Električna zobna ščetka sonicare

nessi  

član od: 8.9.2008

sporočila: 27

tema odprta - 5. sep 2012 10:59 | ogledi: 11.104 | odgovori: 9

Zanima me ,če ima že kdo izkušnje z električno zobno ščetko SONICARE.Namenjena je predvsem obolenju dlesni.

Kolikor sm videla so te zelo drage,zato bi rada še od vas mnenje in ali je vredna tega denarja ali se po njeni uporabi dlesni zelo izboljšajo.Sama imam namreč težave z dlesnimi pa mi je zobozdravnica priporočila to električno zobno ščetko.Zdaj uporabljam CURAPROX SOFT navadno ščetko.

 

l.p.Nessi



nessi

Temo je spremenil(a) nessi dne 5. sep 2012 11:01

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

5. sep 2012 11:22

Ena tema na Sonicare je že odprta in smo že veliko debatirali o tem, ne znam prilimati linka, mislim, da boš našla odgovor.

Drugače pa meni je super, ker so mi dlesni nehale krvaveti, ker jih ne drgnem, zobje so pa tudi čisti, tako, da jaz ne bi šla več nazaj na navadno ščetko.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. sep 2012 11:52

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1204

 

Tu boš našla vse o električnih zobnih ščetkah. Jaz jo sicer imam, ampak mi je Curaprox ščetka veliko ljubša in bolj dlesnim prijazna - uporabljam pa samo tisto z najtanjšimi vlakni.

Sonja

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

5. sep 2012 11:58

 

Sem imela ščetko SONICARE in sem bila zadovoljna z njenim učinkom, vendar sem vedno kombinirala z navadno ščetko, ker se mi je zdelo, da se vsega ne da lepo počistiti. Ko bi morala kupiti novo (akumulator je bil že fuč), so prišle na naše tržišče ščetke CURAPROX in sem se raje odločila za slednje in pri njih tudi ostala. Meni zelo ustreza verzija ultra soft s 5460 ščetinami. Zobje so super očiščeni in lepo spolirani, hkrati pa je zelo nežna do dlesni. V bistvu največkrat delamo napako pri tem, da si kupimo pretrdo ščetko in potem pri ščetkanju preveč pritiskamo.

Sem pa tudi nekje prebrala, da električne ščetke niso ravno najboljša rešitev za občutljive dlesni.

trac

nessi  

član od: 8.9.2008

sporočila: 27

5. sep 2012 12:16

Najlepša vam hvala za pomoč,zelo ste mi pomagali z vašimi mnenji.Ker sm videla same pozitivne učinke te ščetke,si jo bom po vsej verjetnosti kupila.

Še enkrat vam hvala :)

nessi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. sep 2012 13:24

meni je super že par let, vendar pa če bi sedaj kupovala novo,še ne vem za katero bi se odločila, saj glede na zadnje vipove teste vodita dve ščetki pred sonicare. Ne vem pa kako je s tanovim zeleno belim modelom. Braun Oral B Triumph 5000, Oral B Professional Care 500 sta pred sonicare cleancare in flexcare.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2012 19:32

nessi je napisal/a:

.Sama imam namreč težave z dlesnimi pa mi je zobozdravnica priporočila to električno zobno ščetko.

nessi

 

Tvoje zobe in dlesni tvoja zobozdravnica najbolj pozna - zakaj ji ne verjameš - ozrioma, zakaj bolj verjameš masi ljudi, ki jih še nisi videla in jih ne poznaš, kot pa svoji zobozdravnici?

Glede cene: poglej koliko stane navadna ščetka, koliko jih porabiš na leto (skratka, množiš z 12) in to primerjaj s ceno sonicara.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. sep 2012 20:11

Če računaš stroške električne ščetke in navadne, bo vedno zmagala navadna. Poleg tega, da kupiš mašinco, moraš redno menjavati tudi ščetke.

 

Vanja

spice girl  

član od: 25.1.2012

sporočila: 32

5. sep 2012 20:18

Jaz uporabljam Sonicare Diamond Clean in sem izjemno zadovoljna. Ima več funkcij čiščenja zob, tudi posebno funkcijo za dlesni. Priporočam ti tudi uporabo zobne kreme Parodontax.



spice girl

Sporočilo je spremenil(a) spice girl dne 05. 2012 20:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti