Noži

MasteRbee  

član od: 27.12.2012

sporočila: 2

27. dec 2012 20:15

...za test trdote ga samo malo "spoliram". Seved če bo bisveno odstopal od normalnega ga potem tudi prelomim in naj mi god knifes le odpusti dejanje nad njihovim izprijenim članom ;)

MasteRbee

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. dec 2012 9:17

Če misliš z Vickersom resno, potem ne bo dovolj, da je samo spoliran, ampak mora biti površina tudi povsem ravna.  Kolikor gledam svoje nože, ne bo šlo brez malo brušenja. Nedestruktivne analize strukture jekla si pa tudi ne predstavljam. A ni bolje z nožem rezati, dokler pač reže, potem pa reči, da vsaka šola nekaj stane? Razen če seveda ne delaš recimo diplomske naloge o kakovosti jekla nožev na slovenskem trgu. Potem pa veselo naprej, pa se iskreno radovendo priporočam za rezultate!

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

14. mar 2013 22:38

Še ena možnost. Oster rob.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. mar 2013 4:40

rimljanka je napisal/a:

Še ena možnost. Oster rob.



rimljanka

 

Holy poop! Rimmy, saj nisi ti kriva, ampak me spravlajte pod rušo al kaj? V uni temi mi povejo, da si moram jetra čistit, tlele izvem, da se dobi(jo) nož(i) za 250Evrov?  Saj sem radovedna, kaj vse se dobi in koliko kaj stane, ampak tako preklemansko dragih nožev pa res še nisem videla. 

Vanja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

15. mar 2013 9:57

250 evrov za nož je res veliko ampak je vredno . So pa seveda še dražji , vsak se pač odloča po svoje in svojih merilih.

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

15. mar 2013 16:15

Da je veliko, se strinjam, da je vredno, pa ne. OK, saj obstajajo tudi ljudje, ki okolico prepričujejo, da je vredno dati 100 000 € za avto, s katerim se potem vsak dan peljejo iz Šiške za Bežigrad in nazaj.Trdno sem prepričana, da za kuhinjske potrebe za dvomestno številko v evrih dobiš nož, ki ga boš z zadovoljstvom uporabljal do konca življenja - če seveda osnovni pogoj za zadovoljstvo ni zavedanje, da je bil extra drag in ga drugi nimajo. V takem primeru pa seveda tudi 250 € ni dovolj.

Sonja

analuka  

član od: 23.9.2012

sporočila: 49

16. mar 2013 11:10

Tudi jaz imam en nož Berghoff,kuhinjski, pa moram reči, da mogoče ker ni bil brušen, ne vem, ni ok.Nož sploh ni oster.

Edino kar mi je všeč, je njihovo  stojalo za nože,noter pašejo vsi ostali  noži .

Kupila sem nekje en drug nož za 56 eu, akcijsko 36 eu, kar ni velik za nož in je 1000% boljši kot tale s Petrola,pa sem imela vse nalepke, za komplet Petrolove nože.

Škarje za piščanca pa so ok.

Ja, je dobro imeti en dober nož, govorim do 100eu, kakšen Global ali Porsche-nož, pa par unih za par eu.

analuka

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. mar 2013 19:06

Nož Berghoff,meni ni dovolj oster,ročaj pretežak.Mož in hči zadovoljna.Drugače pa imam nože stare ohoho in ne neke znamke,spomnim se, da so jih deleili ob nekih nakupih v enem prvem večjem trgovskem centru v Mb, ki ga ni več.Pa nož za kruh,star 30 let je ok.

dari

pek multipraktik  

član od: 31.1.2013

sporočila: 20

16. mar 2013 20:03

prvič sem slišal za te nože pri petrolu in bogsigavedi če ni to ena njihovih pogruntavščin kot ena (beri  blagovna znamka ) in potem ljudem prodajajo zelo =kvalitetno =robo po nenornalno nizki ceni. Lahko pa seveda da je res kvaliteten izdelek in je meni, nam nepoznan, vglavnem vsi ki jih imate naj vam služijo.


ja jaz imam samo dva swibo noža kupljena v trgovini za profije
pek multipraktik

Sporočilo je spremenil(a) pek multipraktik dne 16. 2013 20:09

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

16. mar 2013 20:06

Kot sem že napisala meni ne služi,možu in hčeri pa je  ok.

dari

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti