Gostilna išče šefa - resničnostni šov na poptv

ptujčanka  

član od: 31.1.2011

sporočila: 1

3. okt 2012 23:59

Sem gledala -zelo zanimivo - prvič ko so kuhali po moje "šef" ne bi smel gledat kako pripravljajo in delajo in potem ocenit - že v času ko ti gledaš že imaš posebne okuse...in vsak izmed nas ima posebno pripravo,postopek...na koncu pa je lahko presenečenje!!!zdraven bi želela biti samo zaradi novih navdihov !!!!

 

ptujčanka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. okt 2012 2:32

ZAČETNICA je napisal/a:

mamaF je napisal/a:

A je koncept podoben kot pri "grooooznem Ramsayu"?



Mojca

 

Ne morem si pomagat, ampak men je Ramsay hot hot hot.  Pa ga en cajt videt nisem mogla...

 
Začetnica

Ja, tudi meni se dopade, zato me je pa firbec matral. Zna naredit "teater", hehe

 

Me je pa toliko matral firbec, da sem šla Voyo počekirat in pogledat par videov iz včerajšnjega dneva. Šef Bine mi je zelo všeč, o tekmovalcih pa nimam nekega mnenja. Bo treba še kdaj gledat (celo oddajo).
Mi je bilo pa čudno, da je prvih nekaj tako "trema dajala", da so pofušali prvo, predstavitveno jed. Sploh tisti fant s trdim zrezkom in neko smetanovo omako - naj bi bil sicer profesiolalni kuhar v nekem hotelu? Hmmm, po tistem čudnem zrezku ne bi ravno sklepala (razen če imajo same nezahtevne goste tipa - več kot je, boljše je, pa še boljše, če je fajn mastno)

Mojca

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

4. okt 2012 8:51

ZAČETNICA je napisal/a:

mamaF je napisal/a:

A je koncept podoben kot pri "grooooznem Ramsayu"?


Mojca

 

Ne morem si pomagat, ampak men je Ramsay hot hot hot.  Pa ga en cajt videt nisem mogla...

Joj tudi meni, ima sicer kdaj preoster jezik, ne moraš tako grdo govorit človeku, pa če tudi je v igri velika nagrada na koncu. Sem pa res prav tisto uro, ko je imel oddajo, imela le za to in z veseljem gledala.

In že tako me potegnejo resničnostni šovi notri, gostilna išče šefa pa še toliko bolj, tema kulinarika in kot kaže bo zelo dober šov, hud boj.

Jaz osebno nisem tip, ki bi bila sposobna kaj spravit iz sebe, če mi kdo gleda pod roke, kaj šele da je to šef in še huje, da so vsepovsod kamere. Uf, v kuhinji bi mi šlo vse narobe. Zato razumem začetno nervozo kandidatov in šefa, pa bodo mogli premagat to, če bodo želeli zdržat.

Žal mi je za prvo tekmovalko, da je zapustila šov zaradi poškodbe, sem imela občutek, da bi ji sicer šlo kar dobro.

Zaenkrat še nimam favorita, no tako ali tako pa nikoli ne zmaga moj favorit.

Mi je pa res zanimiv šov no, škoda da ne bom mogla stalno spremljat.

anka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. okt 2012 8:56

Jaz sem enostavno morala včeraj gledati, pa bom verjetno še kdaj (razen nedeljskega šova menda ne več al pa tut - nikol ne veš).

 

Men je zrezek z gobami v smetanovi omaki super dobra hrana. Je pa res, da če bi želela nekoga impresionirati, verjetno ne bi te jedi izbrala. Po drugi strani pa je lahko ajnfoh zadeva tudi "mojstrsko" pripravljena (Petrini žličniki, pa jajce od onega pubeca). Btw - v čem je finta te mrzle ponve in masla?

 

 

Glede zobovja.  Zaj nevem, če dečko kaj dela na tem... Poznam veliko ljudi, ki so v fazi "popravljanja" zob (moji mami so po 3. poznem porodu dobesedno razpadli in je okoli pol leta hodila naokoli kot "Grof Drakula" - kolikor je trajal proces "obnove zobovja", pa je tudi urejena ženska in nam je kuhala in ni nihče umrl zaradi "nehollywoodskopobeljenega perfektna nasmeha"). Se pa jaz verjetno ne bi šla v tej fazi kameram izpostavljat. Če pa dečko nič ne dela na zadevi (mogoče čaka, da bojo sami od sebe novi zrastli) pol pa... no go.

Začetnica

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

4. okt 2012 9:54

Jaz zrezke preko folije vedno potolčem. Včeraj mi je razpadlo od silni želji, da bodo telečji zrezki čim tanjši, ker jih je mesar narobe odrezal. Kako naj zda fiksiram nazaj to leseno kladivo ( a niso to v starih časih delali?)

 

Oddaje pa še nisem gledala. Ni časa...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

4. okt 2012 10:02

Še nekaj glede voyo dostopa na tv in compu-če ste kupili dostop na tv-ju,  lahko šou gledate tudi preko računalnika (da pa  stvar deluje se je treba na voyo.si prej še registrirat in prijavit ) -brez da kupuješ dodatni dostop-klikneš: http://www.voyo.si/operater .-izbereš ikono svojega operaterja in potem vpišeš spodaj svoje uporabniško ime in geslo, ki ga uporabljaš za vstop na straneh moj telekom- in zadeva mora delovati. Da pa  stvar deluje se je treba na voyo.si prej še registrirat in prijavit.

Imam siol in pri meni stvar deluje

 

lp

anibas

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

4. okt 2012 12:06

Meni je kar všeč oddaja, obakrat sem gledala in mislim da bom tudi v nadalnje. Sploh ne morem ocenjevati prvih jedi, jaz še zdaj nimam ideje pa že 2 dni razmišljam kaj bi skuhala na njihovem mestu Navdušile so me lepe predstavitve na krožnikih in sem neučakana da vidim kaj vse se bodo naučili, in kako kuhali ko se restavracija odpre..

Aha jaz zrezke potolčem (razen perutnine). Ne vem kako zarezat ob robih, da bi se ne upognili, se bom pa naučila.

Lp

ursiii

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. okt 2012 12:55

ZAČETNICA je napisal/a:

Men je zrezek z gobami v smetanovi omaki super dobra hrana. Je pa res, da če bi želela nekoga impresionirati, verjetno ne bi te jedi izbrala. Po drugi strani pa je lahko ajnfoh zadeva tudi "mojstrsko" pripravljena (Petrini žličniki, pa jajce od onega pubeca). Btw - v čem je finta te mrzle ponve in masla?


Začetnica

Ja, verjamem, da zna bit dober tak zrezek, samo meni se je zdelo tisto bolj podobno enemu poizkusu začetnika (recimo moj najstniški sin zdaj kaj takega preizkuša), ki si misli, da mora v enem šusu vse sestavine porabit - ker če sem prav razumela, je bil v tem velikem zrezku še pršut, pa sir, pa še povrhu smetana, pa gobe. Glede na to, da naj bi imel fant že dosti izkušenj s profesionalno kuharijo, me je začudilo, da je ga je toliko trema zdelala, da je take pri tako na videz "ajnfah" zadevah že v štartu zabrkljal. Pa kolikor izgleda preprosto in "vsakdanje", je verjetno prav pri takih zadevah najtežje ohraniti pravo mero (ne samo količinsko).
Saj se tudi eni drugi tekmovalki, ki zelo glasno deluje, puranov zrezek z rezanci ni niti malo posrečil, zanimivo.

Sicer pa meni osebno take jedi, kjer ena vrsta hrane preveč ponavlja in podvaja(tule konkretno beljakovine na beljakovine ... meso + pršut, sir + smetana) delujejo preveč "zagatne" - ampak OK, nisem jaz Chef, da bi ocenjevala, ane :)

 

Sta me pa navdušili obe Štajerki, tista z domačim zajčkom in karameliziranim sadjem in tista z žličniki, lepo sta naredili jedi in jih postregli - pa tako luštni punci izgledata :)

Začetnica, jaz bom še gledala kdaj, magari samo kratke inserte na rač., in valjda za Štajerke navijala Ti pa valjda tudi

Mojca

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. okt 2012 12:57

ptujčanka je napisal/a:

Sem gledala -zelo zanimivo - prvič ko so kuhali po moje "šef" ne bi smel gledat kako pripravljajo in delajo in potem ocenit - že v času ko ti gledaš že imaš posebne okuse...in vsak izmed nas ima posebno pripravo,postopek...na koncu pa je lahko presenečenje!!!zdraven bi želela biti samo zaradi novih navdihov !!!!

 



ptujčanka

Ptujčanka, vidiš, meni recimo je bilo pa prav to zanimivo, da jih je šef opazoval tudi med pripravo :) Ker je tako lahko na hitro videl, koliko je nekdo pripravljen, organiziran, kako se loteva naloge, njemu je pri "končni oceni" izdelka tudi to pomembno.

Mojca

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. okt 2012 13:24

mamaF je napisal/a:

Ja, verjamem, da zna bit dober tak zrezek, samo meni se je zdelo tisto bolj podobno enemu poizkusu začetnika (recimo moj najstniški sin zdaj kaj takega preizkuša), ki si misli, da mora v enem šusu vse sestavine porabit - ker če sem prav razumela, je bil v tem velikem zrezku še pršut, pa sir, pa še povrhu smetana, pa gobe.

Začetnica, jaz bom še gledala kdaj, magari samo kratke inserte na rač., in valjda za Štajerke navijala Ti pa valjda tudi



Mojca

 

Ja, saj to sem misla, za kako resno restavracijo je to preveč simpl al kak bi rekla...

 

Pa valjda, da Štajerke držimo skup, bivše in zdajšnje.  

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti