Jagnje - drobovina in glava

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

tema odprta - 8. sep 2012 8:05 | ogledi: 14.824 | odgovori: 11

Pozdravljeni,

naročil sem pol jagenčka, pa ne vem kaj bi pametnega naredil z drobovino in glavo. Prosim za vaše predloge.

Vnaprej hvala!

auachiuaua

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

8. sep 2012 8:50

limnol je napisal/a:

Haggis! http://www.foodnetwork.com/recipes/alton-brown/haggis-re

Ali pa kar koli, kar sicer narediš iz ostale drobovine. Ovčji vampi, ledvice in jetrca, pripravljena na običajen način, so super super dobra stvar. 



Sonja

 

Hvala! Zmrzovati tega seveda ne smem?

auachiuaua

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

8. sep 2012 10:02

Jaz zamrzujem ovčja (&jagnječja) jetra, ledvica, pljuča, glave, jezike, možgane in kri brez škode.

Ovčja/jagnječja drobovina za razliko od ovčjega mesa dejansko nima "priokusa po ovci", zato jo lahko porabiš povsem enako, kot bi govejo/telečjo drobovino.

Srce je najboljše povsem sveže kar surovo, narezano na rezine.

Iz glave najraje naredim žolco; tako najbolj pride do izreda mehko, sočno meso glave. 1 jagnječja glava je dovolj za 2-3 navdušene ali 3-4 indiferentne jedce.

Norveška (pred)božična jed iz glave je smalahove.

Še ena britanska jed, kamor gre po navadi ovčja drobovina (natančneje: ledvice), je steak and kidney pie.

Če ti je všeč indijska kuha, potem si poišči kak recept za možgane ali jetra po indijsko.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. sep 2012 10:33

Pri nas mož iz glave skuha juho, jetrca si popraži, ostalo drobovino pa pripravim za psa in mačke, ker je nihče ne je. Pri prijatelju, kjer jagnje tudi kupimo, pa mati naredi iz srca in ledvičk nekakšen "golaž", oziroma povsem enako kot bi kuhala telečje ali goveje ledvičke v omaki. Zraven postreže ajdove ali koruzne žgance.

Mojca

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

8. sep 2012 13:00

666 je napisal/a:

Srce je najboljše povsem sveže kar surovo, narezano na rezine.

 + 666 =  ??   

Hvala vsem za koristne odgovore, gotovo bom naredil nekaj od predlaganih stvari!!

 

lp!

auachiuaua

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

8. sep 2012 14:35

Res, ne hecam se

Enkrat sem za namizni žar pripravil tanke rezine jagnječjega mesa, srca in jeter. Medtem ko so se jetra in meso pekli na žaru, smo srce pojedli surovo

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

9. sep 2012 16:41

"Smo"?... se pravi je šlo za pravo "črno mašo" 

Ok, konkretno tega priznam, da ne nameravam poskusiti... 

auachiuaua

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

9. sep 2012 17:45

Jah, saj "karpačo" je tudi jed iz tanko nalistanega mesa. Če je lahko iz ribe ali govejega fileja itd., zakaj ne bi mogel biti tudi iz srca?

Mojca

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

9. sep 2012 17:51

, mogoče nima srca, da bi ga jedel...

lp

mzm

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

10. sep 2012 8:43

mišzmoke, iz jeter lahko pripravite odlično pašteto. Iz glave se da skuhati imenitna juha/čorba/enolončnica: celo glavo dajte v lonec, dodajte poljubno zelenjavo (zelje, ohrovt, stročji fižol, česen, korenje, peteršiljevo korenino, gomoljno zeleno, papriko, krompir, paradižnik, ...). Zalijte z vodo, solite, poprajte in dodajte zeliča. Ko je glava kuhana, jo vzemite ven, ločite meso od kosti, vzemite ven možgane in meso in možgane dajte nazaj v lonec. Prilijte kanček belega ali rdečega vina, pustite, da še enkrat zavre. Po želji lahko zgostite ali pa tudi ne in imeli boste okusno jed na žlico.



Miroslav Vulović

Sporočilo je spremenil(a) sarabande dne 10. 2012 08:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti