Nasvet za lignje z žara ??

TiMe25  

član od: 24.12.2003

sporočila: 3

tema odprta - 23. jan 2004 15:54 | ogledi: 2.091 | odgovori: 1

Lep pozdrav vsem.

Ker sem nov na tem forumu sem naprej veliko prebrskal o lignjih na tej strani. No ko sem jih pa sam pripravljal (v ponvi na maščobi) mi nikakor ni uspelo da, bi bili lignji lepo rjavi. Mogoče je to zaradi ponve (bi moral biti ovbezno žar) ali je kje drugje problerm? Želim jih namreč pripraviti kot v kakšni gostilni - lepo rjave in okusne!

Hvala v naprej, Freddie

Fredie Sirovnik

Temo je spremenil(a) TiMe25 dne 23. jan 2004 15:55:03

d.  

član od: 3.12.2003

sporočila: 523

23. jan 2004 16:10

Ciao! Pri nas smo jih pekli včeraj in bili so super! Imamo pa tisto rebrasto Tefalovo ponev na katero kapnem nekaj oljčnega olja in dobro razgrejem ter dodam očiščene lignje ter lovke. Vse skupaj najprej spusti malo vode, ampak moraš pražiti toliko časa, da povre, potem pa dodaš še peteršilj in česen, vendar šele čisto na koncu. Mislim, da je finta v tem, da morajo biti lignji odmrznjeni in ne sveži. Šele tako so res mehki. Upam, da sem ti pomagala. LP Darja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti