Pecivo za jadranje

ditkab  

član od: 5.9.2012

sporočila: 7

tema odprta - 5. sep 2012 9:59 | ogledi: 9.975 | odgovori: 16

drage in dragi moji,

potrebujem pomoč pa sem se obrnila na vas

prvič grem na jadranje pa bi rada nekaj spekla.

zagotovo je kdo od vas že bil, kakšni so na

jadrnici pogoji, kaj naj spečem?

 

lp/ditka

ditkab

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. sep 2012 10:05

Draga ditka, odvisno od jadrnice in kako ima opremljeno kuhinjo. Če ima pečico, lahko spečeš vse kar ti na misel pride, če je nima pa se bo treba odločiti za kakšno reč, ki se ne peče (mrzli pes na primer - keksi in čokoladna krema v plasteh). Zakaj pa ne poenostaviš zadeve in spečeš nekaj že doma, pa potem tam samo še ponudiš?

Ker na jadrnici se da kaj veliko bolj zabavnega počet kot čepet v kuhinji in peči pecivo.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

5. sep 2012 10:20

Saj mislim, da sprašuje kaj naj speče doma. Jaz ne bi pekla nič preveč mehkega, da se ne prevrne in imaš potem zmazek.

Super so Browniji, mini muffini, kakšni piškoti.

http://www.kulinarika.net/recepti/17311/sladice/brownie

http://www.kulinarika.net/recepti/12213/sladice/sierra-

http://www.kulinarika.net/recepti/5882/sladice/nougat-k

Za mini muffine lahko uporabiš recept za Sacher torto, pečene premažeš z marmelado in čokoladno glazuro.

http://www.kulinarika.net/recepti/8186/sladice/torta-sa

 

Uživaj na jadranju.

 

 



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 05. 2012 10:24

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

5. sep 2012 13:10

Imaš prav, mene je malo zavedlo vprašanje, kakšni so pogoji na jadrnici

 

Ali kakšna bela pita .... dosti pride iz enega pekača, nareže se na kocke, hvaležno za transport.



mamamia



Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 05. 2012 13:10

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 05. 2012 13:11

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2012 13:22

Ditka, na jadranje se nese čim manj takega, kar se drobi, kar je vlažno in kar je narezano. Iz naslednjega razloga.

- prostor je na barki omejen in imajo prednost stvari, ki so zapakirane in že, ko se tista stvar odpre, je čisto zadossti muke s tem,  da potem kakšna marmelada ne leti po kabini, ko se plovilo zaradi manevra malo angne

. taksisto je omejen prostor za posodo. Ne gre v nobenem protfanu ali posodi ničesar tovoriti, ker že tisto posodej, kj je na barki, vzame čisto preveč prostora

Na jadranju po Jadranu obbstaja ena in edina sladica, ki nepopisno zapaše vsem, to so famozne Kraševe lešnikove napolitkanke. Jih prodajajo v vsaki trgovini v marinah.Te na morfju definitivno premagajo vsako sladico, ki je skrbno pripravljena. Na kopnem je sicer ravno obratno, ampak na plovilu se pa kraševih lešnikovih ne da premagati.

Namesto tega, kaj boš spekla - edini odgovor je NIČ, kupi kraševe napolitanke - se, če greš prvič na barko, raje pripravi na nasledenje stvari

- nepremočljivo oblačilo (če nimaš jadralske obleke vzemi s saboj kaj planinsekga nepremočljivega)

- dve kompleta smučarskega perila (ker je tako, da prijetnih 24 na kopnem naredi ob vetru na moirju manj prijetnih vlažnih 12 stopinj in zna fino zebsti), dva pa zato, ker če se eden zmoči (vsem beginnerjem se zmoči),  imaš še vedno en suh komplet

- Nekaj, kar ti bo držalo lase skupaj (če imaš dolge lase, maso gumic in lasnic, če imaš kratke lase kak trak, ki ti bo lase odnašal od obraza (boš na prvem vetru videla, kako to prav pride)

- kremo za sončenje in kremo za ustnice

- več sončnih očal (če ene padejo v morje, beginnerjem ponavadi padejo, da imaš še ene)

- nabavsi si rokavice (da ne boš ožuljena, tudi če ne boš nič delala z vrvmi, že oprijemanje po plovilu po jekelnih vrveh zna pustiti posledice) in jadralske copate (sedaj so itak popusti)

Upam, da boš spoznala novo lepoto morja in da se boš na morje še vračala.

 

 

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. sep 2012 13:26

kvašeni rogljički s čokolado, marmelado...

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. sep 2012 13:30

Ki avtomatično delujejo manj atraktivno (ker so od včeraj) ob sveži rogljičkov, ki jih dobiš v vsaki marini. Potem pa ljudje iz solidarnosti do pekarice ne grrejo po sveže in jedo tiste od včeraj....

Vendelina jr.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. sep 2012 14:57

Čisto odvisno kako velika je jadrnica. Ko nas je šlo 6 na 45 -tko smo imeli prostora kolikor ga hočeš, na manjši jadrnici pa zna bit problem.

Mislim, da ni nobene panike kupovat jadralske copate, če gre za enkraten dogodek. Moj mož je izkušen jadralec, pa jih še do sedaj ni kupil. Ponavadi ima nepremočljive superge, natikače in seveda gumijaste škornje.

Jaz vedno vzamem termovelur, vetrovko in kapo. Nikoli ne veš, če se vreme na hitro obrne. Drugače pa nepremočljiv komplet lahko kupiš v Astri in ga oblečeš preko oblačil v slabem vremenu.  Zdaj ko je še sezona lepega vremena boš lahko v kratkih hlačah in še kopali se boste.

Vzemi obvezno osvežilne robčke, saj vode ni za umivanje, razen v marinah.

Prtljage naj bo čim manj in seveda športna.

Priporočam ti, da spečeš jabolčno pito. Je trpežna in itak jo boste že prvi dan zmazali. Potem pa napolitanke...Glede hrane boste pa najbrž skupaj planirali kaj nabaviti...

Če rabiš še kak nasvet piši na zs.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

5. sep 2012 16:11

Letos je šel sin na jdrnico s prijatelji ( vsi 15-18 let) pa sem spekla lunce in marmorni šarkelj, naložila sem kar v eno večjo posodo od sladoleda, da se lahko zavrže in med posamezne plasti dala folijo- tole zdrži kar nekaj časa, ni občutljivo na vročino, pa tudi na morebitno premetavanje ne preveč.

Mislim, da so domače dobrote vedno dobrodošle, kljub morebitni pekarni v bližini- vedno jo pa tudi ni, ane.

Pa lepo se imejte, jaz vam nič ne zavidam, ker se me hitro loti morska bolezen.

tabu

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. sep 2012 16:59

potem pa predlagam rokavice, narezane na pet prstov, preko pa veliiiiiko sončne kreme da bo izgledalo ko s smetano! takšna smetana celo zdrži direkten soj sončnih žarkov. Serviravno na lepo zloženih smučarskih gatah. A bo šlo? 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti