Nutellin recept

UrshaIva  

član od: 20.9.2012

sporočila: 5

tema odprta - 27. sep 2012 22:36 | ogledi: 7.860 | odgovori: 10

ima kdo recept za nutello?

UrshaIva

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

27. sep 2012 23:23

V bazi sta vsaj dva. Zakaj ne uporabiš iskalca? Je lažje kot odpreti temo 

Sicer pa dobrodošla.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. sep 2012 23:31

Saj pri Ferreru ga imajo tudi, in to onega čisto ta pravega, originalnega...

Loni Makaroni

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. sep 2012 5:26

Loni: 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. sep 2012 9:15

Če bi rada delala Nutello doma zaradi prihranka potem nima smisla, ker ne boš nič prihranila, lešniki in dobra čokolada niso tako poceni...

Če je razlog, da bi rada bolj zdravo zadevo, pa raje pozabi na Nutello, ker dobrega približka  Nutelle iz zdravih sestavin doma ne moreš narediti.

Še en problem je obstojnost, ogromno receptov vsebuje smetano ali mleko, tako da jo boš morala hraniti v hladilniku in porabiti v roku kakega tedna.

 

 

 

Vesnuska

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

28. sep 2012 9:24

Vesnuska je napisal/a:

Če bi rada delala Nutello doma zaradi prihranka potem nima smisla, ker ne boš nič prihranila, lešniki in dobra čokolada niso tako poceni...

Res je.

Vesnuska je napisal/a:

Če je razlog, da bi rada bolj zdravo zadevo, pa raje pozabi na Nutello, ker dobrega približka  Nutelle iz zdravih sestavin doma ne moreš narediti.

Kakav, (kakavovo maslo), lešniki, rjavi sladkor, vanilija in mleko... Zakaj se iz tega ne bi dalo narediti dobre Nutelle oziroma zakaj ta ne bi bila zdrava?

Vesnuska je napisal/a:

Še en problem je obstojnost, ogromno receptov vsebuje smetano ali mleko, tako da jo boš morala hraniti v hladilniku in porabiti v roku kakega tedna.

Če je dovolj gosta, zdrži v hladilniku bistveno, bistveno dlje.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. sep 2012 9:54

Pri zdravi sem jaz bolj mislila na uporabo zdravih sladil, npr. medu ali agavinega sirupa, tako da se nisem dovolj natančno izrazila. Sploh pa Nutella iz zdravih sestavin žal ni niti senca prave. Pa ne trdim, da ne bo dobra, samo jaz sem govorila o dobrem približku prave...

 Glede obstojnosti pa... Jaz sem jo delala po receptu iz knjige Le cordon bleu: Chocolate bible. Recept se je imenoval Nutty chocolate spread. V hladilniku na 5 stopinjah sem jo imela dober teden, pa se je začela izločati voda, pa postala je bolj in bolj trda. Morda ni bila zanič, gotovo pa ni bila več ''apetitlih''.

 

Sicer pa 666, imam občutek, da se bom od tebe še mnogo naučila. Pravi užitek je izmenjavati mnenja s tako razgledanimi ljudmi.

Vesnuska

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

28. sep 2012 10:04

No če imaš doma še ogromno lešnikov za porabit in ne delaš po receptu, kjer je uporabljeno kondenzirano mleko te nakup čokolade in kakava ne stane toliko kolikor stane kozarček pregrešno dobre Nutelle... bomo miksali v kratkem, če ne zaradi drugega iz čistega firbca, kakšen je okus domačega namaza

Roncolino

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

28. sep 2012 11:07

Vesnuska, hvala 

Sam sem "Nutello" delal kar po svoje, iz navedenih sestavin, torej lešniki, mleko, čokolada, kakav, vanilija, sladkor. Po enem mesecu (+-) hladilnika je bila še vedno mazava, homogena in nadvse apetitlih

Resnici na ljubo so testne osebe vse dejale, da je drugačna od kupljene. Če povzamem: bolj izrazitega okusa, ampak manj sladka.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti