Zimski plašč

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

tema odprta - 21. sep 2012 7:12 | ogledi: 7.552 | odgovori: 10

Živjo,

lansko leto mi je mama podarila zimski plašč. Težava je nastala, ker sem v enem letu izgubila dve konfekcijski številki in mi je sedaj plašč prevelik v ramenih in po celem telesu. Ali je možno, da se plašč "vzame skupaj"? Ima kdo kakšno izkušnjo? Plašč mi je izredno všeč in ker vem, da je bil tudi drag, ga nočem dati na "odstrel".

 

Kakšna ideja? (razen to, da se zredim nazaj )

 

Hvala za odgovore

Maxi25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. sep 2012 8:12

Da se, je pa težko. Če ga je treba ožiti v ramenih, potem to z drugimi besedami pomeni, da ga je treba razparati, in na novo zašiti skupaj. Se pravi, dela je malenkost manj, kot narediti nov plašč, pa še je vprašanje, kako bo po novem z rokavi - odvisno seveda tudi od kroja. Pripravi se torej na godrnjave krojače in velik račin. Ali pa na novi plašč. 

Sonja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. sep 2012 8:17

ZA tako preobrazbo boš plačala toliko kot za izdelavo novega plašča.

Prekrojevanje oblačil je vedno tvegano. Na enem koncu ni dovolj blaga, na drugem ga manjka.

Za občutek poglej kak kroj z več številkami. Kroji se ne krajđajo, ožajo kot bi se skrčili, ampak so pravila drugačna.

 

F r i n a

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

21. sep 2012 10:36

Ma ko gledam ta plašč, se mi zdi, da bi se okrog pasu dalo. Ampak to sem samo jaz - anti talent za šivanje. V ramenih pa vprašanje. Sicer so rokavi ta trenutek malnkostno predolgi, tako da upanje je.

 

Hvala za nasvete

Maxi25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. sep 2012 10:48

V Mb vem za dve šivilji, ki naredita vraga in pol. Meni so ožali vse živo, pa še poceni je bilo. Ne vem, Maxi25, od kod si, ampak vprašaj pri kakšni šivilji v svojem kraju, morda se katera loti "projekta".

 

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

21. sep 2012 10:55

Poišči kakšno res dobro krojačico ali krojača, ki bo presodil kaj se da narediti, ko si bo plašč ogledal na tebi. Mogoče se da zadeva rešiti s kakšnim enostavnim trikom, brez hudih posegov. Dober krojač ti bo tudi pošteno povedal, kakšen rezultat lahko pričakuješ, če plašč predela, v kolikor je to sploh izvedljivo in kaj bi zate to finančno pomenilo. Mogoče ni vredno za vsako ceno. Kaj pa, če ti pride ravno ta velikost prav čez leto ali dve, ko boš morda v pričakovanju

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. sep 2012 11:00

Maksi,

saj ni problem dolžina rokavov, pač pa zgornji del, tisti pri rami oziroma pazduhi. Malo si oglej, kakšne oblike je, pa če na vsaki strani malo obrežeš, potem ti bo jasno, da stvar ne bo šla več prav v redu skupaj. Če obrešeš pri rami, je hudič. Če pri ovratniku, prav tako. Pas je zadnja stvar, ki je pri tem pomembna. Dober krojač ti bo povedal, kaj se da in kaj ne (ker če bo rekel, da se da vse, potem pograbi plašč in beži, ker ti ga bo uničil). Mogoče raje razmisli o novem, tega pa daj komu drugemu, da ga ponosi - če je res lep, ga bo marsikdo vesel, sebi boš prihranila pa precej jeze.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 21. 2012 11:01

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

21. sep 2012 11:37

Vse je tudi zelo odvisno od kroja. In malce večji plašč, če seveda ne daje videza, da je bil narejen res čisto za drugo postavo, je lahko zelo praktičen, veliko sprejemljiveši od takšnega, ko gre glih za glih, ko zapreš gumbe. Poskusi se obleči za zimske razmere, kakšen pulover, ali pa rekelc spodaj, mogoče ti v resnici sploh ni prevelik.

Zato je pomembno, da te vidi nekdo, ki se spozna, kako naj stvar na tebi izgleda, ker ko si mlad, imaš včasih željo, da se vse preveč prilega k telesu.

zeta

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

21. sep 2012 13:11

ok, na to, da bi malo počakala - ker mogoče bom pa v pričakovanju - pa sploh nisem pomislila. Seveda bi takrat zelo prav prišel. Uf, bo treba razmislit :)))

 

Je pa res prevelik. Ni to samo mladostniška muha. Žal :(

 

 

Maxi25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. sep 2012 16:25

Tole se najbolj enostavno preveri takole: vzameš en blazer in obilnejšega obodbja in ga probaš. Kako se obnese? Kje ga je je preveč? Sicer v ramah se bistvena odstopanje ne zgodijo, zgodijo se pa že takoj na obsegih in verjetno rokavi plahutajo že od rame navzdol, na hrbtu se pa zadaj dela ena guba po sredini.

 

No, to isto se dela tudi na plašču.

Kar posledično pomeni: zadevo je treba odpreti, odstraniti polsti med blagom in podlogo, narediiti zadeve na novo.

 

Jaz plašča ne bi nesla k šivilji. Jaz bi ga nesla h krojaču. Še pred tem bi pa, če ne bi poznala res dobrih, odkorakala na tekstilni faks, na oblikovanje tekstilih in tam vprašala, kje bi kdo znal zadevo prekrojiti in to tako, da se ne bo iz aviona videlo, da je bila zadeva včasih večja.  Ker včasih tudi pri krojaču naredijo kaj takega, da se oko zvija od bolečin.....

Noseča ali ne: v nosečnosti se proporci spremenijo drugače in se (vsaj v zdravi nosečnosti) ne kopiči salo na hrbtu in v predelu lopatic in zato ni treba nositi prevelikega plašča.

 

Vendelina jr.

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

23. sep 2012 13:35

če si iz okolice Lj, ni problema. Poznam šiviljo, ki sčara iz starih stvari nove :). Tudi meni je lani preurejala zimski plašč :), ob vsem tem pa nima napihnjenih cen .

Če te zanima mi javi na ZS.

 

vd007

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti