Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

30. avg 2012 4:58

Vanja: wuhuuu, to pa sem nekoč, davno tega, tudi sam jedel. Hjoo, kje so tisti časi. Majoneza pa sir ja. Sedaj želodec tega ne bi prenesel več, v otroštvu pa... Smo bili kar naviti in smo rabili kalorije ja. Noro. Kakšni spomini, povezani s hrano.

rebecca: Joooo, to pa je KRALJEVA kombinacija. Imaš pol dvigalo in dovoljenje za takšen sendvič? Kako te to vse spraviš v usta?

mali kuhar: sva že DVA.

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

30. avg 2012 6:26

Spomini iz otroštva: vedno je mama delala 4 kg bel kruh, ki so ga potem spekli v sosednji pekarni.

Za zajtrk je bila bela kava ali mleko, kruh in marmelada, jajčka pečena na masti z ocvirki. Jajčka sem jedla s kruhom brez pribora, saj sem v rumenjak namakala kruh. Včasih sem za  malico imela kruh namazan z mastjo, potrosen s sladkorjem.

Ojoj, mikserjev ni bilo, zato sem večkrat jedla jabolčni ali sirov štrudelj. Včasih sem se opekla, ker sem tako vročega komaj pričaka.

Sicer pa, vse mi je bilo dobro, kakor tudi danes. Vse mi tekne, le meje si moram postaviti, to pa je najtežje.

Pašteto delam sama. Rada jem domačo salamo (zdaj redkeje).Če jo jem, jo jem rada sama (grozno izgleda), ker si narežem debel kos in ga počasi jem samega, ali s kruhom.

 

Migla

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

30. avg 2012 10:32

Jaz sem imela za zajtrk Belo kavo in star domač kruh namočen notr. MMMMMMM, še danes se spominm vonja.

Maxi25

kresna noč  

član od: 5.11.2011

sporočila: 10

30. avg 2012 13:43

Jaz imam rada za zajterk popečen domači kravji sir.Tako ene dve rezini za en palec debeli.Zraven pa domač polnozrnat kruh in čaj.

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

31. avg 2012 16:21

Joj, kaj vse tu ne poberem. Tak me je gosja (ali račja) pašteta)z začetka foruma mantrala, da sem jo ob prvi priliki kupila. Pa sem do zdaj samo gosjo poskusila in moram priznat, da je zelo okusna. Proti večeru bom najverjetneje jedla maslo s sladkorjem ali s sirom

 

yulchi

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

31. avg 2012 21:42

Tole z maslom in sirom, je najboljše moji tašči in mi je že dolgo znano, je primorka. No pri moji stari mami bela kava in kruh namočen v njej, pa na vrh smetana od mleka, ki je bila domača.

No pri mojem ateju pa bela kava in noter keksi abeceda.To mi je bil vsakdanji zajterk.Ata je pred službo skuhal kavo potem smo dodali mleko in abecedo.

 

dari

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

1. sep 2012 9:31

Bela kava (z domačim mlekom) in notri nalomljen kruh je eden najboljših zajtrkov sploh. To sem vedno zajtrkovala pri stari mami. Seveda zraven paše smetana iz domačega mleka, njam. 

Zdaj pa sem prelena, da bi večkrat skuhala tisto pravo belo kavo in največkrat pomalicam kar instant belo kavo s hladnim mlekom, notri pa namakam navadne albert kekse.

 

Maslo in sir... verjamem, da je dobro, ampak jaz bi potem maslo namazala na tako debelino kot bi bila rezina sira, tako da raje ne bom poskusila. 

Drugače pa naši so vedno govorili o tem, da so jedli svinjsko mast namazano na kruh in gor potresli sladkor.

luccka

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

1. sep 2012 10:48

evo nas paštetarje ... meni tekne - stara oranžna G. s čemažem navrh pa kak košček zgoraj omenjene Fete Sofra iz Lidla

1. mož vedno čekira kake Leclerc-ove variante

2. najmlajši kombinira G. z na tanko namazanim topljenim sirčkom (ne vem zakaj, pravim, da pokvari okus)

3. hči prisega na tunino A., ki je sicer bolj malo na jedilniku ker

jo vendar ne glede na zgoraj jejo vsi (tudi srednji sin, ki drugače paštete gleda postrani), ko jo kupimo, kot da bodo brez nje kar umrli , tako da je bolj za crkljanje.

tejča

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

1. sep 2012 12:22

Kos črnega kruha, potem G. pašteta, jetrna seveda, iz oranžne doze, na to tanka plast majoneze, na to rezina šunke in na vrh kisla kumarica ali pa rezina sveže paprike.

 

Danes zjutraj sem pa v belo žemljo dala ostanke ocvirkov, take ocvirkove drobtinice bi rekla, še dokaj slane so bile, in vam rečem - čisti užitek.

 

Potem sem pa šla na glavni mestni trg vonjat pražen krompir, 70 ekip iz Slovenije in devetih drugih držav ga je pripravljalo na različne načine ...

 

 

 

mamamia

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

1. sep 2012 12:29

moj oče pa rad namaka kruh v mrzlo ali mlačno mleko...tole si privošči občasno zvečer, nikoli zjutraj.

Če doma nimamo kruha, potem v mleko namaka kekse.

lp

ledenka_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti