Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

18. sep 2012 11:57

A mi lahko kdo pojasni kakšna je razlika v ajdovem/koruznem kruhu če popariš/ne popariš moko?

Je razlika v okusu, teksturi?

lp

lolitabopa

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

18. sep 2012 12:59

Sem nekje prebrala, da če koruzno moko poparimo z vročo, a ne vrelo vodo, ohranimo v njej vitamine
skupine B.

Blanchy

lolitabopa  

član od: 15.12.2011

sporočila: 21

18. sep 2012 13:17

misliš, da ko damo kruh peči z poparjeno moko ostanejo v njej vitamini? al kako?

lolitabopa

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

19. sep 2012 17:09

Ponovno malo brskal po netu za različnimi kombinacijami glede paštete, saj imam jutri ponovno paštetno jutro. 
Zanimiv zadevo sem zasledil na enem izmed ang. forumov, kjer je seveda klasika obvezna (kisla kumarca, čebula) a poleg tega se priporoča recimo:
- sveži paradižnik na pašteto
- kumara, čebula, gorčica --> ta mi sila diši, bo treba sprobat
- majoneza, paradižnik in sesekljana čebula ---> to pa čista MAMAMIA;no, vsaj kar se tiče majoneže in paštete., saj je tudi ona podobno predlagala. Očitno bo kar nekaj na naši mami, glede na to, kako obvlada
-kandirana pomaranča/limona
-pašteta na pumpernicklu,gorčica,kisla kumarca
-črni kruh,paradižnik,kumarca

Same zanimive kombinacije. Jutri se bo malo probavalo in uživalo. Pri pijači pa bom tokrat ostal ČISTO preprost in se spravil na nekaj, kar sanjam že pol leta, da bi pil ob pašteti. Tisto, čisto preprosto a ob enem EKSKLUZIVNO, kot na morju. Veliko šalco mrzlega mleka (KOZJEGA!!!). 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

20. sep 2012 7:24

Pašteto se popraži na malo olja, potem pa se čez prelijejo razžvrkljana jajca - spečemo do željene gostote in je .

Kombinacije s pašteto:

- pašteta,pirin kruh, zraven pa sir in olive

- pašteta,kruh,suha salama

- pašteta, kruh, kisla paprika, kisle kumare

Mayisa

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

20. sep 2012 9:29

V starih časih, ko se je v restavracijah dobilo možgane z jajci, je krožilo, da včasih goljufajo in namesto možganov uporabijo pašteto --> pašteta z jajci, kot omenja predhodnica.

rdkapica

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

20. sep 2012 12:38

Tehle ponarejenih možganov se pa tudi jaz spomnim, ko sem bila še pri eni sosedi v otroškem varstvu.....ampak so morali biti s Kekec pašteto, drugače niso bili dobri . Zdaj jih občasno naredim mojemu za zajtrk in so mu zelo všeč.

Ninja24

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. sep 2012 12:40

Jaz na tako pašteto z jajci naložim še sesekljano čebulo ali pa zdrobljen česen s soljo.

lp

cervus

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

20. sep 2012 13:50

Tudi jaz občasno naredim ponarejene možgane,predno dodam pašteto prepražim tudi malo čebulce

 

Če mi pade sladkor si namažem bel kruh z nutelo in gor narežem banane-meni je za umret dobro

anibas

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. sep 2012 14:22

Ponarejni možgani so že kar nekaj časa v bazi in PRIMEJDUN, sedaj pa je res čas da si jih že naredim! Mi je totalno zanimiva in super ideja.
Naslednji teden, ETO!!! Da se ve, kako pa kaj

Danes sprobana kombinacija z dionsko gorčico, tunia delight verzija in paradižnik. Njam...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti