Pecivo za poroko

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

19. okt 2012 19:27

Katka, same takšne rožice, ki so meni všeč  

Se mogoče spomneš s čim je bila namazana torta - običajna smetana ali še kaj zraven?

OlivaB

barbara19762  

član od: 24.11.2009

sporočila: 22

19. okt 2012 20:43

Katka85-krasen šopek in torta.

Bannanna,ko sem prebrala tvoj komentar-celofan-me je prešinilo...moja znanka je aranžerka,pa mi bo že nekaj zrihtala. :)

Syu,hvala.Res rada pečem torte ,ni problema.....v dveh letih sem spekla več kot 100 tort,za različne priložnosti,tudi poročno torto za kolegico,...pravijo  da vaja dela mojstra.. :)  

Lep pozdrav!   Barbara

barbara19762

barbara19762  

član od: 24.11.2009

sporočila: 22

19. okt 2012 20:46

Bi prilepila kakšno slikico,pa mi nekaj nagaja. :(

barbara19762

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. okt 2012 21:41

Moycaa je napisal/a:

Barbara,

žal nimam nasveta, ki ga želiš, ampak moram stegnit svoj kljun. Ampak kot nevesta, predvidevam, da boš zadnje dni pred poroko imela dovolj drugih obveznosti. Po stari navadi (kar se tiče mojih prijateljic) so pecivo pekle mame in prijateljice, da nevesti ni bilo potrebno skrbeti še za to.

 



Moycaa

Se totalno strinjam.

Edina naloga neveste je, da je na svoji poroki najlepša in da se ne cmera non-stop. Za ta dosežek moraš pa biti spočita, mirna itd. Tvoja prioriteta bo the dress, mejakap in frizura. Pečejo naj pa drugi. Jajca lahko stepaš in testo lahko mesiš čisto vsak dan, poročiš se pa ravno ne vsak dan, ne?

Razen, če spadaš v kategorijo control freak monster brides......

Vendelina jr.

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

20. okt 2012 14:47

@OlivaB: Ja za šopek se je cvetličarka res potrudila. Krema na torti pa mislim, da je bila zmes sladke in kisle smetane, definitivno ni bila samo sladka smetana, ker je bila torta dokaj lahka, čeprav je bilo precej kreme.

katka85

tarinca  

član od: 11.8.2011

sporočila: 20

20. okt 2012 17:12

Tudi jaz se strinjam z ostalimi, da si vzameš čas za druge stvari in ne peko piškotov.

 

Sama sem imela takšne plane, da bom več ali manj naredila sama. Ne samo piškotov ampak tudi vabila, naprsne šopke. No, saj tudi sem.

Vendar pri piškotih in pecivu je enostavno zmanjkalo časa. Pomagale so mi prijateljice, sorodnice, največ pa je spekla moja tašča, mislim da več kot 30 različnih vrst piškotov. Kapo dol!

Tako sem imela za zahvalo za goste, lepo škatlico z najlepšimi in najboljšimi piškoti. :)

Žal mi je le, ker te škatlice nisem slikala, notri je bilo okrog 50 različnih piškotkov + kos potice (po tradiciji), ki sem jo zavila v folijo, da ne bi razmehčala piškotov.

 

Po spominu so v škatlici bili:

Lincer srčki, orehi, piškotki s pistacijami, piškotki z beljakovim snegom, čokoladni huzarski krapki, različno okrašene rožice, razpokančki, rafaelo kroglice, lubenice, jagode, breskvice, jurčki, klobučki, rumove kroglice, rogljički, žepki z marmelado, in še in še ...

 

Spodaj je edina slika, ki jo imam od piškotov, malo sem jo "odrezala", ker so zraven še najini prstani.

 

Upam, da ti pride kakšna informacija prav in mirne priprave ti želim!

 

 

 

tarinca

fifer  

član od: 23.10.2012

sporočila: 8

23. okt 2012 11:09

Bananine kocke, klobučki, lubenice, jajčke in ciganske rezine.

Vse zelo okusno. Pekla pa za dve poroki.

Lp

fifer

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

25. okt 2012 21:52

Katka hvala!

OlivaB

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

26. okt 2012 7:34

Fifer, kakšen pa je recept za ciganske rezine. Ga lahko, prosim, objaviš, ali pa vsaj približno poveš! Hvala!

pirnica

fifer  

član od: 23.10.2012

sporočila: 8

2. apr 2013 16:21

TESTO: 16 dag masla, 12 dag sladkorja v prahu, 12 dag jedilne čokolade (jaz dam kar čokolado v prahu), malo soli, 5 jajc, 8 dag drobtin, 7 dag mletih orehov, limonino lupino, malo ruma.

 

KREMA: čokoladni puding z manj mleka skuhaj. 1 maslo stepemo in po okusu dodamo čokolado v prahu, slad. v prahu in 1 rumenjak (jaz dodam čokolade v prahu 10 dag)

 

Pečen biskvit prerežeš, navlažiš in premažeš z pol kreme. Pokrijemo z drugo polovico testa, ki ga premažemo z marelično marmelado in nato na tanko narezanimi bananami in pokrijemo z preostankom kreme.

 

PRELIV: 7dag margarine, 7dag jedilne čokolade in kapljico olja.

 Na olju stepemo in nato po cca. 3 min prelijemo po biskvitu.

 

Lp Fifer

fifer

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti