iz ng do dolenjskih toplic malo drugače

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

tema odprta - 3. okt 2012 6:30 | ogledi: 8.308 | odgovori: 7

 Vedno in vsakič po isti poti, do TS, LJ in naprej do Dolenjskih...  naslednjič bi radi malo spremenili smer in sicer od  NG preko Senožeč in Cerknice. 

Saj me je kar sram, ampak Cerkniškega jezera v živo še nisem videla.

Prepričana  sem da je kak kulinaričarka doma iz teh krajev, pa bi zato rada čimveč: kje naj se spotoma ustavimo( ne bo škodila kaka dobra domača gostinla s tipično  domačo hrano) pa krajevne posebnosti, kulturni spomeniki, skratka vse kar je vredno ogleda. Pa jezero, kdaj je najzanimivejše?

Zanima me tudi pot,  Michelin in karta ne povesta kaj dosti.  Krajev, kot sem že napisala, pa ne poznam.

Hvala in lep dan !

 

 

lp lučka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

3. okt 2012 8:12

Lučka...jaz ti glede okoliša Cerkniškega jezera ne znam pomagat..sigurno ti bo kakšna ali kakšen kaj napisal o tem..toda ,če greš na Novo Gorico..se pravi na Vrtojbo ,se pa javi..te povabim na kofe ali kozarček..pa tudi kakšna feta šalama je še od lanske "ozimnice"..

Vrtejbenka

katja76  

član od: 17.12.2009

sporočila: 23

3. okt 2012 8:41

Cerkniško jezero je nekaj posebnega v vseh letnih časih, skratka ogled priporočam kadarkoli, saj je vsak dan drugačno.

Ob jezeru je po novem odprta gostilna Kebe, kjer se lahko ustavite na pijači. Za kosilo priporočam Gostilno Mlakar, ki se nahaja v Loški dolini, v kraju Markovec. Od Cerkniškega jezera je oddaljena cca. 20 km. Do tja se lahko peljete po cesti mimo krajev Cerknica, Martinjak, Grahovo, Lipsenj, Gornje Jezero, Dane, Nadlesk, Stari trg pri Ložu, Markovec.

Upam, da vam bo všeč. Lp, K.

katja76

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. okt 2012 10:41

Potrdim vse kar je napisala katja76 pred mano.

Vendar pa ,če si boš vzela čas ti priporočam še tole.

Iz NG do Postojne.Mogoče si ogledaš Jamo ali pa Predjamski grad.

In potem nadaljuješ po stari cesti do Cerknice.Trenutno sploh ne vem,če greš lahko na AC v Postojni(mogoče že,ne vem točno).

Po strai cesti te bo pot pripeljala mimo Rakovega Škocjana.Tam je lušten hotel in seveda Veliki in Mali naravni most.Priporočam malo boljše pohodne čevlje ali stare gojzarje.

In potem seveda na cuprnijo in Cerkniško jezeroGlede hrane,bi vsekakor skoraj bolj priporočala Mlakar .

Drži se tudi ceste na Gornje jezero in potem proti njim.So razgledi res čudoviti,saj se skozi pelješ ob jezeru.

In pa ko boš že v Loški dolini obvezno še Grad Snežnik.

Veliko lepih doživetij na coprniškem koncu ti želim.

 

Še slikca poletnega jezera v ozadju coprniška Slivnica.Slikano poleti,zgodaj zjutraj ko sem ga skoraj vsak dan obiskala s kolesom.

 

 

anaevahttp://poosmiinpol.blogspot.com/

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

3. okt 2012 11:04

Jaz predlagam tole:

 

http://www.slovenia.info/si/ponudniki-podezelje/Kmetij

 

Imate kaj za vidit, družina izredno lepo razloži zgodovino jezera, vam pokaže značilnosti, hrkati pa vam pokaže njihovo znano žago itd. .. PredElujejo tudi žgane pijače, likerje in je super degustacija.

 

Priporočam.

 

 

Maxi25

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

3. okt 2012 11:06

Tudi jaz potrdim vse kar sta napisali predhodnici. Tako kot pravi anaeva, se res splača it pogledat tudi Rakov Škocjan.

Evo, jaz pripenjam pa slikico poletnega jezera . Jezero je v vseh letnih časih zanimivo, am meni je poleti najbolj.

saša

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

5. okt 2012 13:12

Od Cerknice pa nadaljujete pot proti Sodražici (Nova Štifta zanimiva za ogled),  preko Ribnice (ogled gradu, cerkve sv. Štefana z Plečnikovim zvonikom in novega Rokodelskega centra v Ribnici. (tam je tudi tic) Nato pa nadaljujete pot do Stare cerke (bližnica) ali Kočevja in zavijete za Novo mesto. Na dvoru si lahko (ob glavni cesti) ogledate (ostanke železarne), dalje do Soteske in čez most za Dol. Toplice..... Pa srečno

 

tutifruti

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. okt 2012 23:11

 @ Vrtejbenka, še žal ti bo, da si me povabila. zna biti, da pridem čisto zares. ... kdaj pa kdaj me zanese tudi na vaš konec in tistva tvoja taverna me grozno zanima...

Ostalim pa še enkrat hvala za vse info. 

.

lp lučka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti