Ideje za darila domače izdelave

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

12. nov 2012 23:50

Ker je tole Kulinarika, imam še jaz en predlog. Ni ravno iz breze, ampak iz buče.

Dobila sem veeeliko bučo (Lunga di Napoli), ki je v zgornjem ožjem delu čisto brez pečk. Ta del sem s strojčkom za rezanje salame lepo narezala na 4 mm ploščice, iz njih pa izrezala zvezdice. Po malo prilagojenem receptu  za kompot iz buče sem skuhala kompot in ga imam v malih kozarčkih pripravljenega v shrambi. Okus je zelo podoben ananasu.

Zvezdni kompot prav lepo izgleda, zvezdice so tudi zelo uporabne za krasitev peciva. Za Novo leto mi bo vseh zmanjkalo.

Katrca11

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

13. nov 2012 9:06

Morda še ena moja ideja:

Kozarčke od marmelad - take bolj zanimive - npr. oglate, umijem, da gre dol etiketa, nato jih napolnem s kristalnim sladkorjem v katerega dam razdrobljen sivkin cvet in pokrijem pokrov s kakšno lepo laneno krpico. Še violet satenast trak in to je to.

No, večje kozarce vsako leto pripravim za domačo rabo, ker si s takšnim sladkorjem sladkam večerni čaj. Sladkor se zelo kmalu navzame vonja in okusa po sivki. Po takšnem čaju spiš, kot angelček.

 

lp

http://zaspancki.si/

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

14. nov 2012 20:08

Kozamurnik, tole je pa zate

 

JJ

stanka  

član od: 3.6.2002

sporočila: 716

25. nov 2012 12:39

Še ena, meni zelo luštna ideja za uporabit brezove veje. Novoletna, lahko pa tudi adventna dekoracija:

Pozdravček, Stanka

kozamurnik

sporočila: 2311

27. nov 2012 8:38

Hvala obema!

Je še nekaj vej ostalo, lahko prilepite še kaj

murnik

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

27. nov 2012 11:39

Stanka, čestitam ideja, da dol padeš. Jaz sem pa bolj ročno usposobljena. Vsako leto ponavadi, kaj skvačkam, svečnik, angelček, zvezdico.Letos bom obentlala božične vzorce blaga in tako napravila okrogle prtičke. Če katera obvlada servietno tehniko, se izdela super svečnik.Vzameš kozarček, ga oblepiš, nasipaš noter malo zlatega peska, še svečka noter in smo končali. Če imate šivalni stroj in malo časa, se dajo delati čarovnije, naprimer dekorativne prevleke za majhne vzglavnike.Vse te stvari so dokaj poceni, je pa res da jaz kramo zbiram vso leto, kot hrček.Vedno si mislim; nekje bom že rabila; in ni vrag, da jo pol res. Letos bom še dodala steklen krožnik( 1 Evro),obentlan prtiček zraven, pa je......Upam, de sem dala kateri idejo, lp

kvačkarica

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

21. okt 2013 16:18

 

 

Tole ni moje delo, kupljeno je na pokriti tržnici v Budimpešti. Tisti, ki so jih  bili deležni, so bili navdušeni.

Odličnega okusa in zelo simpatično na pogled.

Zdaj moram samo še pogruntat, kako za naslednje leto scoprat kaj podobnega.

lp Lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti