Peka kruha v konvekcijski pečici

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 28. avg 2012 6:54 | ogledi: 12.642 | odgovori: 4

Prosim za pomoč.Našla sem kar nekaj tem na kulinariki o konvekcijski pečici.Ker je mož zbolel in moramo zdaj kuhati hrano brez maščobe - mu je hčerka kupila to pečico,ki jo imaš lahko kar na pultu. Nikjer pa ne najdem receptov nap. za ajdov kruh,koruzni kruh,.. Zanimajo me tudi  jedi iz teletine in konjskega mesa.Kako se vam speče na zgornji rešetki meso, spodaj pa krompir? Notri nekatere pečete tudi pecivo,kako? Hvala in lep pozdrav

gajka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

29. avg 2012 10:26

Glede krompirja in mesa težko svetujem, sem pa nekaj eksperimentiral s kruhom in pecivi; po mojih izkušnjah je taka pečica relativno neprimerna za peko kruha in peciv, saj se večje "gmote" (npr. hlebec kruha, podlaga za torto ipd.), ki se segrevajo počasi, pečejo preveč neenakomerno (kruh se povrhu že zažge in na sredi izsuši, ko je spodaj še povsem surov). Razni piškoti in mlinci spričo svoje majhne debeline uspejo dobro.

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

3. okt 2012 19:50

Jaz pečem v pečici kurje perotničke in jih enkrat obrnem, spodaj pa dam krompir je v redu, tudi čevapčice sem pekla na zgornji mreži tudi v redu, svinjski kotlet pa je bil preveč posušen, baje bi ga morala zaviti v folijo, ne vem, peciva in kruha pa še nisem probala.

TUMAAVGUST

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

4. okt 2012 11:20

Svinjski kotleti, odojek, rebre in podobne zadeve se spečejo odlično, vendar jih je treba peči na dnu posode in ne na rešetki. Perutnino obvezno na rešetki.  Krompir je lahko spodaj, vendar ga je treba dat pečt malo prej kot meso.

sonic

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

4. okt 2012 20:42

Hvala vsem za nasvete.LP

gajka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti