Tortilje iz mehiške

UrshaIva  

član od: 20.9.2012

sporočila: 5

tema odprta - 21. sep 2012 12:15 | ogledi: 13.373 | odgovori: 14

Ali ima kdo recept ali kakšno drugo spletno stran, kjer bi bil recept za tortirlje z mesom in papriko iz mehiške restavracije. Pred meseci sem bila v mehiški in se nikakor ne morem spomnit točnega imena jedi, spomnem se pa, da sem tortilje dobila posebaj, meso z papriko (in ostalim) pa posebaj ! NUJNO, KER JE ZELO BILO IZVRSTNO :P

UrshaIva

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

21. sep 2012 12:42

Fajitas se reče tej jedi, kjer so tortilije posebaj (vsaj v Cantini jim tako pravijo). Upam, da boš sedaj lažje našla recept :)



Lizzie

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 21. 2012 12:43

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. sep 2012 13:59

V kateri mehiški si pa bila? V Londonu, Ljubljani, Mariboru, Berlinu, Zgornjem kašlju?

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2012 16:34

UrshaIva je napisal/a:

 NUJNO, KER JE ZELO BILO IZVRSTNO :P

 

UrshaIva

V tem stoletju pa uporabniki že vedo, da daljša uporaba velikih črk pomeni vpitje. Daj, prosim, capslock na off.

Za začetek, kaj ko bi stopila nazaj v zadevno restavracijo in se poskusila spomniti, kaj si sploh jedla in bi potem poiskala ta recept?

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2012 16:39

Je pa tako, da se recepti za fajitas (tortilje + meso z zelenjavoI najlažje najdejo v tex-mex (Texas Mexico) jedilnikih, skratka guglaj "tex mex recepies" ali "recetas tex mex"....skratka nekaj od tega.

Vendelina jr.

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

21. sep 2012 23:53

Eno vprašanje, ali ima kdo dejansko recepta za čisto prave tortilje (samo testo mislim)? Nekajkrat sem že poskušal, ampak nikoli niso čisto "prave".

Nomen

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

22. sep 2012 1:13

Katere te zanimajo, tiste iz pšenične moke (flour) ali koruzne (mesa)?

Tale dečko ima prav v redu video, pa še lepo razloži, kaj je to masa farina. (jaz dodam sol , ki je v mnogih receptih, v njegovem pa ne.

http://www.youtube.com/watch?v=21fSUujPSXI&featu

Dela jih pa s ponvijo, tako kot jaz. :)

 

Pa še dober video, kako naredijo tole masa farino.

http://www.youtube.com/watch?v=Jpp09vrAIIk&featu

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 22. 2012 01:32

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

22. sep 2012 5:00

Vanja: VERY, VERY COOL!!! Thank you 
Danes praznujemo RD od NAJ NAJ prijatelja (ta, kateri se je pred 2 tednoma poročil) in ker bom delal čapatije na žaru, se mi sedaj po glavi že podi ideja, da bi naredil še sveže tortilje. Anja in Luka jih DEJANSKO obožujeta, a vedno kupujeta tisto SPAR varianto. Različne omakice in file pa Luka obvlada v nulo in iz te smeri, vsaj za sedaj, ni skrbi
Če bi jaz to že prej vedel, kako preprosto se da ta stvar zacumprat, hjooo. 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

22. sep 2012 8:58

eno opozorilo.

 

Tudi mi smo se navdušili nad domačimi tortiljami, a delamo pšenične ( oziroma notri vmešam največ tretjino NAVADNE koruzne moke ). Pri nas se namreč mehiške koruzne moke mase harine ne dobi. In to je povsem drugačna moka od navadne koruzne. Ni za zamenjat. Če boš delal tortilje iz navadne koruzne moke, ne bodo ratale, bodo razpadle.

 

Najbližji dobavitelj MASECA masa harina moke sta dve trgovini na Dunaju ( Mex&Co in Casa Mexica ).

 

Bi pa tule povprašala: spečemo doma tortilje, zavijam jih v vlažno krpo, da ne otrdijo. Kaj pa naj naredim, če jih spečem preveč, pa se ohladijo, bi jih pa kasneje znova uporabila, pa da bi bile mehke. Kako jih shranim in kako segrejem? Kar znova v ponev ali ...?

lartep

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2012 9:14

Poskusi s pečico in daj spodaj posodo z vodo, poženi na stotko ali malo višje, skratka, da para malo zmehča vse skupaj, od tu boš pa znala.

Vendelina jr.

barbi89  

član od: 28.5.2014

sporočila: 1

30. maj 2014 13:47

domača koruzna moka ni dovolj fino mleta?

barbi89

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti