Debetna kartica visa-electron

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

tema odprta - 12. sep 2012 18:31 | ogledi: 7.012 | odgovori: 10

Sin bi si rad pridobil debetno kartico Visa-elctron, ker je študent in nima rednega priliva - razen preko študentskega servisa me zanima ali lahko sploh zaprosi zanjo?

 

anibas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. sep 2012 18:35

Zaprmej nabolj verodostojne informacije bo sin študent dobil kar pri banki, ki kartico izdaja. 

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2012 20:02

Nekaj bazičnih

Debetna kartica pomeni, da imetnik z njo potrdi terjatev, plačilo s svojega računa izvede banka, potem pa banka enkrat mesečno z imetnikovega računa pobere denar in zapre terjatev do imetnika.

Kreditna kartica pomeni, da  imetnik z njo potrdi terjatev, plačilo zvede banka s svojega računa, potem pa v deležih to jemlje z imetnikovega računa. Meni je tale kreditna taka srčkana zgodba o Ahilu, ki lovi želve: če kupim za 100, mi banka potem prvi mesec pobere 33, potem naslednji mesec 22, potem naslednji mesec,13, 6....

Ključni podatek v obeh zgodbah je imetnikov račun. Skratka, če ima občan račun in neko prilive na računu (študentski servis, žepnina...) potem bo vsaka banka, ki tako kartico izdaja (Viso jih izdaja kar nekaj) seveda v skladu s svojimi kriteriji presodila, ali je njen komitent (skratka, če ima že osnovni TRR odprt) zrel in goden za kartico.

Hope this helps.

Vendelina jr.

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

12. sep 2012 20:21

hvala

anibas

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

12. sep 2012 21:39

Simpl kot pasulj. Abanka, ene 7 minut časa (če je gneča malo več), par podpisov in nekaj izborov gesel, 1 teden čakanja, pa bo imel electronko doma. Ravno kak teden nazaj rihtala za mlajšega v familiji ;)

Aja pa potem je dobro juniorja opomniti, da je treba kartico polnit z eno razumno časovno rezervo, ker ko bo v petek zvečer pogruntal, da je kartica prazna, on bi pa v soboto to in to, bo težka, sploh, če je lokalna banka v soboto zaprta... Videno n-krat pri polnočnih klicih "ej-a-maš-ti-slučajno-kej-lufta-na-visi..."

Viva Meier

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. sep 2012 22:05

abanka, banka celje. nlb pa žal ne :(

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

13. sep 2012 7:17

punce hvala

anibas

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. sep 2012 8:45

Bannana, postopek sprejemanja vlog za kartice iz EMV standarda (to so kartice Mastercar in Visa - standard je mednaroden) je standardiziran po omenjenih pravilih in je pri vseh bankah izdajateljic teh kartic enak.

Vendelina jr.

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

13. sep 2012 9:23

Če dovolite popravek:

Pri debetni kartici banka takoj obremeni osebni račun, pri  kartici z odloženim plačilom (Mastercard, Visa, AmericanExpress, Karanta) enkrat na mesec (celoten znesek porabe v obračunskem obdobju), pri posojilnih (revolving), ki jih ponujajo nekatere banke pa vsak mesec le delež porabe.

Kolikor je meni znano, je Visa elektron debetna kartica (za razliko od klasične Vise), lahko porabiš le toliko, kot imaš na računu, banka ne določa mesečnega limita porabe.

 



alibaba

Sporočilo je spremenil(a) alibaba dne 13. 2012 09:25

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

13. sep 2012 9:27

vendelina a je vmes kakšna druga banana odgovorila in je izbrisala post, ali to leti na moj post, ker nekako ne dojamem?  

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

13. sep 2012 9:41

Čisto po domače povedano:

debetne kartice so tiste, na katere si denar vnaprej nakažeš (porabiš toliko, kolikor si si na njo nakazal). Kartica  osebnega računa (BA) je dejansko debetna kartica;

kreditne kartice so tiste, na katerih ti banka odobri limit porabe (glede na to, kolikšne prilive imaš) in ti porabo v celoti 1x na mesec "pobere" z računa, na katerega dobivaš prilive;

pri posojilnih karticah ti tudi banka odobri limit porabe glede na poslovanje (višina prilivov) in ti v dogovorjenem deležu (10%, 20% ali 33,33%) od porabljenega zneska, "pobere" z računa, na katerega dobivaš prilive.

NLB nima v ponudbi Vise-electron, oz. katrokoli debetno kartico (razen od osebnih računov). 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti