Skladiščenje česna

nallis  

član od: 5.2.2011

sporočila: 59

tema odprta - 28. avg 2012 14:39 | ogledi: 9.722 | odgovori: 7

Prosim,če mi lahko poveste,kako naj shranim malo večjo količino domačega česna.Ne bi rada,da se mi preveč posuši,v hladilniku pa pravijo,da ga ni dobro imeti.Ima mogoče kdo kakšen recept,podobno kot pesto ali čemaž?Mislila sem ga zmiksat in zmešat z olivnim oljem...Kaj pa zamrzovalnik?                                                                   Hvala za odgovore in prijazen pozdrav s koroškega konca

nallis

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. avg 2012 15:00

Ravno včeraj videla na TVju: česen očistiš in nasekljaš/ stisneš skozi prešo/naribaš, daš v lonček in zaliješ z oljem. Postaviš vhladilnik.

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. avg 2012 15:16

Če ga boš zmiksala, bo zelo spremenil okus, ker se bo vsebina celic preveč izločila, sekljanje naredi manj tovrstne škode. Za moje pojme tudi česen v olju zelo spremeni okus in ga v tej obliki občasno prakticiram na krajši rok in majhne količine, hranim v hladilniku in obvezno le nasekljanega.

Ne vidim razloga, da bi česna ne spravila (obešenega, da bo zrak krožil okrog njega)kar v mrežastih vrečkah od, recimo, limon, nekam, kjer imaš suho in hladno in temno. Načeloma česen tako zdrži dolge mesece, odvisno seveda od sorte in od tega, kako je bil pridelan.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

28. avg 2012 16:42

Danes sem se nekaj novega naučila. :) 

 

Vanja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. avg 2012 17:26

Moj oče je vedno pridelal kar veliko česna. Spletel ga je v kite in obesil v špajzo. Tam smo ga lepo smukali glavico po glavico, dokler ni zrasel nov. Še preden je prišel v našo deželo kitajc, sem ga tudi sama kupovala v kiti in ga obesila v špajzo. Upam, da se vrnejo tisti časi čimprej.

Letos ga bom tudi sama posadila in to septembra. Le še za seme se moram pobrigati. Nisem se še nič zanimala, ali kdo ve, kje ga imajo, našega, domačega?

Hvala že vnaprej!

 

 

 

naor

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. avg 2012 17:55

Septembra je prezgodaj, morda čisto na koncu meseca pa že. Po moje ga bo imela Kalia, lani ga je.

rimljanka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. avg 2012 18:04

Hvala Rimljanka!

 

naor

tburgar  

član od: 11.9.2009

sporočila: 435

28. avg 2012 18:32

Jaz ga samo očistim in ga imam v gajbici v dokaj hladni kleti, ostane do naslednjega se nič ne izsuši.

tabu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti