Pecivo za poroko

barbara19762  

član od: 24.11.2009

sporočila: 22

tema odprta - 14. okt 2012 14:18 | ogledi: 30.304 | odgovori: 43

Pozdravljeni(e)!

Razmišljam o tem,da si bom drugo leto za svojo poroko spekla sama pecivo in torto.Za torto ni problem,mam vse naštudirano,pri keksih pa se malo zatakne.:)Ne da ne bi znala pečt keksov...rada bi naredla nekaj novega,da ne bo vedno vse isto(linške rožice,rumove kroglice,orehovi rogljički,kokosove kocke...)

Sem iskala v bazi receptov,pa je tega toliko,da bi si mogla vzeti dopust!:)Prosim vas za nasvet,kaj naj naredim,da lahko naredim par dni prej,ker torta itak pride zadnja dva dni na vrsto.Nekaj za narezati,pa nekaj kot nekakšni minjoni.

Hvala za pomoč,lp.Barbara

barbara19762

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

14. okt 2012 14:55

Barbara, poglej na ZS.

angie :)

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

14. okt 2012 15:12

Barbara,

če je poroka drugo leto, potem imaš do takrat pač čas preskusiti malo morje receptov! Sicer pa mislim, da prav nihče ne bo imel nič proti dobrim domačih orehovim rogljičkom in rumovim kroglicam. Pred kratkim smo bili na poroki, kjer so vse pecivo spekle nevestine prijateljice, vsaka je prinesla eno ali dve stvari, tisto, kar najbolj obvlada - verjemi, mize so se šibile pod dobrotami! 

Sonja

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. okt 2012 17:16

Barbara,

žal nimam nasveta, ki ga želiš, ampak moram stegnit svoj kljun. Ampak kot nevesta, predvidevam, da boš zadnje dni pred poroko imela dovolj drugih obveznosti. Po stari navadi (kar se tiče mojih prijateljic) so pecivo pekle mame in prijateljice, da nevesti ni bilo potrebno skrbeti še za to.

 

Moycaa

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

14. okt 2012 20:10

Sama sicer nimam toliko nasveta za sam okus peciva kot za izvedbo (nama so namreč napekli takšne res mini kekse, ki so bili super, ker se jih je dalo v enem grižljaju pojesti - fotografijo prilagam). Poleg tega sva imela še čokoladne praline, kar je prav tako super izpadlo, ker je malo drugače kot običajno. Tudi sama pa ti odsvetujem, da bi pecivo v tistem tednu pred poroko pekla sama, saj boš tako ali tako imela zelo veliko dela in (mogoče je to še bolj pomembno) skrbi. Midva sva recimo sama delala samo darilca za svate pa je bil že to kar zalogaj ob tem, da sva bila oba v službi, in potem še vse izvajalce kontaktiraš, svatje te kličejo in hodiš na probo obleke ... 

katka85

barbara19762  

član od: 24.11.2009

sporočila: 22

14. okt 2012 21:16

Hvala lepa,Angie.orhideja in mamamia ,za recepte ki sta jih poslali.Se mi že cedijo sline...

Vem da naj bi mame in prijateljice pomagale s peko peciva,mogoče se bo kdo ponudil,ne bom pa prosila in jih obremenjevala s tem...če bo -bo,če ne pa ne..Sicer pa nas bo samo okrog 40,tak ka mislim da bo šlo.

V bistvu  gre sin drugo leto k birmi,pa sva se odločila,da se zraven še oženiva.Predolgo že odlašava,ker pa časi niso ravno rožnati,bomo to naredili z enimi stroški.Brez nekega pretiravanja in šrang,itd.

Ker pa rada pečem,rajši torte kot kekse,sem se obrnila na vas.

Hvala še enkrat za odgovore in recepte,če pa se še kakšnega spomnite,bom zelo vesela.Lep pozdrav!

 

Barbara

barbara19762

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

14. okt 2012 21:42

In kje so kakšni recepti? Tudi jaz bi prosila zanje.

tej_a

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

15. okt 2012 12:39

Vseeno ti polagam na srce, nikar ne pozabi na linške rožice ali rogljičke. Vsaj malo čisto "navadnih" oz. običajnih piškotov tudi mora biti na poroki.

Ko sem strica vprašala kako je bilo na neki "fensy" poroki (kjer je, baje, bilo vse najboljše in najmodernejše) mi je rekel: "Veš, tud enih navadnih piškotov, da bi ga v roko prijel in v kofe namočil ni blo!"

lp, hema

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

15. okt 2012 13:07

HEMA je napisal/a:

Ko sem strica vprašala kako je bilo na neki "fensy" poroki (kjer je, baje, bilo vse najboljše in najmodernejše) mi je rekel: "Veš, tud enih navadnih piškotov, da bi ga v roko prijel in v kofe namočil ni blo!"

lp, hema

Res je. Saj paše pecivo s kremo, čokolado pa še kaj bolj fensi, ampak vedno pa hitro izginejo sočne breskvice, sladki beljakovi vetrci in standard dobri in lepi linški piškoti. To kar je imela katka85 na svoji poroki tudi odlično zgleda, jaz bi vsekakor probala, če bi bilo po vsem še kaj prostora.

Mogoče čisto mimo>

http://www.kulinarika.net/recepti/17686/sladice/cake-po

http://www.kulinarika.net/recepti/4543/sladice/bela-lim

http://www.kulinarika.net/recepti/8291/sladice/cokoladn

http://www.kulinarika.net/recepti/6814/sladice/klobucki

katti

julčika  

član od: 14.10.2012

sporočila: 7

15. okt 2012 14:34

Vsekakor lahko malo kombiniraš z novimi recepti. Če pa ne bo ne vem koliko "fensy" gostov, pa poskrbi, da bo tisto, kar na poroki moraa biti: breskvice, linške, rogljički...

 

julčika

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. okt 2012 16:25

katka kje si dobila tako lepa stojala? 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti