Cmoki iz skutnega testa-zamrzovanje

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

tema odprta - 3. sep 2012 16:12 | ogledi: 9.943 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

pravkar sem naredila skutno testo za cmoke in hitro ugotovila, da ga bo preveč za danes :) Kdaj (če sploh) mi priporočate zamrzovanje? Sem si mislila oblikovati cmoke s slivami in jih zamrzniti še surove. Tako bi jih naslednjič samo vzela iz skrinje in vrgla v krop. Se bo obneslo?

Bom zelo hvaležna za hitre odgovore :)

Pa lep dan vsem...

kepa11

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

3. sep 2012 16:30

Narejene cmoke daj na krožnik in v skrinjo. Ko se zmrznejo, jih prestavi v vrečko, da bi zavzame čim manj prostora. Ko boš hotela skuhat, jih zmrznjene daš v krop in skuhaš.

Odlično se obnesejo. 

 

Pozdravček!

kepa11  

član od: 20.9.2010

sporočila: 91

3. sep 2012 16:39

Najlepša hvala, 6 jih je že na krožniku na poti v skrinjo, drugih 6 pa v loncu z vodo. 

Zdaj le še upam, da bodo tudi okusni, saj jih delam prvič.

Pozdravček...

 

 

 

kepa11

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

3. sep 2012 16:39

Res je, 

tudi naše domače izkušnje z zamrzovanjem cmokov so odlične - tako skutne kot krompirjeve napolnjene (slive, marelice, karkoli) zamrznemo na pladnju, na hitro preložimo v vrečke (da se ne zlepijo) in jih potem kuhamo po potrebi. Tudi po enem letu so bili še vedno dobri.

Sonja

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

3. sep 2012 19:45

delam cmoke po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/1896/sladice/marelicn . vedno jih naredim iz 4 kratne količine. Oblikovane cmoke dam na pekač (spodaj dam folijo) in skupaj s pekačem dam v skrinjo. Naslednji dan jih dam v vrečko. Kuhinja in posoda je umazana enako, če jih delam 12 ali 48. Pa še prav pride, ko jih vzameš iz skrinje. Tedaj zamrznjene vržem v vrelo vodo in skuham.

http://www.mojalbum.com/tajda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti