Ožemalnik, palični mešalnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2012 16:56

Jaz sem vernica paličnega mešalnika. Brez tega se težko naredijo dobre omake, kremne juhe itd. S tem, da vedno mešam tako, da imam pokrov z luknjo, skozi katerega gre mešalnik - tako da omaka ne brizga okoli in okoli.

Se pa izogibam sokovnikov in ožemalnikov, ker je tista pošast v bistvu za enkratno ožetje, potem jo pa deset minut spiraš, kapljice letijo vsepovsod....ne, hvala. Še bolj gravž so mi pa ostanki kapljic soka na ožemalniku.

Vendelina jr.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

11. sep 2012 17:14

Ana9, v bistvu moraš pri sebi razčistiti kaj rabiš in kaj bi rada. Če sprašuješ o kvaliteti, je bolj vprašanje, koliko sreče imaš z nakupom. Lahko ti bo služilo mnogo let, lahko pa le kakšen dan... Vprašaj se, koliko boš dotično stvar res uporabljala in potem boš hitro vedela tudi, v katerem cenovnem razredu izbirati. Sam delam tako.

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

11. sep 2012 17:17

Še to, mi imamo ožemalnik s 25W, problem je edino pri kakšnih res trdih agrumih, če so recimo že suhi ali čisto premalo zreli. Za normalne agrume je povsem dovolj, v kolikor ne boš dnevno ožemala po več kg sadja.

peter

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. sep 2012 17:49

O ožemalnikih ne vem nič, palični mešalnik imam pa 600 W in ti svetujem, da kupiš najmočnejšega, kar jih dobiš. Za stepanje smetane res ni pomembno, ampak pri sekljanju večjih količin česar koli, sploh pri kakih oreščikh ipd., je vsak watt dragocen. 

Sonja

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

11. sep 2012 18:30

Ožemalnik imam tale http://www.bosch-home.com/si/produkti/zajtrkov je bolj malo v uporabi, ampak služi namenu. Je res tako, kot je rekla Vendelina. Z umivanjem je več dela, kot z ožemanjem :)

 

Palični mešalnik je pa tudi od Boscha (http://www.bosch-home.com/si/produkti/pomo%C4%), je veliko v uporabi in sem super zadovoljna z njim. Ampak ga ne uporabljam za oreščke in podobne trde zadeve, za tisto imam blender :)

 

Jah, čist preveč strojem imamo pri hiši :)



Lizzie

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 11. 2012 18:31

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. sep 2012 20:38

Moj je Bosch MSM5660, ima zraven še metlico za stepanje in posodo z rezilom, kao blender, tako da je uporaben (skoraj) za vse. Ampak tisti pravi naj-naj-naj sneg se pa tako ali tako še vedno naredi na roke.

Sonja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

12. sep 2012 8:24

 

Sama sem el. ožemalnik oddala, ker je bil tako malo v uporabi, da se ga ni splačalo imeti. Mi je bolj praktično kar na navadnem ročnem stisniti sok, seveda je pa odvisno od tega, koliko sadja boste hoteli ožeti.

Palični mešalnik pa pride vedno prav, čeprav jaz v zadnjem času vse na roko stepem.

trac

ana9  

član od: 11.9.2012

sporočila: 49

12. sep 2012 9:19

o hvala za pomoč, no saj ožemalnik res nebi uporabljala prav pogosto ampak ko se seliš na novo bi vse mel :)

paličnik pa vsekakor slej ko prej pride prav mislim da za ta denar in moč bo tud tale philips ok, res pa je da so nekateri dodatni deli odveČ- za krompir, metlica.... če je 600 w je dovolj močan tudi za oreščke? Tega res nisem poiskusila - ali jih naseklja ali jih morda lahko zmelje celo za potico?

Namreč iščem sicer navaden mlinček ampak so vsi tako majhni :(

ima kdo konkretne izkušnje prav s tem modelom paličnika?

Bannanna tictle Bosch-ov je kar mal drag za moj žep, sploh pa da ni tako v pogosti uporabi :)

ana9

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti