Noži

Icegatto  

član od: 7.9.2008

sporočila: 1

1. okt 2012 21:00

Pozdravljeni.

 

Glede kvalitete Berghoff nožev ne vem povedati, kar se pa tiče cene je normalna cena pri naših sosedih ista oziroma nižja Petrolovi akcijski ceni.

 

Uvaža ter prodaja jih podjetje iz Labina.

http://www.cook-co.com.hr/index.php

 

LP

Mitja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

2. okt 2012 7:48

Kje vidiš sploh iste nože? Edini enak artikel je set za žar. Tam je cena 90€, pri Petrolu 20€.

Commis débarrasseur

porkadus  

član od: 9.10.2012

sporočila: 1

9. okt 2012 12:31

Živjo vsem,

tudi jaz sem zadnjič, ko sem na Petrolu dobila zloženko za zbiranje nalepk za Beghoff nože, z zanimanjem pogooglala za kakšne nože v resnici gre. Slike in opisi so super, moti pa me, ker nikjer ne najdem mnenj uporabnikov, ki so jih preizkusili, tudi na tujih straneh ne.

Istočasno ob cesti opažam jumbo plakate, ki oglašujejo švicarske nože Swibo (http://wenger.si/). Tule pri nas na Dolenjskem se kar dosti uporabljajo in ljudje jih zelo pohvalijo. Cene so ugodne, kvaliteta pa baje fantastična. Doma imamo kar nekaj Wengerjevih žepnih nožev (dedek lovec, mož gozdovnik in ribič, sine priložnostni tabornik), tako da vem, da so švicarji sposobni narediti super nože. Nimam pa izkušenj z njihovo različico nožev za rabo v kuhinji.

Je tu kdo, ki iz prve roke pozna kvaliteto Berghoff nožev in bi jo lahko primerjal s kvaliteto Swibo nožev?

Lep pozdrav!



porkadus



Sporočilo je spremenil(a) porkadus dne 09.okt 2012 12:31

Sporočilo je spremenil(a) porkadus dne 09.okt 2012 12:32

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

9. okt 2012 13:11

Za primerjavo imam Dick nož za meso, ki so zelo podobni Swibu. Problem nastane, ker imajo vsi proizvajalci nože različnih serij. Dick mi je bolj všeč, ampak je stal takrat nekih 7000sit.

Za primerjavo imam Tupperware nož, ki mislim da stane nekih 30-35€, pa mi je Berghoff ljubši.

Kot sem že omenil, za to ceno odlični noži. 7€ staneta dve hlebca kruha, investiraj in preizkusi, če ti bodo všeč naberi komplet, če ne, imej tega za puljenje korenja.

 

Commis débarrasseur

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

9. okt 2012 15:12

Poročilo: za 4€ (hlebec črnega kruha) sem dobila 18 cm Berghoff nož, ki je  sicer malo težek, ampak za vsakodnevno uporabo- brzinsko kuhanje za 2 osebi, čez vikend pa konkretno kosilo za 4 osebe, več kot vreden vsakega centa.  

Za vsakodnevno kuho 3 menijev za 20 oseb pa seveda ni primeren.

Bom reskirala še 1x4 € in 1x 7 €, pa bom imela vse, kar rabim.

marjja

Matena1968  

član od: 12.8.2012

sporočila: 32

12. okt 2012 11:48

Če kdo potrebuje nalepke naj piše na ZS. Odstopim :)



Matena1968

Sporočilo je spremenil(a) Matena1968 dne 12.okt 2012 11:48

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

14. okt 2012 9:39

ojla

včeraj pa sem tudi jaz na petrolu kupila en nož najmanjšega kot pravijo da je za lupljenje in sem ga sprobala.

Ocenila bi ga da je res ročaj preveč masiven in je tudi kar dosti težak,glede rezanja pa ni tako slab.Rada bi kupila še velikega oziroma ki ima rezilo zelo široko samo glede teže bom gotovo razočarana,ampak probati ni greh ,saj cenovno ni drag.

 

-pika

Eilinel  

član od: 13.11.2011

sporočila: 19

19. okt 2012 9:24

Beda - oglašujejo 100/h, v Kp pa jih ni moč dobiti že 14 dni, dobijo pa jih šele v sredo (torej 3 tedne brez nožev)!?

Eilinel

komet  

član od: 19.12.2008

sporočila: 10

20. okt 2012 20:52

Še moje skromno mnenje.

Glede na ceno, delno sprejemljivo.

Ocenil bi jih pa tako:

- Teža in uravnoteženost prijema - stvar okusa in navade. Meni osebno bolj odgovarja nekoliko težji. Uravnoteženost (kar je pomembno pri vodljivosti noža) - solidna

- Spoj med kovino in plsatiko - ni ravno vrhunski, je pa še zmeraj nad povprečjem.

- ostrina - solidna

Zdaj pa še slabosti:

Izjemno občutljiv na kislino in drgnjenje (tudi če gre samo za vileda krpico). Ko sem rezal čebulo in paradižnik, sem zaradi nekega nenadnega dogodka nož odložil, ne da bi ga splaknil in obrisal.

Ko sem prišel nazaj domov po 4 urah in poskusil nož pomiti, nisem mogel vrjeti. Rezilo noža je postalo marogasto...na nekaterih mestih, pa kot da so se pričele pikice rje.

Ker sem to poskusil odstranit z vileda krpico, pa je sledilo drugo razočaranje...:(

lesk rezila je naenkrat izginil...in izgledalo je kot da sem iz rezila zdrgnil nek zaščitni sloj....:(

 

No, sej vse skupaj ni ravno izrazito...je pa moteče...:(

 

Skupna ocena na skali od 1 - 10

Za moj okus

4 +

Tisti pa ki imajo  raje lahke nože pa bi bila ocena vrjetno

4 -

Vsekakor pa se mora vsak sam odločit.

 

 

 

 

komet

spaceair  

član od: 11.7.2009

sporočila: 6

12. nov 2012 16:32

Če hočete vredu nož potem na japonske

cenejše wenger,swibo bo tud ok

Berghof noži imajo odebeljeno na koncu rezila, za kar je potem problem, ko se rezilo brusi.Materjal je pa navaden rostfrei.

Za tu pa tam so pa vredu.

 



spaceair

Sporočilo je spremenil(a) spaceair dne 12.nov 2012 16:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti