Kako postati medicinski reševalec

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

tema odprta - 8. sep 2012 20:10 | ogledi: 9.933 | odgovori: 14

Hojla!

 

Imam eno prošnjo, zanima me če katera/kateri ve kaj moraš vse opraviti, da postaneš reševalec otiroma reševalka v urgentnem vozili?

 

Imam končano letos bom končala 4 letno šolo in da malo vem, kam se lahko vpišem....

 

Hvala!

Lp

Kamela

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. sep 2012 20:47

Ne vem, kaj si ti predstavljaš, pa tudi ne vem, če si jaz prav predstavljam. Meni se zdi, da so v urgentnem vozilu dva: voznik in zdravnik, in reševalec je zdravnik, torej bo treba končat medicinsko fakulteto. Sicer ne vem, kaj ti to pomeni, da si končala 4 letno šolo, pot je ( po moje ) taka: gimnazija, pol medicinska fakulteta, pripravništvo ( ali kako temu že rečejo medicinci ) in pol si ( morda ) lahko izbiraš delo.

ežoj

Klarka  

član od: 8.9.2008

sporočila: 52

8. sep 2012 20:57

Odvisno je tudi, kakšne vrste vožnje so. Na nujnih so ponavadi v vozilu zdravnik (medicinska fakulteta), reševalec (zdravstvena fakulteta) in voznik (ki je tudi vešč v prvi pomoči), na nenujnih pa zadnje dva, verjetno kdaj tudi na nujnih, če ni dovolj zdravnikov. Najbolje je, če greš pogledat na informativne dneve in se tam bolje pozanimaš o teh možnostih.

Klarka

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

8. sep 2012 21:48

Najlepša hvala obema!

 

Nekje sem prebrala, da če hošem postati reševalka moram po končani 4 letni šoli ( program ni bil naveden ) poiskati pomoč na svoji najbližji repevalni enoti in tam opravljati nevem koliko urni izpit na princip tega, da delaš 40 ur v zd in 40ur v bolničnici pa nekaj ur zraven nujne medicinks epomoči in tako naprej na koncu pa te potem čaka izpit..

pa nevem če je to res... prelušno se sliši

 

Ežoj ja v urgentnem vozilu sta načeloma vedno dva... Pridruži pa se jima še zdravnik...

Kamela

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

8. sep 2012 22:06

Joj, če bodo reševali v urgentnih primerih (tipa nesreča balona na Barju), ljudje z 80 urnim tečajem me je res strah prihodnosti...

 

Tako kot so ti namignili kamela - informativni dan, svetovalni delavci na šoli, znanci/starejši vrstniki, ki so poklicno v tej smeri in imajo nekaj izkušenj več od tebe, google, spletna stran fakultet z opisi študijskih programov in s študijem pridobljenih kompetenc itd....

Viva Meier

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

9. sep 2012 8:40

moj prijatelj je nekaj let vozil kamion z poklicno šolo. Ob delu je naredil srednjo zdravstveno šolo, prakso v urgenci in sedaj dela na urgenci že 9 let.

kleo

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

9. sep 2012 12:13

Wauuuu, hvala Kleo!

Kamela

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

9. sep 2012 15:48

Včasih je res bilo tako, da je za reševalca bila dovolj tri letna šola in tečaj. Sedaj je pa obvezna srednja zdravstvena šola z opravljenim strokovnim izpitom. Na vožnji naj bi bila vedno dva reševalca, čeprav temu ni vedno tako, na nujni vožnji se pridruži zdravnik.



tejkica

Sporočilo je spremenil(a) tejkica dne 09. 2012 15:51

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

9. sep 2012 21:45

Visoka zdravstvena šola ,samo srednja več ni dovolj

Engie

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

10. sep 2012 6:30

Sigurno je dovolj srednja.

tejkica

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

10. sep 2012 7:49

Moj sin je končal 3 -letno.Najprej za bolničarja,ker je šel po malo daljši poti.Zaradi želje,po reševalcu je sedaj po dveh letih delovne dobe,vpisal še plus dva.Tako ,da bo na koncu zdravstveni tehnik.Kar je dovolj za reševalca.Vendar potem, brez res dobrih vip poznanstev ,skorajda ne boš prišla zraven ,čeprav jih potrebujejo.

kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti