Urejevalnik slik

Piki_luna  

član od: 20.10.2011

sporočila: 8

tema odprta - 3. sep 2012 17:31 | ogledi: 6.940 | odgovori: 12

heej

mene zanima če kdo ve za kakšen dober preurejevalnik slik si ni za downaldat ?

tia :*

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

3. sep 2012 17:43

Piki_luna je napisal/a:

heej

mene zanima če kdo ve za kakšen dober preurejevalnik slik si ni za downaldat ?

 

tia :*

 

Ne razumem, kaj si s temle mislila.

pirnica

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

3. sep 2012 17:48

http://www.irfanview.com/

Ejjej ... zdaj sem šele uspel prebrat da ni daun za loudat. Žal takega pa ne poznam!

LP Sergej

Sporočilo je spremenil(a) Sergej C dne 03. 2012 18:12

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2012 21:06

jaz vse obdelam z beFunky . enostaven, lepi efekti, edino potem slika seveda ni originalne kvalitete. Je le zastonjski program.

 

Za kolaže pa vzamem photovisi

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

3. sep 2012 21:28

Tudi s temle delaš online: http://pixlr.com/

Je preprost za uporabo, na voljo je tudi nekaj videovodičev za delo.

Noemi

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. sep 2012 23:27

Kaj pa če uporabiš Googlovo Picaso (ki jo sicer moraš povleči z neta, je pa brezplačno)? Namestitev je zelo hitra in preprosta, urejanje slik, videoposnetkov itd. pa še bolj :)

Mojca

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

5. sep 2012 14:31

Tudi jaz uporabljam Pikaso. me pa zanima, če kdo ve, zakaj ne morem več direktno iz Pikase poslat fotk nekomu na mail (PREKO GOOGLE MAILA)??

Prej je bilo to zelo enostavno, predvsem zato, ker ti avtomatsko slike pomanjša tako, da jih prejemnik dobi v normalno gledljivi obliki.

 

Morda mi zna kdo odgovorit na vprašanje še, kako naj sicer pomanjšam slike na PCju, ki bi jih želela poslat, da bodo imele tiste prave "karakteristike", da bi jih prejemnik videl v normalni velikosti in da pri pošiljanju preko Outlooka ne bo trajalo pol ure (zaradi velikosti). rabim pa navodilo za "butla", torej, po korakih.

alpska roža

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. sep 2012 15:16

alpska roža, saj se še vedno da pošiljat (imam Picasa 3)

Spodaj pod sliko imaš zelen pravokotnik, na katerem piše "daj v skupno uporabo", desno od njega imaš pisemce za E-pošto, klikneš in se ti še vedno odpre možnost pošiljanja  Outlook Express ali Google Mail.

Drugače pa lahko manjšaš po želji, poleg E-pošte je "natisni", poleg tega pa "izvozi"

- klikneš na to zadnje, odpre se ti okence

- poišči "velikost slike",  klikni v krogec pred "spremeni velikost na"

- v kvadratku si izbereš na primer 800 pik, lahko tudi manj (ali pa kar vanj napišeš)

- klikneš spodaj na "izvozi"
in slikica gre na tvoj računalnik pomanjšana in sicer v mapo Picasa.

 

Morda ima kdo še hitrejši, lažji način (no, saj tudi tu ni nič težkega)

Upam, da bo šlo.

 

lp

 

 

mzm

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

5. sep 2012 16:25

alpska roža - kako na PC-ju pomanjšati fotografije

- uporabiš lahko program Microsoft Office Picture Manager, ki je v paketu Microsoft Office in sicer v orodjih sistema Microsoft Office. Z njim je mogoče več fotografij hkrati zmanjšati na želeno velikost in ločljivist.

- primeren je tudi program Photo Filtre, ki je brezplačen in ima menije v slovenščini

Meni osebno gre najhitreje od rok s prvim.

Lp

 

Noemi

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

6. sep 2012 8:05

Hvala. Ampak povejte mi prosim, kako vem, kakšna velikost je prava, če bom delala z M.Oficce Pict.Man.

 

Iz Pikase pa ne morem poslat, pridem do koraka, ko vtipkam geslo za gmail in mi napiše neko napako. Mislim, da je krivda v mojem starem kompjuterju, ker mi nekaj funkcij ne dela več, predvsem s prenosi fotografij iz fotkota na PC imam težave...

alpska roža

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

6. sep 2012 14:32

Katera velikost je prava, je pravzaprav odvisno od uporabnika. Microsoft picture Manager omogoča več izbir:

- vnaprej določena širina in višina

- širina in višina po meri uporabnika

- procentualno določimo novo velikost

 

Primer: sliko, ki je originalno "težka" 4.2 MB z izbiro za dokumente veliko (1024 x 768 slikovnih pik) spremeni v 320 KB "težko" datoteko, ki je za ogled povsem sprejemljiva in tudi za pošiljanje po el. pošti primerna.

Pa še, ne si povozit originala! Vsako kakorkoli spremenjeno fotografijo si raje shranimo pod drugim imenom.

 

Lp



Noemi

Sporočilo je spremenil(a) noemi dne 06. 2012 15:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti