Nevsakdanja ter navihana kulinarična vprašanja

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

29. avg 2012 10:35

Maslo+sir?? Meni to sploh ne gre skup. Me spominja na kombinacijo maslo+pašteta+marmelada (ja tudi to nekateri jedo).

Zelo pa paše kruh+sir+jabolko. To je bila najboljša malica v OŠ. Jabolko seveda celo, pa ga grizeš zraven.

Nisem vegetarianka, ampak jem samo domače meso (ki mu poznam izvor) zato tudi ne kupujem paštet tako da tukaj nimam kaj dodati...

Urša

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

29. avg 2012 11:45

Zadnjih 13 let, kar mi je uspelo zmanjšat se za polovico po obsegu, bel puhast kruh z maslom, ki sva ga z dedkom zjutraj pomakala v tako sladko projo, da je žlica stala pokonci, samo še sanjam. Tudi kruh nasploh, no nekajkrat na mesec si privoščim pumpernickel s kakšno pečeno zelenjavo in kakšnim kozjim ali ovčjim sirom. Zajtrki so zadnja leta tako bolj kot ne enaki; ovseni kosmiči, jogurt/domača skuta, glede na sezono se menja le sadjeSirom pa se žal ne morem upreti, bognedaj, da grem med vitrine s siri v Leclerc, me zlepa ne dobiš ven in občasno si celo privoščim kakega (bolj "smrdi" in je čuden na pogled , bolj mi je všeč) ampak po pameti  in z veliko samokontrole.....ubijalska kombinacija so sveže obrane fige, pecorino, malo kostanjevega domačega medu in orehi ali mandlji .

Razne nenavadne paštete v Leclercu samo občudujem, jem jih ne, ker mi razne do neprepoznavnosti zmlete živali s strani industrijskih proizvajalcev ne potegnejo, niti tistih, ki jih teta iz vsakoletnega potovanja po Franciji privleče domov.....izjema je domača jetrna pašteta iz domačih kurjih jetrc, ki je na mizi za silvestrovo. Sicer pa zelo zelo rada pripravljam pogostitve za domače in prijatelje z raznoraznimi kombinacijami in uživam v gledanju kako uživajo v hrani......sem pač precej mazohistična.



Ninja24



Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 29. 2012 11:46

Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 29. 2012 11:47

neny111  

član od: 29.10.2007

sporočila: 358

29. avg 2012 11:57

Ninči, v tole tvojo slikco bi pa kar ugriznila , nesramno dobro zgleda in vem, da tudi je!

neny111

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. avg 2012 12:20

Tudi jaz, tudi jaz.

Kar se pa paštet tiče, pa vidim, da nas je kar nekaj, ki jih ne jemo prav pogosto ali pa sploh ne. Se pa naredi dobra domača, sicer kupiš jetrca in meso, ampak je še vseeno bolje, kot industrijska. Ali pa celo veš poreklo živali.

 

naor

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

29. avg 2012 12:22

Miška, se vidi, da si mlajša in so bili že boljši časi. Mi smo sladkor posuli kar na kruh in mast! Pa je bilo nevidženo dobro!

 

naor

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

29. avg 2012 12:54

Pri mojih starih starših tudi ni bilo masla, le svinjska mast. In ker sem bila zbirčno mestno dekle, ki masti ni maralo, mi je babi vedno kupila margarino za zajtrk.  Zraven je pasala domača marmelada.

Od sirov so bili na razpolago doma narejeni. Slan mi ni bil preveč všeč, sladkega sem pa rada jedla samega.

Za zajtrk sem največkrat jedla jajca, kuhana ali pečena, ko je imela babi čas, mi je naredila presnac. Tega recepta na kulinariki ni, vem pa, da med sestavinami veliko jajc, moka in kajmak. Mogoče kdo pozna?

Zaven sem dostikrat dobila malo taprave kave z veliko mleka. Kako so bili  moji starši jezni, ker so mi dajali pravo kavo tako zgodaj.  Sicer mi ni bila dobra, ampak z veliiiiko sladkorja sem jo lahko popila. Itak da sem jo, ker je bilo dovoljenje za kavo znak, da sem že dovolj odrasla.

Drugače sem pa dostikrat zajtrk izpustila, prvi obrok mi je bil nekje na sprehodu. Sem rada obirala slive, maline, robide, jabolka, kar je pač bilo glede na letni čas.  Kolikokrat sem imela prebavne motnje, ker sem potrgala z dreves še nedozorelo sadje.

 

Vilma

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

29. avg 2012 12:58

Živijo, še moje mnenje - sir, maslo, kruh meni Zveni Odlično, nism pa še slišala za to kombinacijo, zato poskusim ob priliki. Jaz bi pila kakav zraven.

Navedenih paštet nisem še poskusla, pri nas tudi prisegamo na G. Mažem si jo sproti na koščke kruha ker sm bolj za pašteto kot kruh :)

Lp

 

ursiii

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

29. avg 2012 13:03

Aja od naštetih paštet sem poskusila rajčo, zajčje še ne. Račja je imela notri makadamio, okus je bil bolj tako tako....soliden.... Kupila je več ne bom.

Sama imam najraje turistično pašteto. Na debelo namazano na belem kruhu.  V bistvu mi je tako zelo dobra, da jo lahko jem brez vsega.  

Vilma

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

29. avg 2012 13:22

naor je napisal/a:

Miška, se vidi, da si mlajša in so bili že boljši časi. Mi smo sladkor posuli kar na kruh in mast! Pa je bilo nevidženo dobro!


naor

 

O, saj je tudi pri nas maslo bilo le ob pomembnih dogodkih, v vsakodnevni prehrani pa smo na mast dajali poper in sol ali gorčico, včasih vse skupaj

lp

mzm

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

29. avg 2012 14:04

Pri nas doma pa smo mleko počasi zavreli,pobrali dol smetano in jo nanesli na kruh..potem pa še malo sladkorja gor....in skodelica bele kave........

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti