Ideje za darila domače izdelave

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

14. okt 2012 16:34

Eno uporabno darilo je tudi doma narejen dišavec za prostore. Vzamemo poljubno posodico, napolnimo s sodo bikarbono in pokapamo s poljubnim eteričnim oljem. Na vrhu naj bo gaza ali kos stare zavese, da bo vonj skozi luknjice izhajal ven. Večkrat pretresemo. Ko se razdiši (pri meni je trajalo en mesec), samo dokapamo eterično olje.

Sweetie

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. okt 2012 16:56

Sweetie, ne bom tegale delala za darila, bom pa zase, za svoje stanovanje zagotovo naredila, mogoče že nocoj. Zelo dobra ideja, predvsem pa uporabna.

zeta

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

14. okt 2012 17:40

Jaz tudi rada dobim darila za porabit, pa tudi dajem jih in tudi ne vem, da kdo ne bi bil vesel domače marmelade, sirupa, piškotov...

recimo od sestre vsako leto dobim domačo limonco ali pa jegra in čeprav to že vem mi je fajn, podarjam pa tudi domače klobase ali salame ( nisi glih naše so pa dobre), vino, oljčno olje...

delala sem tudi že likerje pa marmelade, tudi k takim kamor grem malokrat na obisk nesem kar par stvari iz naše ozimnice, pa so vedno veseli-

tabu

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

15. okt 2012 7:45

Lani sem kupila več strokov vanilije in lepše kozarce za vlaganje in naredila vanilin sladkor, ter dala zraven navodila, da naj samo dosujejo sladkor, ko ga bo zmanjkovalo. To sem podarjala samo tistim za katere vem, da bodo sladkor porabili (malo manj kot kilca sladkorja se hitro porabi, še posebej med prazniki).

Ni ravno "doma narejeno" darilo, je pa enostavno in uporabno.

Domače klobase, domače vino, domači med, marmelada, piškoti ali le npr. domače meso je zelo dobro darilo, še posebej, ker nikoli ne veš kaj dobiš, ko kupiš v trgovini. Seveda, če je obdarovanec porabnik teh stvarih.

Lani sem bila zelo vesela, ko sem dobila domači čaj - posušena nabrana zelišča (še posebej zato, ker se meni še sanja ne, kaj vse je užitno). Samo sedaj imam problem, ker ne morem več piti kupljenega čaja v filter vrečkah, ker mi enostavno ni več dober Se bom kar mogla sama malce podučiti o rastlincah za čaje, da bom vedno založena

 

 

Urša

branka171

sporočila: 218

16. okt 2012 20:57

urssa je napisal/a:

Lani sem kupila več strokov vanilijen

 

 



Urša

Zdaj jo imajo v hoferju zelo ugodno, po 0,89€  2 kom

branka171

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. okt 2012 21:18

Hvala za informacijo, branka171.

rimljanka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

17. okt 2012 7:40

branka171 je napisal/a:

Zdaj jo imajo v hoferju zelo ugodno, po 0,89€  2 kom

branka171

 

Najlepša hvala za informacijo! Še bo dišalo

Urša

štumfika  

član od: 6.11.2011

sporočila: 45

17. okt 2012 8:55

Ker je že manjša debata o vaniliji, me zanima, če se lahko vanilijev sladkor naredi tudi iz rjavega sladkorja? Nisem ga še nikjer videla, pa ne vem, zakaj: ali ne obstaja, ker ne bi bil dober, ali ga pa spregledam?

štumfika

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. okt 2012 9:37

kozamurnik je napisal/a:

.

 

Ima kdo kak nasvet, kaj lahko naredim iz tanjšega debla in vej breze, ki je motila soseda in smo jo zaradi ljubega miru posekali?

Nekje sem videla okvir za slike, čisto preposto zvezan, z vrbo, se mi zdi. Ampak kako dati noter šipo, mi pa ni jasno. Morda tudi brez stekla, pa poslikam steno? Tudi to sem že videla, mi je bilo všeč, ampak moj ni ravno navdušena nad tovrstnimi eksperimenti... To je zame, za prijatelje bi rada kaj bolj uporabnega.

 

murnik

 

Auč, kozamurnik, ti maš pa res super frende, zlasti še, če bodo še po tem, ko jih boš podarila eno reciklirano brezo.....še vedno tvoji frendi Mimogrede, katera slika pa bo v okvirju?  To sprašujem zaradi tega, ker je enkrat en znanec ljudem, ki so mu podarili auč darila (tista, za na dno omare in potem ob prvi priliki na deponijo na Barje) eno leto podaril njim svojo fotko v okvirju....

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti