Prebava

jasmina21  

član od: 26.1.2011

sporočila: 22

tema odprta - 1. sep 2012 9:30 | ogledi: 6.921 | odgovori: 20

a

Temo je spremenil(a) jasmina21 dne 5. sep 2012 15:21

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. sep 2012 9:49

Ali si v tem letu bistveno spremenila življenjski slog, način prehranjevanja, službo, družbo, študij ali začela jemati kakšna nova zdravila? Kaj pomeni to, da se "moraš prisiliti" - vzameš odvajala ali kaj podobnega? Na vsak način bi šla pa na tvojem mestu kar k dohtarju, better safe than sorry. lp, proxima

jasmina21  

član od: 26.1.2011

sporočila: 22

1. sep 2012 11:43

Ja ubistvu,prehrano sem zelo zelo spremenila,zdravil ne jem razen algeo(alge)....misliš da je to razlog?ostalo ostaja isto.

"prisiliti"pomeni da moram močno pritisniti da gre ven...potem ze gre nekako...z.ne čutim zelo velike potrebe po blatu oz.manjši občutek mi daja.nobenih odvajal ne jem,sem pa tja spijem kakšen kozarec donata pa malo več kivija pojem...Ker recimo u času menstruacije imam pa tako prebavo,da si recem ko bi vsak dan tako imela...(odlično-količinsko zelo veliko).

Sicer imam sedaj v septembru iti namen k ajurjevedskemu zdravniku ravno zaradi tega da vidim kaj mi bo povedal(mogoče pa kakšno tako stvar jem,ki mi pač ovira mojo prebavo.

jasmina21

Malinka  

član od: 24.8.2010

sporočila: 25

1. sep 2012 11:59

Mogoče so krive alge? Dokler ne greš do zdravnika jih nehaj jesti, mogoče bo kakšna razlika. Ko sem jaz jedla tablete alg, sem začela izgubljati težo. V tistem času sem imela zeloo dobro prebavo :) Poskusi jih izločiti, rezultat bo hitro viden.

Malinka

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

1. sep 2012 12:03

Pri meni povzroči težave kombinacija OH in beljakovin in premalo pavze med obroki... Mogoče popazi na to... Pa velike količine vode svetujem.

LP

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. sep 2012 12:07

Če si zelo zelo spremenila prehrano, je zelo zelo spremenjena prebava zelo zelo običajna posledica. Z zdravnikom sem mislila tisto pošast v belem, ki ti pretipa trebuh, vtakne prst v rit, naredi hematest, vzame kri za pregled in te po potrebi pošlje na kolonoskopijo. Ampak mogoče bo v tvojem primeru vseeno ajurvedski modrec bolj na mestu. lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2012 13:09

Ne vem no, ugiban. Oziroma ugibam na temelju tega, da sem videla že precej punc, ki so vse počele by the book, rezultat pa vsee o ni bil by the book. Ker, jasmina21, praviš da imaš 4-5 obrokov, pa pol litra sirotke pa 3 litra vode pa še šortaš - to je meni bolj prepis  tega, kar piše v revijah, da je fino početi. Ker v resnici ne verjamem, da kdorkoli v resnici vsak dan popije 3 litre vode plus sirotka plus 4-5krat je. Kaj pa drugače počneš MED obroki* Any life whatsovever?  In sedaj, joj, a so krive alge ali niso krive alge... Nekako se bojim, da si ti v skrbi za zadravo življenje šla predaleč in da si pod totalnim stresom, da se ja zdravo prehranjuješ in evo-ti-ga-na. Ker v resnici je težko kupiti to, da se nekdo super počuti, pokaka se pa enkrat na teden. Ker ena od teh stvari ne drži. Katera ne, moraš pa ugotoviti sama.

Jaz bi ti za kuro svetovala dobrega ljubimca in malo tantričnega seksa. Po tem boš šla tudi s svojevrstnim guštom na vecejko.

Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

1. sep 2012 13:57

Vendelina jr. je napisal/a:

Ker v resnici ne verjamem, da kdorkoli v resnici vsak dan popije 3 litre vode plus sirotka plus 4-5krat je.
Vendelina jr.


Dobro poznam eno tako. S podobno lenim črevesjem in zato velikimi problemi.

Jasmina, svetujem ti da greš k osebnemu zdravniku, da ti napiše napotnico za kolonoskopijo.

 

saša

sango  

član od: 22.1.2010

sporočila: 40

1. sep 2012 14:05

Priporočam 1dcl morske vode in 1dcl navadne vode, zjutraj na tešče.

Garaniravn wc vsak dan :)

sango

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

1. sep 2012 14:06

sango je napisal/a:

Priporočam 1dcl morske vode in 1dcl navadne vode, zjutraj na tešče.

Garaniravn wc vsak dan :)

sango
Če jo kje okrog Semedele zajameš, garantirano celo večkrat na dan...

sango  

član od: 22.1.2010

sporočila: 40

1. sep 2012 14:08

Semedele, kje pa je to?

Jaz jo zdaj uživam že leto dni, po njo pa hodim na konec Krka...

sango

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti