jan 2004 19:46

Če želiš, da bo sir res sir in ne samo pohanje, potem upoštevaj nasvet dvojnega paniranja, s tem, da je dobro, če po prvem paniranju pustiš sir kakšno uro, dve, da se malce osuši, nato pa še enkrat spaniraš, drobtinice dobro pritisni. Ali pa tako, kot je napisal/a maricaduso, da ob drugem paniranju pustiš, da se vse skupaj nekako utrdi. Uspeh je zagotovljen! Taia Sporočilo je spremenil(a) Taia dne 30. jan 2004 19:47:22

Tatjana  

član od: 10.4.2002

sporočila: 301

1. feb 2004 14:01

Bolje se obnesejo trši siri (Jošt, Gauda...). Edamec je mehak in hitro steče. Tatjana

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

2. feb 2004 13:32

Poleg naštetega - sir je ocvrt zelo hitro, ravno toliko da se drobtinice malo zapečejo in se vsebina "napihne" - zato mora biti olje vroče, da gre hitro. Zraven zelo paše jogurtova omakca (gosti jogurt n.pr. Ego, žlica majoneze, sesekljan trdo kuhan jajček, kumarica, lahko malo čebulice, sol, poper - zmešaš, lahko dodaš tudi žlico belega vina) - v bistvu ene sorte tatarska omakca. Pa velik solate, zelo paše paradižnik ali kaj podobnega. Je pa to kar močna hrana - rezine naj bodo debele dobrega pol centimetra, velike pa, hja odvisno od dimenzij kosa, od katerega rezine režeš. Dve taki fetki, cca 9x6 cm sta za običajnega jedca polno kapo dovolj. Za tri odrasle nekje 30 dag sira bi rekla. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Tjanca  

član od: 6.7.2002

sporočila: 265

2. feb 2004 13:46

Jaz uporabljam Edamec-Celjski in paniram prav tako 2x, če paniraš tako kot so že omenili ostali nič ne steče ! Cvrem v olju na koliko stopinj ne vem ampak vržem noter, ko vidm da je zelo vroče .. rezine sira pa so debele za en prst... prodajalki ponavadi kar rečem da mi da npr. 4 rezine za prst debele in potem doma te rezine še razpolovim ... zraven paše tetarska omaka in pomfri.. drugač pa dunajski ali naravni zrezki Tatjana Sporočilo je spremenil(a) Tjanca dne 02. feb 2004 13:50:44

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

2. feb 2004 19:09

Živjo! So me kar zasrbeli prsti, ko sem brala tele nasvete o siru in nisem ostala ravnodušna... V nedeljo sem pripravila paniran sir po navodilu "maricaduso" in zadeva je totalno uspela. Moram vam priznati, da sem že večkrat poskušala in vedno znova sem bila popolnoma razočarana, ko je sir stekel ven. Sama sem pekla v fritezi na 180 stopinj in je bil pečen v kakih 2 minutah. Zadeva je super, ampak glede na kaloričnost bi jo priporočala kakih 5 na leto... HVALA ZA NASVET!!! Mica maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti