Pohorska rezina

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

30. avg 2014 13:57

mamamia,jaz sem vsak dan na coolinariki,na forume ne hodim,pod recepti pa se nisem zasledila kaj negativnega,pa mam že debelo knjigo receptov od tam sprintanih.Mogoče sem pač mela sreco,pa sem odprla samo recepte z dobrimi komentarji.

sweety

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2014 13:59

sweety je napisal/a:

Mene je mama učila,da bolj ko drek mešaš bolj smrdi,,očitno pač nekaterim paše ta vonj,men osebno ne.Ne bi blo slabo če bi marsikdo tukaj našel prijatle in z njimi preživljal čas,ne pa da se tu vsak ljubi dan  obešate na vsako besedo ki jo kdo napiše.  :-p

Se vidi,da je res brezposelnost velika,jaz mam srečo.da mam prijatle in delo,pa ne rabim svojih frustracij tukaj izživljat.Pa lep sončen dan.



sweety

 

Ej, dekle drago, umiri žogo,no. Še jaz, ki poznam pohorsko rezino od blizu, sem debelo gledala ob ruladi na kremi ... rulada je eno, tanka plast biskvita pa drugo. Blagohotna opozorila so eno, in v tej temi so bila takšna, krcanje zviška pa nekaj drugega. 

In ne govori tu o dreku in smradu, tudi ti si ga tokrat zamešala. Pa čisto prijazno so punce popravile, kaj tako korektnega in prijaznega kot je teta torta pa itak težko srečaš. Pri njej se uči manir. Če že moram še jaz glas dvignit.

 

mamamia

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

30. avg 2014 14:10

Dviguj glas kolk hočeš,,je pa rolada slaščičarski izraz za tanek biskvit,ki sem ga vsaj jaz z sodelavci uporabljala v vseh slaščičarnah kjer sem delala,,je pač napisala rolada,,pa kaj,,meni se lih ni zdelo prijazno popravljanje njenih besed,se da lepše vprašat,ampak brezveze,,,če že ni recept popolnoma razumevajoce napisat,pol se pač obregnete na slovnico,,al pa si že kaj najdete,,,kr pobrskaj po receptih...pa pogledaj kdo komentira zmeraj...če st že 100 let tu gor.še ne pomeni da ste nekaj več..čeprav se nekatere tu obnašate ko da znate edine kuhat,pečt in RAZUMLJIVO pisat,,pa sploh nem komentirala več..mam bolj pametno delo....naj zacvilijo mačke  :-P

sweety

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

30. avg 2014 15:05

dej no dej sweety... že od 7:15h daješ kontro vsakem ki ni tvojega mnenja,

poleg toliko prijateljev in bolj pametnega dela, očitno imaš čas še za kaj drugega ,

SMARTY1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2014 15:09

Kako že gre tista, čigavo bo nebeško kraljestvo  ...

Smarty, kot vidiš, eni pač niso za umirjanje žoge, pa naj jo nabijajo dalje ... Ne bi bilo slabo, če bi to počeli s številnimi prijatelji, s katerimi se hvalijo ...

Jaz pa štrkam po kluniariki, ker je zunaj prevroče, kuhat se mi še ne da, je prezgodaj, pa tako lep in sončen dan je tu na morju ...

 

 

mamamia

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

4. sep 2014 13:13

Kako pa izgleda da sladica, ali ima mogoče kdo fotko.

mijamarija

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. sep 2014 7:41

mijamarija, v strička gugla vtipkaj besedno zvezo, pa se ti bo takoj prikazalo kar nekaj fotografij.

Je pa res dobra, vedno med naročenimi, ko smo v Pohorski kavarni.

Loni Makaroni

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

5. sep 2014 8:18

Ćujte dragi moji in moje. Da zaguštam eno vprašanje in vam naredim kravžleke zaradi mojega izživljanja nad maternim jezikom ter pisanjem 

Se da narediti biskvit za tolele POHORSKO PLAHTO v ponvi? Da ne bi polen v gašperčke metal, pa noter ponve tišal 
V kolikor je to že kdo storil in je šlo skozi, vam obljubljam poročanje o uspeho BISKVITA iz kokosove moke ali mandljeve moke. To bo pol POHORSKA OMLETA ala MBrando 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. sep 2014 8:56

MBrando je napisal/a:

Ćujte dragi moji in moje. Da zaguštam eno vprašanje in vam naredim kravžleke zaradi mojega izživljanja nad maternim jezikom ter pisanjem 

Se da narediti biskvit za tolele POHORSKO PLAHTO v ponvi? Da ne bi polen v gašperčke metal, pa noter ponve tišal 
V kolikor je to že kdo storil in je šlo skozi, vam obljubljam poročanje o uspeho BISKVITA iz kokosove moke ali mandljeve moke. To bo pol POHORSKA OMLETA ala MBrando 



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Dokler znaš ti lepo v pravilni slovenščini napisati vse to, s čimer si se gor poafnal, ne bo nobenih kravžlčkov, si mislim. Ti pridejo ponavadi, ko kdo koga dobronamerno popravi, dotični se pa repenči. Namesto, da bi se lepo zahvalil. Ker tudi najimenitnejša jed, če je predstavljena v neki žljokavščini, izgubi na svoji imenitnosti.

Ognjič

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

5. sep 2014 9:51

Brando, pohorska rezina nima nič s pohorsko omleto.

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti