Ideje za darila domače izdelave

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

17. okt 2012 10:10

Darila domače izdelave se pri meni začnejo in končajo s škatlo ali vrečko piškotov, ki jih sama napečem, in to samo ob decembrskih praznikih, z vrečko suhega sadja in kvečjemu še z domačo travarico v čisto navadni steklenici brez napisov in zlatih rožic. In to je seveda namenjeno le tistim, ki to od mene pričakujejo.

 

Kaj takega kot je Sweetie "prilimala" mi je tudi super darilo, kot tudi izvlečki iz rastlin, ki jih sama dela naša prijateljica.

Sama sem vesela kakih likerjev, ki ji delajo moje prijateljice (žajbljev z limono je prva liga), in tudi kakega mesa iz tunke ali domače salame, od tistih seveda, ki to samo izdelujejo.

 

Kako domače rezbarjenje ali drugi izdelki "domače obrti" (v narekovajih zato, ker s tem ne mislim na pristne izdelke domače obrti tistih, ki se s tem tudi sicer ukvarjajo), pa meni nekako ne sodijo med tisto, kar bi si želela dobiti, kaj šele komu podariti.

 

 

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

17. okt 2012 11:10

Kozamurnik in vsi ostali. Vsakič znova sem žalostna, kadar preberem, da sosede moti drevo. Razumem, da jih moti marsikaj, od hrupa do svinjarije, slabega zraka... Ampak, da jih motijo drevesa, ker svoje veje razprostirajo na njihov del vrta, tega pa ne bom nikoli razumela, razen, če delajo nepopravljivo škodo. Kam gre ta svet? Ali se moramo res povzpeti 39 km visoko, da se počutimo ponižne in majhne? 

 

naor

Mygrace

sporočila: 6506

17. okt 2012 12:02

No ja, drevesa imajo lahko tudi dolge in močne korenine, ki pod zemljo delajo škodo sosedovi hiši....

 

Drugač pa...okvirja iz breze bi bila jaz za lovski vikend kar vesela, kič iz školjk in čipk mi pa paše v obmorskega.

Doma ne pride v poštev ne eno, ne drugo, doma imamo priložnostne okraske v škatlah v kleti in jih v določenem obdobju razstavimo, potem pa spet nazaj v klet.

Praholovci imajo sicer eno fajn lastnost: točno veš, kdaj je treba spet prah pobrisat.

 

Ampak z unih umetelno izrezljanih čapelj in osličkov (s po enim vedrom na vsaki strani), ki so jih njega dni masovno prodajali naši bratje tam pri Tromostovju...uf, s tega pa prah brez zobotrebcov ni šel stran

Mygrace

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

17. okt 2012 13:05

Izdelek iz lesa je lahko čudovito darilo! 

Enih ljudi je pa res sama vzvišenost, jaz bi jim darilo vzela in njih na deponijo odpeljala. :))) Lep pregovor pravi, da kdor z malim ni zadovoljen, velikega vreden ni. Takim, ki jih najdem v tem pregovoru pa jaz ne podarjam ničesar, niti jih ne obiščem, ker takih ljudi ne maram. Kar naj se družijo s sebi enakimi dolgočasneži.  

 

No, pa da se vrnem k temi o brezi, sicer nisem zasledila, kakšna znanja in orodja imate z obdelavo lesa, sigurno pa boste našli kakšno idejo tukaj:

 

http://pinterest.com/lakeweekends/diy-wood-crafts/

 

Ali pa kaj za otroke - kakšne kocke iz lesa ali pa kakšen preprost vlakec ali avto...

Jaz sem razmišljala, da bom za darila odrezala večje plošče lesa, jih zbrusila in potem recimo iz krompirja izrežeš krožne odtise in v barvah narediš vzorec za igro človek ne jezi se. Se mi zdi super darilo! Pa še raztrgat se ne more tako kot tisti iz kartona. Potem lahko zraven sešiješ še vrečko in kakšne figurice (lahko recimo tudi samo majhne kocke lesa pobarvaš z različnimi barvami in so že figurice narejene... Ali pa kockice lesa z imeni igralcev za človek ne jezi se). Na koncu pa prelakirat z lakom za les, da bo barva obstojna.

 

Preproste stvari so tudi različne deščice in nanje pribiješ kljuke za obešalnike... Ma na stotine idej je!

 



Rakuncek



Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 17.okt 2012 13:05

Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 17.okt 2012 13:07

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

17. okt 2012 13:51

Rakuncek je napisal/a:

Izdelek iz lesa je lahko čudovito darilo! 

Enih ljudi je pa res sama vzvišenost, jaz bi jim darilo vzela in njih na deponijo odpeljala. :))) Lep pregovor pravi, da kdor z malim ni zadovoljen, velikega vreden ni. Takim, ki jih najdem v tem pregovoru pa jaz ne podarjam ničesar, niti jih ne obiščem, ker takih ljudi ne maram. Kar naj se družijo s sebi enakimi dolgočasneži.  

 

Se strinjam, vsi si izbiramo prijatelje in družbo. Fino pa je, da sam nimam nikogar, ki bi mi prinesel kos lesa, ki naj bi bil človek ne jezi se in bi bil sam bolj vesel nad svojo kreacijo, kot obdarjeni nad darilom.

Ko omenjaš dolgočasje, v moji družbi vsaj ne potrebujemo igre človek ne jezi se. :)

Commis débarrasseur

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

17. okt 2012 14:02

Rakunček, ti bi jih pa kar na deponijo odpeljala, tiste, ki niso zadovoljni z darili izdelanimi iz lesa?

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. okt 2012 14:17

Rakuncek je napisal/a:

Izdelek iz lesa je lahko čudovito darilo! 

Enih ljudi je pa res sama vzvišenost, jaz bi jim darilo vzela in njih na deponijo odpeljala. :))) Lep pregovor pravi, da kdor z malim ni zadovoljen, velikega vreden ni. Takim, ki jih najdem v tem pregovoru pa jaz ne podarjam ničesar, niti jih ne obiščem, ker takih ljudi ne maram. Kar naj se družijo s sebi enakimi dolgočasneži.  

 

No, pa da se vrnem k temi o brezi, sicer nisem zasledila, kakšna znanja in orodja imate z obdelavo lesa, sigurno pa boste našli kakšno idejo tukaj:

 

http://pinterest.com/lakeweekends/diy-wood-crafts/

 

Ali pa kaj za otroke - kakšne kocke iz lesa ali pa kakšen preprost vlakec ali avto...

Jaz sem razmišljala, da bom za darila odrezala večje plošče lesa, jih zbrusila in potem recimo iz krompirja izrežeš krožne odtise in v barvah narediš vzorec za igro človek ne jezi se. Se mi zdi super darilo! Pa še raztrgat se ne more tako kot tisti iz kartona. Potem lahko zraven sešiješ še vrečko in kakšne figurice (lahko recimo tudi samo majhne kocke lesa pobarvaš z različnimi barvami in so že figurice narejene... Ali pa kockice lesa z imeni igralcev za človek ne jezi se). Na koncu pa prelakirat z lakom za les, da bo barva obstojna.

 

Preproste stvari so tudi različne deščice in nanje pribiješ kljuke za obešalnike... Ma na stotine idej je!

 



Rakuncek



Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 17.okt 2012 13:05



Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 17.okt 2012 13:07

 

Rakunček (et consortes), dragi popoldanski kreativci, ki ste se v tej temi tako zelo razvneli; saj vam nobeden ne odreka domiselnosti in ročnosti. Kaj je kič in kaj ni, je pač en civilizacijski dogovor in seveda imate tudi vi vso pravico ceniti in ocenjevati prav vse - od muzike do skulpture pa tja do goveje župe in njenih izvenserijskih kreatorjev.

Tukaj, na tem in drugih portalih se dostikrat srečamo ljudje s popolnoma drugačnimi idejami in stališči. V živo se družimo in delamo običajno z ljudmi, ki so nam vsaj v nekaterih stvareh sorodni, na netu se pa kar naenkrat srečamo s takimi, ki se nam zdijo bolj oddaljeni kot Marsovci.

No, tu in tam idej ne manjka, Rakunček, fino bi bilo, da jih realiziraš in ponudiš tja, kjer bodo cenjene in občudovane, torej v svoje fizično in socialno okolje.

 

 

 

 

 

 

 

 

nola

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

17. okt 2012 14:33

No, saj sem vedela, kdo se bo javil. Čakam še na novo pljuvanje in kritiziranje od preostalih dežurnih teoretikov, ki cele dneve ždijo tu gor, mi je čisto vseeno, mislite si lahko o meni kar želite, sem pa jaz ena redkih, ki je tu gor dala konkretne odgovore na zastavljeno vprašanje. 

Rakuncek

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. okt 2012 14:51

No, saj to sem imela v mislih. Jaz o tebi in tebi sličnih nič ne mislim. Lepo, da si našla odgovore in rešitve za svoje, uživajte v svojih idejah in si krasite življenja s svojimi domisleki.

nola

branka171

sporočila: 218

17. okt 2012 15:07

Pri nas se pa letos delajo takele all starke za dojenčke :)

Za odrasle pa zokni in kaj za na zob

branka171

Sporočilo je spremenil(a) branka171 dne 17.okt 2012 15:49

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti