Kuhanje hitro in za več dni

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

tema odprta - 3. okt 2012 15:03 | ogledi: 18.384 | odgovori: 20

Živjo, sem zelo zaposlena mamica, ki kuha vsak dan, ko pride iz službe domov. Rada bi si olajšala zadevo, da bi kuhala za več dni skupaj, oz. za dati kaj v skrinjo.  Rada bi imela nabor takih jedi, da se mi ni treba vsak dan sproti izmišljevati. Fino je tudi, če se da ista jed uporabiti v dveh kombinacijah, da ne ješ 2 dni isto.

 

A sem preveč zahtevna

Vesela bom vaših predlogov; Teja

žirafek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. okt 2012 15:58

Železni repertora je na primer kak golaž in omaka iz mletega mesa. Kuhaš v velikem piskru, razdeliš po posodah, kot potrebujete za en obrok in kombiniraš. Enkrat je na primer golaž s polento ali testeninami, drugič mu dodaš kuhan krompir in zelenjavo in je že enolončnica, tretjič skuhaš riž in dodaš omako in je že rižota;

omako iz mletega mesa jeste enkrat s testeninami, nanslednjihč ji med segrevanjem dodajaš zelenjavo in nasatne spet enoločnica, enkrat jo ponudiš z njoki.

 

Piščanec v najrazličnejših omakah je prav tako hvaležna reč za zamrzovanje, čufte prav tako, enako lazanje.

Tudi zrezki v omaki so priročni za zamrzovanje, iz kuskusa imaš hitro prilogo.

 

 

Sicer sama raje zamrznem zelenjavo in potem sproti kombiniram vsak dan z nečim. Naredim paketke z dušenim paradižnikom, čebulo in papriko, v nekatee dodam še por in potem med segrevanjem samo dodajam kakšne setavine in kosilo je gotovo v pol ure.

 

testenine za prilogo skuhaš dan prej, potem pa jih na olju in čebulo samo pogreješ, lahko dodaš še kakšnozelenjavo in je to ali priloga ali pa s solato samostojna jed.

 

Skuhaš žgance večer prej, naslednji dan jih razdrobiš in prepražip, čez vliješ jajce, zapečeš in  solato je to že kosilo. Tačas se pa tudi kak piščančji file speče ali pogreje zrezek iz zamrzovalnika.

 

 

 



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 03.okt 2012 16:19

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. okt 2012 16:29

Tule imaš pa 3 teme z naslovom Kosilo v pol ure, skupaj kar precej strani nasvetov.

Tukaj pa pod naslovom Kuhanje en dan vnaprej še mnogo uporabnega.



rimljanka

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

3. okt 2012 16:29

Vse kar je -na žlico- se da fino skuhati večjo količino in zamrzniti po porcijah.

Segedin,jota,boranija,pasulj,vse vrste juh,razni mesni ali zelenjavni polpeti.

Pa še moj favorit zadnje čase,Viška pogača

polarbear

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. okt 2012 17:21

Polarbear, a je viška pogača v bazi (mi je namreč ni uspelo najti). Ti pa verjamem, da je to nekaj dobrega. A lahko prosim za kratek opis kako jo pripraviš, bom res hvaležna.

zeta

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

3. okt 2012 17:31

zeta, dokler polarni medo ne odgovori, imaš tukaj njen približek.

rimljanka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. okt 2012 17:42

Hvala, rimljanka, res hvala!

zeta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

4. okt 2012 9:44

Omaka iz mletega mesa pripravljena na bolognese način se lahko porabi: testenine, njoki, riž, musaka, lazanja

Omaka z drobnimi koščki mesa ( piščančje, telečje, goveje) na način golaž: z testeninami, polento, štruklji, rižem, njoki, krompirjem

Paradižnikova omaka kot osnovna za sataraš, z dodatkom tunine omaka k testeninam, z dodatkom piščanca in zelenjave za rižoto, za omako za čufte, za pizzo, ....

Kuhan fižol  z vodo vred za juho, preostanek za solate, enolončnice, pašta fižol, joto

Kuhan stročji fižol boranija, v omaki z paradižnikom, v solati, v enolončnici

Kuhan krompir prvi dan pražen, pire, preostanek krompirjeva solata za naslednji dan ali pa narediš njoke, cmoke

Pripraviš malo več mešanice za mleto pečenko in iz preostanka narediš kroglice, ki jih popečeš in zamrzneš. Če narediš majhne (2 -3 cm) jih skupaj z paradižnikovo omako dodaš špagetom, če pa večje pa kot čufti z kuhanim rižem ali pirejem.

Drugače pa jaz filane paprike, sarme vedno skuham v večji količini in jih zamrznem. Enako se obese musaka ali lazanja, pa goveja juha. Pa ričet, pasulj, jota,,segedin golaž.

Panirano meso lahko za naslednjo rundo zamrznem.

Idej je veliko. 

 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

9. okt 2012 10:16

uf, koliko idej, sama ponavadi razmišljam, kaj bom kuhala šele, ko se vozim iz službe in se ponavadi ne morem nič pametnega domisliti.

Zdaj pa sem si naredila jedilnik za ta teden. In je super:

PON: bučna juhica s kašo in palačinke

TO: Ostanek bučne juhice, kamor zamešam še špagete

SR: golaž, polenta

Če: golaž, makarončki

PE: kuskus s piščancem v smetanovi omaki

 

Kako mi gre?

:)))

 

žirafek

žirafek  

član od: 23.11.2010

sporočila: 71

9. okt 2012 10:23

Hej, doma imam kar nekaj melancanov, kaj bi se dalo narediti iz njih takole za dva dni?

Hvala

žirafek

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

9. okt 2012 10:42

Tavelik pleh musake, z različno solato in mogoče kako polivko lepo hraniš družino 2 dni brez problema. Sicer pa malo opečeni v solati, pa kak oreh zraven...

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti