Pohorska rezina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. avg 2014 9:14

Malo kritičnosti in samokritičnosti ne škodi. Med rulado in biskvitom je pa takšna razlika kot med torto in biskvitom.

Če je tu sploh kdo lahko užaljen, to govoto ne more biti Salejka. Če uporabiš napačen izraz in te nekdo korektno opozori, pa si užaljen, potem si izbral povsem napačen odziv.

Če kljub opozorilu tega ne dojameš, potem ti pač ni pomoči.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. avg 2014 9:46

sweety je napisal/a:

......... tu itak eni in isti zmeraj popravljajo nas navadne smrtnike :-P Zato pa sem jaz redko tukaj in hodim na COOLINARIKO,kjer se ljudje znajo vsaj zahvalit........

sweety

Tole je pa že tako zlajnano, da še vrabci po strehah čivkajo. A si res ne morete izmislit kaj izvirnega, če želite pljuvati po članih KulSlo?

lp

cervus

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

30. avg 2014 10:23

Res nisem hotela nikogar žaliti, vendar sem si zaman skušala predstavljati, kako rulado (nikjer ni povedano, s čim naj bi bila namazana) režemo na tanke rezine in jih polagamo na kremo. Zato sem začela domnevati, da pač avtorica tankemu biskvitu (ki ga lahko tudi zvijemo v rulado) reče kar rulada. Ni pa to običajno poimenovanje in za večino bralcev tudi ni razumljivo. Zato pojasnilo.

Podobno se spomnim, kako sem imela težave, ko so kulinaričarke govorile o pekaču za potico in pri tem mislile na navaden podolgovat pekač, v katerem pač one običajno pečejo potico. Zame je bil od zmeraj pekač za potico okrogel z luknjo na sredini (čeprav včasih naredim tudi podolgovato). Ali pa zgodbe o vlečenem in listnatem testu ... Pa o "piškotnem" testu, ki je slovenski izraz za biskvit, piškote pa navadno pečemo iz krhkega testa.

Tudi kulinarika je "znanost", ki ima svoje izrazoslovje, amaterji pa smo seveda lahko malo bolj ohlapni kot poklicni slaščičarji, ki npr. razlikujejo med "maso" in "testom".

teta torta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. avg 2014 10:43

lepo povedano, teta torta!

lp

cervus

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

30. avg 2014 11:01

Točno tako, teta torta.

Vesnuska

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

30. avg 2014 11:49

sweety je napisal/a:

Tipično slovensko,ko človek želi nekomu pomagat,namesto v zahvalo, dobi po domače brco v rit. Salejka,ne se sekirat, tu itak eni in isti zmeraj popravljajo nas navadne smrtnike :-P .Prav rada bi jih vidla v realnem življenju, če so tud tak brihtni :-P Zato pa sem jaz redko tukaj in hodim na COOLINARIKO,kjer se ljudje znajo vsaj zahvalit. Pa lep dan  Klavdija



sweety

 

Tudi tu je večina takih ljudi, ki se znajo lepo zahvaliti in veliko je tudi takih, ki se znajo zahvaliti tudi za dobronamerne popravke in žal je nekaj tudi takih, ki niso pripravljeni sprejeti niti najmanjše kritike, ki v bistvu sploh ni kritika, pač pa popravek napačno izraženega.

rrr

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

30. avg 2014 12:03

 eh,,no comment,,zmeraj eni in isti....no ja,,saj vemo kdaj mačka zacvili  pa lep dan

sweety

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. avg 2014 12:27

sweety je napisal/a:

 eh,,no comment,,zmeraj eni in isti....no ja,,saj vemo kdaj mačka zacvili  pa lep dan



sweety

Seveda, ko nekaterim zmanjka besed.......potem je no comment.......

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. avg 2014 13:52

sweety je napisal/a:

Tipično slovensko,ko človek želi nekomu pomagat,namesto v zahvalo, dobi po domače brco v rit. Salejka,ne se sekirat, tu itak eni in isti zmeraj popravljajo nas navadne smrtnike :-P .Prav rada bi jih vidla v realnem življenju, če so tud tak brihtni :-P Zato pa sem jaz redko tukaj in hodim na COOLINARIKO,kjer se ljudje znajo vsaj zahvalit. Pa lep dan  Klavdija



sweety

 

Sweety, potem pa prav na coolinariki lahko vidiš, kaj je pravi špetir ... poglej forume a la živčenjak, in Brez dlake na jeziku, pa komentarje pod nekaterimi recepti. Tu na kulslo takih prepirov, kot so tam na sporedu, zlepa ne vidiš. Pred kakim letom je tam bila cela štala, ko so se ene za večno izpisale, pa afera je bila, ker so največje asice (kao) lepile slike z inbterneta in jih prikazovale kot svoje, pa spet druga članica je recept ene druge v enem branem časopisu objavil akot svoj ... tam je halo ... vem, ker ne mine dan, da ne pogledam tja...

mamamia

sweety  

član od: 27.3.2006

sporočila: 265

30. avg 2014 13:55

Mene je mama učila,da bolj ko drek mešaš bolj smrdi,,očitno pač nekaterim paše ta vonj,men osebno ne.Ne bi blo slabo če bi marsikdo tukaj našel prijatle in z njimi preživljal čas,ne pa da se tu vsak ljubi dan  obešate na vsako besedo ki jo kdo napiše.  :-p

Se vidi,da je res brezposelnost velika,jaz mam srečo.da mam prijatle in delo,pa ne rabim svojih frustracij tukaj izživljat.Pa lep sončen dan.

sweety

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti