Porodnišnica kranj

sango  

član od: 22.1.2010

sporočila: 40

tema odprta - 13. sep 2012 23:29 | ogledi: 13.611 | odgovori: 50

Pozdravljeni!

Ima kdo izkušnje s porodniščnico Kranj?

Najlepša hvala za vsak komentar!

 

LP! :)

sango

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

14. sep 2012 8:19

Mi včasih nismo imeli izbire, stara porodnišnica ali klinični center v Ljubljani, odvisno kdaj so te pripeljali.

Seveda če si spadal pod Ljubljano.

Zdaj pa si eni delajo take probleme. Če je vse ok je vseeno kje rodiš, mislim da se povsod potrudijo po svojih močeh in sposobnostih, se pa najdejo tudi črne ovce kot povsod.

 

Sango, želim ti da kjerkoli boš že rodila, da ti bo porod ostal v lepem spominu.

irena66

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

14. sep 2012 8:24

Ker ni portalov za skoraj vse v zvezi z nosečnostjo, materinstvom, porodi dovolj, bo res super, če bo vsaka noseča članica kulinarike odprla novo temo o všečnosti porodnišnice teinte...

Ker pa dete ne pride na plano vedno takrat, ko je uradna napoved, je bodoča mama v tistem trenutku, ko ji npr. voda odteče na sprehodu po zelenem podeželju vesela, če jo sprejmejo in ji pomagajo tudi v zahojeni porodnišnici na robu malo manjšega mesteca.

Izkušenj s porodnišnico Kranj nimam, sem pa vesela, da je bila civilna iniciativa dovolj glasna, da je preprečila zaprtje porodnišnice v Brežicah.

Ognjič

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

14. sep 2012 8:39

V Kranju sem rodila 2x, vse ok. Sem pa podobnega mnenja kot Ognjič, ko moraš rodit ti je vseeno kje, samo da stvari potekajo gladko in je otrok zdrav.

Vsaka ženska pa doživlja porod drugače in kar se tiče prijaznosti, strokovnosti, pomoči v prvih dneh po porodu (previjanje, dojenje,...) jaz lahko rečem da nimam pripomb nad Kranjem. prvič sem rodila klasično, drugič epiduralno.

 

ANJA

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

14. sep 2012 9:49

Sango, sprosti se in pričakuj otroka z veseljem brez nepotrebnih strahov in ugibanj. Če še tako načrtuješ, obstaja velika verjetnost, da se bo otroček odločil po svoje in te presenetil ob popolnoma nepredvidenem času in kraju in se boš prav zavedla kaj se dogaja šele, ko ga boš držala v naročju.

Verjemi, kjerkoli ti bodo pomagali dete spraviti na svet boš z njimi zadovoljna in jim hvaležna, da so bili s tabo, ko sta jih potrebovala.

Če boš imela preveč načrtov kako naj stvari potekajo pred, med in po porodu pa obstaja velika možnost, da boš zelo razočarana, ker namesto, da bi se stvari odvijale spontano, boš ves čas na preži in v pričakovanju nečesa drugega, kar pa ne pomeni, da boljšega kot ti bodo nudili.

Jaz sem rodila dolgo nazaj, pričakovala sicer, da se bo porod zgodil v kraju kjer sem živela, pa me je eno dvodnevno potepanje popolnoma nepričakovano pripeljalo v popolnoma drugi konec moje domovine. In je bilo vse zelo v redu, in so bili prijazni, gostoljubni in mi ni žal, da se je odvilo tako.

Vse je relativno in ne verjamem, da je nekje tako zelo neverjetno krasno in drugje tako zelo neverjetno zanič. Tega pač ni.

 

 

zeta

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. sep 2012 9:52

Oba otroka sem rodila v Kranju - enkrat dobra, enkrat slaba izkušnja. Tja sem šla rodit ker je bilo najbliže. Niti pomisliti ne morem, da bi se konec nosečnosti, morda z odtekajočo vodo, cijazila po vesoljni Sloveniji in iskala najbolj nobel porodnišnico. Že 20 minut vožnje me je takrat skrbelo. Zadnje čase do neba hvalijo porodnišnico na Jesenicah, baje porodnice skoraj dobesedno nosijo po rokah. Komur je blizu....

Dejstvo je, da je otroka treba iztisnit iz sebe. Na tak ali drugačen način. Strašno neprijetna zadeva. A v 9 mesecih se človek pripravi nanjo, naštudira postopke za lajšanje in potem na koncu ni ravno za pripenjat medaljo. Kar gre. Miljardam žensk je šlo.

Slovenske porodnišnice so ta čas na prepihu, ne vedo katera bo obstala, katero bodo ukinili. Zato se presneto trudijo, da dobijo vse certifikate za mamicam prijazno, dojenčkom prijazno, ....atijem in babicam prijazno porodnišnico. In bi jim zaupala. Je pa res, da če prideš rodit v veliko porodnišnico na kakšno "pravo luno", bo tam naenkrat žensk veliko in okrog ene ne bo plesalo veliko osebja.

Lisa

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

14. sep 2012 9:56

Tako kot je rekla Irena66, rdeča porodnišnica ali klinični, ko smo me rodile v Ljubljani. Ampak takrat je bil tudi kruh samo bel, črn, ali pa v Slonovi delikatesi ajdov z orehi. Danes ga je ogromno, tudi porodnišnic je kolikor hočeš. Izbira je kriva, da se težko odločiš. Sama mislim, da kaj dosti ne prebereš, kot so že ugotovile kolegice zgoraj. Pred kratkim je rodila naša mlada sorodnica v ljubljanski porodnišnici. Zadovoljni vsi, mala Lucija že pridno raste.

 

naor

patriša  

član od: 31.3.2008

sporočila: 32

14. sep 2012 11:19

Ognjič je napisal/a:

Ker ni portalov za skoraj vse v zvezi z nosečnostjo, materinstvom, porodi dovolj, bo res super, če bo vsaka noseča članica kulinarike odprla novo temo o všečnosti porodnišnice teinte...

Ker pa dete ne pride na plano vedno takrat, ko je uradna napoved, je bodoča mama v tistem trenutku, ko ji npr. voda odteče na sprehodu po zelenem podeželju vesela, če jo sprejmejo in ji pomagajo tudi v zahojeni porodnišnici na robu malo manjšega mesteca.

Izkušenj s porodnišnico Kranj nimam, sem pa vesela, da je bila civilna iniciativa dovolj glasna, da je preprečila zaprtje porodnišnice v Brežicah.



Ognjič

 

Se podpišem. Posavke smo navezane na našo malo zahojeno porodnišnico.

Sicer pa: kompliciranje, kompliciranje...

patriša

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. sep 2012 12:34

patriša je napisal/a:

 

Se podpišem. Posavke smo navezane na našo malo zahojeno porodnišnico.

 


patriša

Zasavke smo tudi navezane na našo malo, zahojeno porodnišnico, v kateri se rodijo čudoviti otroci (kakor povsod) in v kateri je čudovito osebje. In smo tudi vesele, da je niso zaprli. Sicer se mi pa zdi zapirati porodnišnice zelo grdo. Saj ni za vsakim voglom ena - se mi zdi, da ena pokriva kar dobršen del ozemlja.

lp

cervus

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

16. sep 2012 6:30

elaphus je napisal/a:

patriša je napisal/a:

 

Se podpišem. Posavke smo navezane na našo malo zahojeno porodnišnico.

 


patriša

Zasavke smo tudi navezane na našo malo, zahojeno porodnišnico, v kateri se rodijo čudoviti otroci (kakor povsod) in v kateri je čudovito osebje. In smo tudi vesele, da je niso zaprli. Sicer se mi pa zdi zapirati porodnišnice zelo grdo. Saj ni za vsakim voglom ena - se mi zdi, da ena pokriva kar dobršen del ozemlja.

lp



cervus

 

... verjetno imate v mislih trboveljsko ... mogoče je res čisto malo zah...., ampak jaz je ne bi zamenjala za nobeno drugo ... Kljub temu, da mi ni najbližja, smo se včeraj od tam vrnili domov za našim petim  in zato me nanjo vežejo najlepši možni spomini ... super osebje, občutek domačnosti in intime ....

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti