Enostavna čokoladna torta

J0ni  

član od: 9.1.2011

sporočila: 2

tema odprta - 23. sep 2012 22:13 | ogledi: 10.197 | odgovori: 3

Lep pozdrav! V prihodnjih dneh mislim naredit svojo prvo čokoladno torto, pa mi je tale enostavna padla v oči:

http://youtu.be/qMHhu0yMBro

Zanima me, če bi mi kdo lahko povedal za naslednje stvari, kje se jih dobi oz. kaj sploh so:

-icing sugar (kak sladkor je to oz. kje se ga kupi? se ga da nadomestit s čim drugim?)

-cocoa powder (ali je to kakavov prašek ali čokoladni prašek?)

-vanilla extract?

Pardon, če so čudna vprašanja, vendar sem začetnik :) Lep dan!

J0ni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

23. sep 2012 22:17

icing sugar- sladkor v prahu

cocoa powder - kakav v prahu. oni grenek, priporočam dr oetker ali kraš, ker sta res temna

vanilla extract je vanilijeva aroma. Pri nas boš dobil od etola malo stekleničko s temno tekočino. Lahko uporabiš tudi izpraskan strok vanilije.

Pa potem objavi, če uspe.

J0ni  

član od: 9.1.2011

sporočila: 2

23. sep 2012 22:39

Kje pa dobim ta papir za peko? Ali je to treba nujno dat spodaj ali lahko brez?

J0ni

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

24. sep 2012 0:43

Papir za peko dobiš v vseh trgovinah s hrano in pijačo konkurenčnih imen, ti ga pa MOČNO priporočam. Mogoče ob robovih torta en bo tako blazno lepa, sploh če papri malo šlampasto narineš, ampak dokler nimaš precej kilometrine v peki in res veš kako zadeve podmazati in obdelati pred peko, da se ti potem ne primejo, je peki papir darilo od Boga. Daš pa mislim da okoli 2e za en paket, v katerem je metre in metre peki papirja in če lepo ekonomično režeš zadevo, jo imaš lahko za precej dolgo (če imaš bolj omejen proračun slučajno :)

 

Aja pa sladkorja v prahu se drži kolikor se le da, namreč menjavanje sladkorja v prahu s kristalnim zna biti včasih recept za katastrofo. Če že, gre menjava v obratno smer običajno precej bolj gladko - če kdaj zamenjaš kristalnega za tistega v prahu je več možnosti za uspeh po mojih izkušnjah

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti