Malica za v hribe

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2012 15:29

Nomen, glede na to, da v osnovnem vprašanju ni bilo povedano, kako visoko, kako dolgo in kam sploh (nadmorske voišien), res ni bilo pričakovati le takih odgovorov, ki bi ti bili všeč.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. sep 2012 15:35

Oh, brez skrbi, tudi 16 letniki glede hrane nič ne komplicirajo in zdržijo brez nje ohoho več kot dve uri, če si jo morajo sami nositi (in pri šestnajstih to pač zmorejo).  Preskušeno na lastni koži in na naslednji generaciji, prav nobenemu se ni kakor koli v škodo poznalo. 

Sonja

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

19. sep 2012 16:59

Naš mulc nosi svojo hrano, svojo opremo, pa še ženine malo. Ker je navdušen hribolazec pa še fotoaparat, kompas, zemljevid ipd. Doma je na vsake dve uri in še vmes malo (provizorično rečeno, ampak res kar naprej nekaj je), v hribih pač ne tako pogosto, vendar njegov sendvič obsega 1/2 popoldanske štruce.

Še vedno smo pri temi "malica za v hribe" - predvideval sem pač, da je jasno in razumljivo, da se s sabo nese tudi drobnarije (lešniki, oreščki, čokolada ...) in vodo. Vprašal sem pa zato, ker mi gredo paštete že skozi ušesa. Enkrat smo s seboj nesli solato iz testenin, pa se tudi ni posebej dobro obnesla. Burek je pa (vsaj sirov) preslan, po njem me muči žeja ...

Večinoma se gibamo v slovenskih hribih, od 2000 n.m. naprej, hoje cca. 8 ur/dan, velikokrat izberemo najzahtevnejše poti.

Nomen

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. sep 2012 18:57

Po štirih dneh v nahrbtniku je tudi najboljša domača zelenjavna pita ali štrudl en navaden poc - pa kakor koli obrneš. Na dolge ture vedno vzamemo s seboj tisto, brez česar res ne moremo in se v kočah ne dobi - kako jabolko tretji dan je zlata vredno, jaz si tovorim s seboj paprike, ki me vedno spravijo k življenju, ne glede na to, kaj si o njih mislijo ostali. Stvari, ki s časom spustijo vodo ali maščobo, niso v redu, take, ki se zmečkajo, tudi ne, tako da kakor koli obrneš, ti ostane bolj suha hrana. Po drugi strani se pa tako človek toliko bolje nauči spoštovati domačo kuhinjo. 

Sonja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. sep 2012 19:01

Nomen, le kdo ti lahko svetuje oz. predlaga bolje od tvojega 16-letnika. Naprosi ga, da napiše nekaj jedi, ki bi mu v hribih najbolj teknile, z ženo pa nato le še presodita, kaj je in kaj ni izvedljivo.

zeta

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

19. sep 2012 22:01

Paprika!!! Bravo!!!! Moja najljubša zelenjava, pa nimam pojma, zakaj nisem pomislil nanjo.

Zato rad vprašam na forum, ker enostavno nimam idej - vidim pa, da eni obvladate. Oh, sin ni problem, on bi jedel pašteto za predjed, glavno jed in sladico (če je slučajno palačink premalo), jaz jih pa enostavno ne morem več, z vsem spoštovanjem do G. in A. paštet.

Nomen

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

19. sep 2012 22:21

Načeloma se dobro obnesejo tudi ribje konzerve in zdenka sir. Od zelenjave pa res po moje še najboljše paprika. Sama sicer običajno vzamem zgolj sendviče, frutabele, kakšno čokolado ali kekse, ker mi potem tako najbolj od vsega zadiši hrana na koči.

katka85

Nomen  

član od: 13.3.2012

sporočila: 135

19. sep 2012 22:52

.... Jota!!! Če to ni motivacija za dosego cilja, potem pa res ne vem ... :)

 

Nomen

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti