Citrična kislina

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. sep 2012 13:47

Seveda, ko je vsevedni prevajalec Krebsov cikel prevedel kot proces nastanka raka (pa tudi Krebsov cikel, če se prav spomnim, se je omenjal že v osnovni šoli; če ne, pa prav zagotovo v gimnaziji). 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. sep 2012 16:51

Kakšen pH pa bo imela ta citronska kopel?

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

11. sep 2012 17:09

Mene tudi skrbi kaj bo, če je selene tako površno prevedla ves recept...

Vesnuska

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. sep 2012 21:08

Vesnuska je napisal/a:

Mene tudi skrbi kaj bo, če je selene tako površno prevedla ves recept...



Vesnuska

 

Veš kaj, nič ne skrbi.

Ne glede na kvaliteto prevoda so količine gotovo navedene v arabskih številkah in v gramih, tako, da tu verjetno ne bo napak. In citronska kislina je blaga, tudi če je bo vsula kakšno šefljo ali dve v banjo ji gotovo ne bo razžrlo kože.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. sep 2012 21:15

Vendelina jr. je napisal/a:

Kakšen pH pa bo imela ta citronska kopel?



Vendelina jr.

Odvisno od tega kako velike bodo te kopalne bombe in koliko vode bo kopalka natočila čeznje. Glede na to, da namerava izdelovati kroglice in ne krogel, kopel verjetno ne bo prekisla.

Selena, zdaj ko so ti vse sestavine pri roki vsekakor pričakujemo še recept.

nola

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

11. sep 2012 21:55

No ja, vsekakor nič eksplozivnega ali korozivnega.

Kakšen mesec, če bo bog dal in sreča junaška, se bomo še namakali v primarnih in sekundarnih raztopinah vseh treh naših zalivov, potem bo pa prav prišla tudi domača kad. Če ne bo volje za izdelavo bomb, bo prav prišel tudi glaž ali dva kisa, narezana limona, kakšna kila soli ali tetrapak mleka.

Potem bo pa že kmalu 1.maj in hrabrim, ki se bomo takrat vrgli v morje, bo seveda sreča pomagala, a ne?

 

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

11. sep 2012 21:59

Sreča spremlja hrabre, nola... jaz počakam, da ima morje vsaj enih 18-19 stopinj in še takrat, priznam, zelo kričim. Pa si potem rečem, kaj, pri hudiču, ti je pa bilo tega treba, kokoš zmešana - ampak naslednje leto naredim isto. 

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. sep 2012 18:31

limnol je napisal/a:

Sreča spremlja hrabre, nola... jaz počakam, da ima morje vsaj enih 18-19 stopinj in še takrat, priznam, zelo kričim. Pa si potem rečem, kaj, pri hudiču, ti je pa bilo tega treba, kokoš zmešana - ampak naslednje leto naredim isto. 



Sonja

Ah, jaz sem kričala v San Sebastianu na Playa de la Concha - znana po svojih stalnih kopalcih, ki vse dni v letu tam plavajo, tudi novembra, februarja itd... - pa so šli drugi v vodo.

Vendelina jr.

barbara_s  

član od: 21.3.2008

sporočila: 50

14. sep 2012 11:04

Vendelina jr. je napisal/a:

Kakšen pH pa bo imela ta citronska kopel?

 

Verjetno precej nevtralen (odvisno od razmerij, seveda)... V teh "bombicah" je tudi soda bikarbona, ki je (rahlo) bazična, tako da se citronska kislina nevtralizira z bazično sodo. Ob tem pride do prijetno šumeče reakcije.

barbara_s

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti