Plesni tečaji za pare v ljubljani

Lila Roza  

član od: 13.11.2010

sporočila: 128

tema odprta - 24. sep 2012 16:31 | ogledi: 36.206 | odgovori: 13

Zanima me, če kdo obiskuje plesne tečaje za pare. Zadeva se mi zdi zanimiva, bi rabila kakšno mnenje, kje, kako, kdaj?

Lila Roza

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

24. sep 2012 18:14

Jaz obiskujem plesni tečaj in je super, saj je ples tak šport,ki ga lahko opravljaš tudi v zrelih letih in ni nevarno za kolena, noge. Pa še zabavaš se poleg. Jaz hodim ob četrtkih zvečer in migamo 1,5 ure. Reklame ne bom delala.

LP, Saša

Mir in dobro!

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. sep 2012 19:50

Vsi se rodimo z ritmom. Najprej v maternici poslušamo bitje srca in potem z ritmom izražamo določena občutja. Če pogledaš zdrave triletnike - ko slišijo glasbo in ritme, bodo v dveh taktih čisto vsi ujeli ritem.

Znanje plesa spada v fond splošne izobrazbe. Enim gre učenje hitreje, enim počasneje (nekje med triletnikom in odraslo osebo so jih ujele inhibicije in so se spremenili v štoraste tremaše), morali bi pa pet standardnih in pet latino-ameriških znati odplesati vsi. Tisti, ki jim gre počasneje, so blazno iznajdljivi v izgovorih in si človek misli, da če bi bili toliko motivirani pri učenju, kot so pri izgovorih, se jih ne bi dalo dohiteti.

Drugače je pa plesnih šol v Sloveniji precej in ni treba biti iz večjega kraja, ker je skoraj v vsaki občini vsaj ena spodobna plesna šola.

Vendelina jr.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

24. sep 2012 20:11

V marsikateri plesni šoli pri nas si očitno strašno želijo tečajnike oz njihovih evrčkov čim dlje. Tako sem pred leti doživela, kako je vaditeljica od nas dobesedno zahtevala, da plešemo po njenih navodilih. Recimo rekla je zdaj bo pa rumba. In potem smo morali delati obrate kakor jih je narekovala. Je bilo potem čudno, da si pari po opravljenih nekaj stopnjah niso upali it plesat ven v soboto zvečer? Tam ni bilo nje da bi povedala kateri ples je pa kdaj morajo naredit kateri obrat itd. 

 

OlivaB

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. sep 2012 20:24

OlivaB je napisal/a:

.... Tako sem pred leti doživela, kako je vaditeljica od nas dobesedno zahtevala, da plešemo po njenih navodilih. Recimo rekla je zdaj bo pa rumba. ...


OlivaB

 

Tole je pa eden najbolj prisrčnih opisov plesne šole, kar sem jih kdaj videla. Mislim - resnično strašljivo. Če recimo pomislim  na veselice, na katerih narod demokratično udari polko na čačača, bi bila kaka taka priganjačica sužnjev še kako dobrodošla....

Sonja

Aljo  

član od: 19.10.2005

sporočila: 90

25. sep 2012 6:45

To, takole.

Dala sem skozi dve: Urško in Kazino

pri Urški je bilo treba ves čas po navodilih učiteljice, zdaj je ta korak, zdaj ta

pri Kazini je več svobode, se naučiš korake in potem ni treba ravno vse zadeve po vrsti plesat, kakor da si butec.

Tako da je bilo v kazini bolj za tiste, ki so bolj samostojni, no, pri Urški je bilo pa verjetno boljše za tiste, ki so šli s tečaja v tečaj in vmes nobenega samostojnega plesa kjerkoli že. Pa so se potem bolj samozavestno počutili, ker so vedeli, kateri obrat sledi.

 

Nikjer ni bilo slabo. Če bi se sedaj vpisala, bi odkrito povedano - izbrala glede na urnik, ki bi mi ustrezal, ne pa ker bi bilo nekje bolj fajn.

Aljo

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

25. sep 2012 12:36

Aljo, meni se je to zgodilo pri Urški ja, tko da očitno ni le moja kaprica ampak njihova stalna praksa. Zdaj če hodiš zato, da se družiš s tečajniki, potem je ok. Sicer pa ne. V Kazini je tudi meni bilo precej boljše. Še precej boljše pa mi je bilo v Frediju - tu pa kapo dol. 

Dobro da ste spomnile, moram spet začet pihat dragemu, če bi šel. Lani se je lepo prešvercal 

OlivaB

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

25. sep 2012 14:24

Z možem obiskujeva že tretje leto plesne vaje v Ljubljani. Imamo jih ob ponedeljkih zvečer, uro in pol. Parov nas je malo, od tri do šest. Nekaj nas je stalnih, se pa zmeraj pridruži kak nov par, pa smo spet na začetku. Ampak to se sploh ne opazi, ker delamo počasi in utrjujemo znanje - korake. Predvsem pa držo in gibanje. Naš plesni učitelj se ukvarja z vsakim posebej, popravlja držo, roke, korake, gibanje. Pred leti sva obiskovala že več plesnih vaj po različnih plesnih šolah, pa je bilo povsod tako množično, kje da bi kdaj plesni učitelji popravljali tvoje korake ali držo. S temi plesnimi vajami sva do sedaj najbolj zadovoljna.

zvezdica55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. sep 2012 14:31

OlivaB je napisal/a:

. Dobro da ste spomnile, moram spet začet pihat dragemu, če bi šel. Lani se je lepo prešvercal 
OlivaB

 

You are missing the point. Nič se dragemu ne piha na dušo (to se počne, ko ti pade v oko kak nakit ali ko je treba kupiti novo stanovanje). Na plesne vaje  pa dekle, če se moškemu ne ljubi, odkoraka sama.  Tam je vedno kak učitelj, ki lepo pleše s tabo, ni frke. In potem se lepo junaku doma pove, kako je bilo fino in koliko finih soplesalcev je tam. Če še potem ne razume namiga, je pa to itak znak, da ni pravi za čustveno in erotično razmerje (morda je dober za montirat šmidlpipe).

Vendelina jr.

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

25. sep 2012 14:39

Vendelina, si mogoče kje vsaj v ozadju možgančkov pomislila, da to že zdavnaj vem?

OlivaB

ultranova  

član od: 30.11.2010

sporočila: 529

25. sep 2012 14:49

Ma,joj,a je lahko vsaj ena tema brez psihoanaliz,prosim,no

ultranova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti