Sote stroganov

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

tema odprta - 3. okt 2012 10:34 | ogledi: 13.243 | odgovori: 11

Nikjer ne najdem recepta za jed, ki sem jo že 2x jedla in bi jo rada tudi sama naredila. Sicer ni umetnost to skuhat, si mislim, pa vseeno.

Je že katera kuhala sote stroganov?

To je jed na žlico. Tisti, katerega sem jaz jedla, je bil narejen iz govejega mesa, narezanega na trakove, ravno tako narezane rezine neke salame, svežih šampinjonov in pa kislih kumaric, vse skupaj v omaki.

Zraven se lahko ponudi kruhove cmoke ali riž z grahom ter solata.

Bi bilo zadosti, če bi meso popekla na čebuli in česnu, dodala npr peteršilj, zgostila omako in čisto na koncu še tisto salamo in kumarice? Bi v omako pasalo tudi cca. pol do 1 dcl belega vina?

Definitivno se enkrat lotim priprave, verjamem pa, da mnogim v tej jedi ne bo odgovarjala salama.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. okt 2012 10:44

Tole je eden izmed mnogih receptov pod tem imenom, ki so se prikazali, ko sem v Google vtipkala besedilo sote stroganov.

 

www.perutnina.com%2Frecept_detail%" target="_blank">http://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=sote

 

 

 

 

zeta

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

3. okt 2012 10:58

Hvala, sem tudi sama našla to, ampak zanima me, če že ima katera izkušnje s pripravo te jedi.

Je sicer tudi varianta s piščancem in papriko, paradižnikom, ampak mene potem to spominja že na paprikaš.

anka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

3. okt 2012 11:05

anka je napisal/a:

Nikjer ne najdem recepta za jed, ki sem jo že 2x jedla in bi jo rada tudi sama naredila. Sicer ni umetnost to skuhat, si mislim, pa vseeno.

 

Sem razumela stavek dobesedno, namreč, da nikjer ne najdeš recepta...

zeta

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. okt 2012 11:16

ce izpustis sote, najdes tudi na kulinariki kar nekaj receptov. Salame jaz ne bi dajala, vino pa raje rdece

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

3. okt 2012 12:30

Jaz tole velikokrat delam in mi je zelo dobro (pa moji familiji tudi). Ne vem več, kje sem dobila recept, se mi zdi, da v Modrem traku, roke pa ne bi dala v ogenj (zdajle pa tudi ne grem gledat). Torej: vzamem slanino (vseeno kakšno, ali hamburško ali prekajeno) in jo narežem na šibice. To slanino prepražim na malo olja, dodam narezano čebulo (pražim na zelo visoki temperaturi in pazim, da se ne prismodi, ves čas mešam), nato dodam narezane gobe (ne kisle, iz slanice ali zamrznjene), kumarice in na trakce narezano goveje meso in vse skupaj na močnem ognju hitro prepražim. V vodi razmešam nekoliko paradižnikove mezge in jo dolijem v lonec, dodamo zrna kapre in lovorjev list, po okusu solim in popram ter dušim v pokriti posodi. Ko je meso mehko, ga pomokam, dodam kislo smetano in belo vino in limonin sok. Nato jedi ne zavrem več.

Stroganov se sicer dela iz pljučne, kolikor vem, ker pa jaz delam ponaredek, vzamem goveji hrbet, pa je tudi zelo dobro, samo malo dlje časa se pripravlja. Zraven  jemo največkrat riž.

Ne vem, če je to ravno jed na žlico, prej bi rekla, meso v omaki. Velja pa kot specialiteta, kolikor je meni znano.

lp

cervus

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

3. okt 2012 20:10

elaphus je napisal/a:

Jaz tole velikokrat delam in mi je zelo dobro (pa moji familiji tudi). Ne vem več, kje sem dobila recept, se mi zdi, da v Modrem traku, roke pa ne bi dala v ogenj (zdajle pa tudi ne grem gledat). Torej: vzamem slanino (vseeno kakšno, ali hamburško ali prekajeno) in jo narežem na šibice. To slanino prepražim na malo olja, dodam narezano čebulo (pražim na zelo visoki temperaturi in pazim, da se ne prismodi, ves čas mešam), nato dodam narezane gobe (ne kisle, iz slanice ali zamrznjene), kumarice in na trakce narezano goveje meso in vse skupaj na močnem ognju hitro prepražim. V vodi razmešam nekoliko paradižnikove mezge in jo dolijem v lonec, dodamo zrna kapre in lovorjev list, po okusu solim in popram ter dušim v pokriti posodi. Ko je meso mehko, ga pomokam, dodam kislo smetano in belo vino in limonin sok. Nato jedi ne zavrem več.

Suuuuuuper, hvala!! :D

 

rebecca je napisal/a:

ce izpustis sote, najdes tudi na kulinariki kar nekaj receptov. Salame jaz ne bi dajala, vino pa raje rdece

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Ja, tega pa res nisem pogledala, brez prve besede, hvala!

anka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

4. okt 2012 9:22

Bolj razširjen izraz je Beef Stroganov , ne vem, če je sote Stroganov sploh pravilen. 

hedonist

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

4. okt 2012 10:06

hedonist je napisal/a:

Bolj razširjen izraz je Beef Stroganov , ne vem, če je sote Stroganov sploh pravilen. 



hedonist

 

Seveda ni, prav je sauté Stroganoff. Sauté (sautée) pa ne pomeni nič drugega kot pražen(pražena).

Saj zato je pa še toliko bolj komičen tisti kurji sote Stroganoff Perutnine Ptuj.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti