Ideje za darila domače izdelave

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

19. okt 2012 10:00

Vendelina jr. je napisal/a:

Ježeš no, daj poglej v slovar, enciklopdijo, google, nekaj od tega, kaj sploh je psihanaliza. Čiso vsak komentar, ki nakazuje nekaj o obnašanju, še ni psihoanaliza.



Vendelina jr.

 


Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 19.okt 2012 08:13

 

No, saj lahko rečemo tudi odvečno pametovanje, kajne? Če je že prejšnji izraz neustrezen.

On naslednjem zapisu izven teme, ki jo je odprla avtorica, bo tema zaklenjena.

 

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

19. okt 2012 11:03

Še ena ideja za darilo domače izdelave, za katero pa je potrebno malo več znanja: doma narejen koledar. Je kar nekaj firm po internetu (tujih in domačih), ki printajo take in onake stvari.

Sicer je treba v to vseeno vložiti nekaj znanja in dela, vendar če se malo potrudiš in imaš malce smisla za oblikovanje, je to lahko lepo darilo. Prah se bo na njem nabiral pa največ eno leto, potem gre pa tako ali tako v star papir Kolegici sem enkrat naredila koledar na katerem je bila za vsak mesec slika njene mucke. In mislim, da ji je bilo zelo všeč. Če bi isti koledar podarila komu drugemu, bi mu bil verjetno samo za staro šaro. Kakšna babica bi bila verjetno vesela npr. slik vnučkov.

Lahko vključite svoje fotografije ali pa (če niste tako vešči v fotografiranju) jih kupite na spletu.

Ali pa če ravno ne koledar je lahko to že voščilnica - narejena doma s kakšnim luštnim motivom, ki lahko med prazniki služi za okras, če pa obradovanec tega ne želi, lahko spravi ali vrže stran (vseeno manj škode in slabe volje, kot če dobi veliko neuporabno darilo).

 
Urša

Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 19.okt 2012 11:04

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

19. okt 2012 12:28

urssa je napisal/a:

Še ena ideja za darilo domače izdelave, za katero pa je potrebno malo več znanja: doma narejen koledar. Je kar nekaj firm po internetu (tujih in domačih), ki printajo take in onake stvari.

No ja, nekega hudega znanja tu ni potrebno, ne strašit ljudi. Jaz sem nedavno v enem od teh programov naredila fotoknjigo za darilo, pa so bila navodila tako "trotlziher" da se nisem držala predlog, ampak sem naredila po svoje.

Koledar se mi tudi zdi super darilo, hvala za idejo!

jkd

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. okt 2012 13:23

moderator2 je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:

Ježeš no, daj poglej v slovar, enciklopdijo, google, nekaj od tega, kaj sploh je psihanaliza. Čiso vsak komentar, ki nakazuje nekaj o obnašanju, še ni psihoanaliza.



Vendelina jr.

 


Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 19.okt 2012 08:13

 

No, saj lahko rečemo tudi odvečno pametovanje, kajne? Če je že prejšnji izraz neustrezen.

On naslednjem zapisu izven teme, ki jo je odprla avtorica, bo tema zaklenjena.

 

Ne, temu se reče, da imenuj stvari s pravim izrazom in to na temelju znanja in ne na temelju čvekanja in ostalih nečednosti. Knjiga je orožje, vzemi jo v roke, je napisal Brecht in to isto svetujem tudi tebi. To je bil prijazen nasvet. Izven teme. Sedaj pa bodi karakter in v skladu z napovedanim  zakleni tole, da bodo ljudje v miru dolbli lubje.



Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

19. okt 2012 13:30

Lubja ne dolbemo.

Svetujem knjigo. Še mnogo knjig, pravzaprav.

Mygrace

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

19. okt 2012 14:15

jkd je napisal/a:

urssa je napisal/a:

Še ena ideja za darilo domače izdelave, za katero pa je potrebno malo več znanja: doma narejen koledar. Je kar nekaj firm po internetu (tujih in domačih), ki printajo take in onake stvari.

No ja, nekega hudega znanja tu ni potrebno, ne strašit ljudi. Jaz sem nedavno v enem od teh programov naredila fotoknjigo za darilo, pa so bila navodila tako "trotlziher" da se nisem držala predlog, ampak sem naredila po svoje.

Koledar se mi tudi zdi super darilo, hvala za idejo!



jkd

 

Mislila sem na malo več znanja (računalniškega), kot ga je potrebno, da streseš sladkor v kozarec in dodaš vanilijo

Ampak itak smo vsi, ki uporabljamo kulinariko tok fejst, in imamo vsaj toliko računalniškega znanja, da tudi kreiranje koledarja ne bo problem!  (Za mojo babico, ki računalnika niti pogledati ne upa, pa je bi bil to čisto nemogoč podvig)

 

No ena konkretna ideja: koledar z recepti meseca. Narediš 12 jedi, jih poslikaš, dodaš tekst in je to to. Sam kaj ko bi bil potem lačen vsakič, ko bi moral pogledati kater datum je. Pa če bi bila recimo junija, ko je kmalu treba v kopalke na sliki kakšna fejst čokoladna torta, taka, da bi se ji težko uprl....  Ma sm že preveč žleht zdej

Urša

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. okt 2012 14:29

Ma tole s koledarjem se meni dopade, sam je treba slike pazljivo zbrat. Evo, jaz ponujam mojih dvanaest slik ( v glavnem v kopalkah ) take, da se bicepsi lepo vidijo, to bo pa nekaj res lepega, pa brezplačno, da se razumemo. Pa nobene erotike, ........... no, morda sam mejčken, ko sem v gatah, erdečih............

Dokler  bo hudo povpraševanje, bo morda treba kak dan počakat..........

ežoj

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. okt 2012 14:32

Urša, previdno s slikami hrane na koledarju. Na forumu jih je samo nekaj, ki delajo dosti dobre fotografije, da so uporabne za kaj takega. Kot prva mi pride na misel Stana R.

 

ZZak, ta drugi S spada zraven. 

http://en.wikipedia.org/wiki/KISS_principle



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 19.okt 2012 15:00

Mygrace

sporočila: 6506

19. okt 2012 15:28

Tale s koledarjem se meni tudi zelo dopade.

Še najbolj se mi pa dopade, da mi bo Ežoj poziral ...

 

                                

Mygrace

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

20. okt 2012 6:30

Ideja s koledarjem je super. Vsak mesec drugačen recept in ustrezna fotka zraven.

@ vanja, poleg  stane.r je še kar nekaj avtorjev z nadpovprečno dobrimi fotkami. Meni takoj padejo v oči naravne, računalniško neobdelane fotke treh, štirih članic in enega člana. Brez reklame, da se ne bi prevzeli, seveda.

Kotarca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti