Mesanje otrok v razrede

tema je zaklenjena

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

1. sep 2012 18:10

carsolina, mene je res zavedel tvoj avatar in pa pisanje brez strešic.

 

Sem pa globoko razočarana nad ravnanjem šolnikov v šoli, kjer je bil tvoj otrok.

Balenka

carsolina  

član od: 15.2.2011

sporočila: 61

1. sep 2012 19:05

jaz tudi...sem sokirana in kar ne morem doumeti...stresic pa nimam, ker je pc kupljen v tujini...

carsolina

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

2. sep 2012 9:34

Vseeno ne bi bilo napak slišati tudi druge plati medalje. 

rimljanka

Mygrace

sporočila: 6506

2. sep 2012 11:21

Sem še enkrat prebrala.

Razen tega, da s strani šole "ni bilo nič" , nisem zasledila nič...

Me zanima, kaj so ti na tvoje prošnje, pripombe, zahteve itd., odgovorili. Nekaj so pač morali povedati?

Drgač pa, stvari se napišejo...dobiš odgovor....črno na belem....

 

Sama sem imela enkrat en fajn incident v OŠ, ravnateljica je bila gajsna gospa... dokler smo se šli reklakazala, je bilo, kot bi se 2 pregovarjali.....potem sem jo "zaprosila", naj mi vse to, kar je povedala, poda na papirju, ki ga bo podpisala.

Za nadaljevanje oziroma razplet vstavi po želji..............................................(ali pa po tvojem karakterju, no)

 

Problemi so zato, da se rešujejo

Mygrace

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. sep 2012 11:54

Mene tudi v vsej zgodbi zanima druga plat. In Mygrace ima prav - lepo naj ti na tvojo pisno vlogo dajo napisan in podpisan odgovor. Ker vedno in povosod sta vsaj dve plati ene te iste zgodbe, le da starši včasih samo na eno prisegajo.

mamamia

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

2. sep 2012 12:38

Meni je zadeva precej jasna in tudi normalna. Očitno imajo na šoli vsaj en problem in jasno je, da noče nihče bit z njim v razredu. To pa ne gre in ugodili so tistim, ki so se prvi zmigali z željo. Ostale so morali tako ali drugače odpravit - kaj bi pa drugega?!

LP

Sergej

Mygrace

sporočila: 6506

2. sep 2012 12:49

Sergej C ,

Sori, tale ti je pa prekruta in na pamet!

Četudi bi bilo (ali pa če je, sej je vseena figa) to res, se na tak način ne dela. Problem se rešuje tam, kjer je nastal in z vsemi vpletenimi skupaj. Sicer se lahko zgodi, da iz enega problema nastanejo trije, štirje in iz vsakega naslednjega nerešenega spet 3, 4 ali celo več....in na koncu koncev je lahko otrok ožigosan, da "ga noben ne mara". Tale "noben" je pa tako absolutna trditev, da že zaradi tega ne zdrži!

 

Res pa je, da se problem ne rešuje na isti način in z istimi sredstvi, na kakršnega je bil ustvarjen. Samo za take vrste preskok v glavi je pa potrebno nekaj več.

 

Ne velja samo za ta primer

Mygrace

Mygrace

sporočila: 6506

2. sep 2012 12:51

No, popravljam: S., napisal si, da nihče noče bit z njim v razredu in ne, da ga noben ne mara.

 

Kar je pa isti šmorn.

Mygrace

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

2. sep 2012 13:18

Ne vem kaj ti je prekruto in na pamet. Povsod se pojavljajo osebe, ki svojo samopodobo popravljajo s takšnim ali drugačnim nasiljem. Šole so tu prej pravilo kot izjema. Oziroma so te (želje po) dominacije bolj na prvinski ravni in zato verjetno prej opažene. Ostaja pa dejstvo, da so konfliktni in agresivni osebi vsak pameten izogne in tudi otroci ter njihovi starši v povprečju niso butasti. 

Zakaj sina niso premestili? Zelo verjetno zato, ker bi potem v ta razred morali premestit nekoga drugega, ki v tem razredz tudi noče bit. Torej bi z rešitvijo ene zamere ustvarili drugo.

Se pa strinjam, da je problem potrebno reševat pri izvoru. Imeli smo podoben primer in tukaj so ga rešili tako, da so problematičnega fanta premestili v njemu popolnoma tuje okolje. Prišel je v novo po hierarhiji že formirano družbo, ki se mu je postavila po robu in čudežno se je umiril.

LP

 

Sergej

Mygrace

sporočila: 6506

2. sep 2012 14:42

Prekruto in na pamet je to, da si ga kar direkt stigmatiziral, pa ga niti videl nisi še v življenju, predvidevam.

 

Ostale splošne trditve in predvidevanja, ki si jih natresel zdajle, na načelni ravni morda zdržijo. In načelna raven bi lahko bila iztočnica za rešitev problema, težave, dileme...karkoli....

Ne moreš pa kar na pamet trditi, da je stvar "jasna"...zdi se mi, da si iz svoje izkušnje  preveč jasno prezrcalil nek drug konkreten primer z drugačnimi konkretnostmi.

Fant recimo igra nogomet. To je kolektivna igra. Težko verjamem, da ga imajo samo za okras ali pa za lomljenje kosti nasprotniku

V bistvu premalo vem in mi še zdaleč ni "jasno".

 

Še preveč hitro se takole od daleč in na pamet nekoga ožigosa. Vedno me pa zaboli, kadar gre za ljudi na začetku življenja.

 

Mygrace

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti