Poprov steak

LadyC  

član od: 6.10.2012

sporočila: 1

tema odprta - 6. okt 2012 19:21 | ogledi: 12.236 | odgovori: 1

ojla

 

saj mi je prav gadno...:(:(:(

 

mož ima zelo zelo rad STEAK V OMAKI Z Z ZELENIM POPROM; do sedaj sva vedno hodila ven-gostilno nanj, jutri bi ga pa rada pripravila sama! Ima me za zelo dobro kuharco, ampak tega še nikoli nisem delala. Iskala sem recepte po net-u, VAS PA PROSIM ZA KAKŠEN DOBRODOŠEL RECEPT oz. NASVET. Vnaprej hvala. lpl

 

LadyC

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. okt 2012 20:02

Steak verjetno znaš pripravit za peko - naj bo uležan, da bo sočen.

Zeleni poper, verjetno ga imaš v slanici, dobro operi. Del ga grobo zmelješ, del pusti v celem.

Steak natreš z grobo zmletim poprom. Spečeš ga na malo maščobe, kot imate radi (ali skoz prepečen ali notri še malo roza ali krvav).

 

Ko je meso pečeno, ga shrani na toplem, na ostanek od pečenja v ponvi pa daj poper. Malo premešaj, dodaj malo konjaka, košček masla in mešaj, da nastane omaka, dodaj sol, če je potrebno, in malo sladke smetane, odvisno od tega, kako gosto omako želiš.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti