Parkirišče dolgi most

justa  

član od: 25.12.2007

sporočila: 18

tema odprta - 11. okt 2012 20:30 | ogledi: 15.286 | odgovori: 11

Vem, da tudi kulinaričarke rade potujete in mogoče bo odgovor na moje vprašanje za vas mala malica. Nisem namreč iz Ljubljane in s tem nimam izkušenj. Z možem greva na večdnevni izlet, ki ima odhod iz Dolgega mostu v Ljubljani. Ali mogoče katera ve, kako je tam s parkiranjem ? Prišla bi s svojim avtomobilom v petek zgodaj zjutraj in se vrnila v nedeljo pozno zvečer. Ali je to parkirišče varovano, ali lahko avto pustim tako dolgo (je varno) in kako je s plačilom parkirnine (če kdo ve, pa še približna cena, prosim) ? Kam pa vi parkirate, kadar greste kam na izlet in imate odhod iz Dolgega mostu. Hvala že vnaprej za vse koristne nasvete ! 

justa

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

11. okt 2012 20:56

Parkirišče mislim da ni varovano in tudi za plačat ni; nisem pa čisto ziher in bi bilo fino, da se oglasi še kdo iz LJ ter potrdi/zavrže moje informacije :)

 

nike

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

11. okt 2012 21:00

Tole parkirišče je tako tako. Gre za en velik kos betona na obrobju Ljubljane. Zadeva je dobro osvetljena, to je pa tudi vse od varovanja. Kaj pa vem no, do sedaj še nisem slišala o kakih blaznih tatvinah in vlomih z Dolgega mostu pa je precej uporabljena točka za parkiranje ljudi, ki se vozijo na delo in turistov, ki od tam odhajajo, tako da meni se zdi, da bi morala biti zadeva varna. O parkirnini tule: http://www.lpt.si/parkirisca/parkirisca_osebna_ , se pravi 1,20€ na dan. Sama sicer poredko odhajam iz Dolgega mostu, če že sem, sem v LJ prišla z vlakom, ali si uredila prevoz do tja.

Viva Meier

justa  

član od: 25.12.2007

sporočila: 18

11. okt 2012 21:07

Hvala Viva Meier ! Torej kot piše  na strani LPT, lahko plačam parkirnino samo za petek, ker je očitno sobota in nedelja zastonj. Ali lahko plačam tudi v gotovini, ali samo z urbano, te namreč nimam.

justa

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

11. okt 2012 21:13

Nisem 100%, ampak ene 95% pa sem, da komot z gotovino plačaš, ker gre za čisto navadne parkomate, tale zadeva, da dobiš še eno vožnjo z busom je bolj tako, stranski učinek, sploh za vaju z možem. Je pa vsekakor to še najbolj pametna (poceni) točka za parking v LJ, ker nam nabijajo parkomate serijsko po ulicah in gredo zastonj parking rapidno v maloro (so nas ravno v Bežigradu zasuli z njimi )

Viva Meier

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

11. okt 2012 21:47

Ne vem, če se plača ali ne sem se pa v nedeljo peljala mimo in zagledala avto na "klocih" se pravi vse štiri gume je nekdo spi****, tako ,da se mi zdi da varovanje ni najbolje

te.jcika

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

11. okt 2012 22:00

Poudarjam še enkrat, da nekega uradnega varovanja na Dolgem mostu NI, zato seveda problemi niso izključeni. Kakor pa tudi niso izključeni na raznih drugih koncih LJ in SLO, še na domačem dvorišču so dobro znane tatvine iz avtomobilov. Avto parkirati kjerkoli brez takega ali drugačnega varovanja je riziko, proti kateremu človek naredi največ kar more s tem, da odstrani vidne vredne predmete, pa da se parkira na osvetljenem in obljudenem kraju in kar je še teh standardnih napotkov. Potem pa pač nastaviš pozitiven mindset in odideš na potovanje v trdni veri, da te bo avto pričakal nedotaknjen. Ker če se ne da priti z javnim prevozom/s prevozom prijateljev, sorodnikov imaš itak samo dve opciji: priti s svojim avtom in reskirati ali pa ostati doma za pečjo. Na tej točki pa vsak ve zase...

Viva Meier

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

11. okt 2012 23:00

justa poglej zs ;)

Zuckerfee

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

15. okt 2012 10:02

Na Dolgem mostu parkiraj samo na kratko !.........so prejšnji teden bavarca postavli na lesene kole in mu slekli gume s feltnami vred !!!

vd007

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

15. okt 2012 10:24

Po gornjih zapisih sem si predstavljala, da je na tem parkirišču vsesplošni kaos, vendar ga jaz v soboto nisem opazila. Tudi nobenega avta na klocnih ni bilo. Barabije se pa dogajajo povsod. Našim sosedom so neke noči iz zaklenjene garaže lani na pomlad odpeljali slabega pol leta starega BMW-ja, pa so bili vsi doma in spali spanec pravičnega.

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

15. okt 2012 17:11

V soboto ob osmih zjutraj in v soboto ob desetih zvečer je bilo parkirišče skoraj polno avtomobilov. Od tam pač starta veliko eno in dvodnevnih izletov. Sicer pa, kje v Ljubljani pa ti, kljub parkirnini, zagotavljajo varnost avtomobila? Kot pravi Ognjič, še v domači garaži ni povsem varen.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti