Pohorska rezina

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

tema odprta - 4. sep 2012 11:48 | ogledi: 18.772 | odgovori: 31

Pozdravljeni!

Ima mogoče kdo recept za pohorsko rezino, jedli smo jo v pohorski kavarni, bila je nepozabno dobra, sploh za otroke.

hvala, lp

Anansie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. sep 2012 12:12

sem jo že jedla. Recepta nisem še nikjer zasledila, kolikor se spomnim gre za rezino s podlago iz krhkega testa, potem je krema, pa plast listnatega testa in potem je na vrh druga krema, zadnja plast testa pa se ne spomnim iz česa je, se mi zdi, da je prelita s čokolado.

Meni ta rezina deluje precej umetno, mislim da so kreme iz nekih praškastih zadev, lahko pa seveda da se motim.

mamamia

Anansie  

član od: 30.4.2005

sporočila: 194

4. sep 2012 12:16

narediš domačo verzijo pa je :D meni je delovala s punčem umes :D Anansie

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. sep 2012 12:22

Možno, ja, da je bilo malo punča vmes. Je že kar nekaj časa, da sem jo nazadnje jedla, zato se vsehpodrobnosti ne spomnim.

Mi hodimo na tortice raje v Draš center, neprimerno bolje, vsaj za nas.

mamamia

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

25. avg 2014 9:28

Salejka, prepostavljam, da z "rulado" misliš tanek biskvit (sicer je rulada po definiciji nekaj zvitega). 

teta torta

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

28. avg 2014 10:57

Salejka, teta torta ti je želela povedati, da se tankemu biskvitu reče rulada le če ga z nečim namažeš in nato zviješ. Sicer se mu reče biskvit.

Vesnuska

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. avg 2014 8:36

salejka, ne krompirja, cmoke naj gre izkopavat, prosto po tebi

lp

mzm

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. avg 2014 9:09

Recept se odda v rubriki "Recepti".

Vsak pameten se lepo kulturno zahvali za podatek, nasvet, poduk...o zadevi, ki je sam ne obvlada. In zraven doda, da je pa super, ker spet nekaj novega ve. Tisti, ki se bolj ali manj delajo pametne, pa cepetajo z vsemi štirimi in pišejo reči, ki njihovo stanje razgledanosti le še bolj poudarijo. Nismo vsi za vse dobri, nekdo čudovito peče in kuha, drug lepo piše. In najlepše je, če en drugemu pomagata z znanji iz svojih področij.

Ognjič

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

30. avg 2014 7:14

Tipično slovensko,ko človek želi nekomu pomagat,namesto v zahvalo, dobi po domače brco v rit. Salejka,ne se sekirat, tu itak eni in isti zmeraj popravljajo nas navadne smrtnike :-P .Prav rada bi jih vidla v realnem življenju, če so tud tak brihtni :-P Zato pa sem jaz redko tukaj in hodim na COOLINARIKO,kjer se ljudje znajo vsaj zahvalit. Pa lep dan  Klavdija

sweety

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. avg 2014 7:28

Ognjič je napisal/a:

Recept se odda v rubriki "Recepti".

Vsak pameten se lepo kulturno zahvali za podatek, nasvet, poduk...o zadevi, ki je sam ne obvlada. In zraven doda, da je pa super, ker spet nekaj novega ve. Tisti, ki se bolj ali manj delajo pametne, pa cepetajo z vsemi štirimi in pišejo reči, ki njihovo stanje razgledanosti le še bolj poudarijo. Nismo vsi za vse dobri, nekdo čudovito peče in kuha, drug lepo piše. In najlepše je, če en drugemu pomagata z znanji iz svojih področij.



Ognjič





sweety, tudi tebi 



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 30. 2014 07:29

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

30. avg 2014 8:44

sweety je napisal/a:

Tipično slovensko,ko človek želi nekomu pomagat,namesto v zahvalo, dobi po domače brco v rit.
sweety

Salejkin recept žal ni v kakšno veliko pomoč, če namesto biskvit piše rulada. Že meni ni bilo jasno, kam gre zdaj tista rulada, verjamem, da kakšnemu začetniku v kuhinji še manj. Je že prav, da se uporablja korektne izraze. Pa tudi povsem prijazno je bila opozorjena, tako da užaljenost res ni na mestu.

Vanilija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti