Doma narejena lazanja-kako zmrzniti?

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

tema odprta - 24. avg 2012 8:51 | ogledi: 10.417 | odgovori: 15

Verjetno bo to vprašanje marsikomu od vas popolnoma enostavno, vendar jaz tega še nikoli nisem počela in ne bi rada zafrniknila, nimam pa časa preizkušati. Mi lahko prosim svetujete kako, oz. če lahko dam zmrzniti doma narejeno lazanjo, katero bi napol že pripravila. Sin ne mara kupljenih lazanj, je samo doma narejeno (kar mi je čisto všeč) in ker me nekaj dni ne bo, bi rada sinu pripravila mesno lazanjo do te mere, da bi jo samo vzel iz skrinje in jo dal v pečico (ne v mikrovalovko). Vem da obstajajo alu posodice v katere bi lahko položila napol pripravljeno lazanjo, vendar še nisem naletela na take, ki imajo tudi pokrov. Verjetno pa obstajajo in ali kdo od vas ve kje jih dobiti, oz. če ne ali naj alu posodico potem prekrijem z alu folijo in bi jo potem sin pred peko v pečici samo odstranil? In koliko časa se potem tako zmrznjena lazanja peče in na kakšni temperaturi, da ni v sredini še zmrznjena, povrhu pa že zapečena? Še v informacijo, lazanjo delam s svežim testom za lazanjo.     

Hvala že v naprej za odgovore,  

leandros

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

24. avg 2012 9:09

Pri nas uporabljamo alu posodice iz Eurospina (imajo jih tudiv Šparu, ampak so dražje), lazanjo zjutraj iz skrinje postavimo ven, da se delno odtali, ko pridemo domov pa v pečico.

 

lepo se imejte

marjanaj

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

24. avg 2012 9:53

Ne vem zakaj bi potrebovala alu posodo. Jaz lazanjo kar v pekaču (steklenem ali teflonskem) zamrznem. Stekleni ima celo trd pokrov. Ko pa dam pečt pa samo alu folijo na vrh pa je.

Monika7

Malinka  

član od: 24.8.2010

sporočila: 25

24. avg 2012 9:57

Se strinjam, lazanjo daj v posodice in v skrinjo. Kdaj bo pečeno, naj malo pogleda vmes :)

 

Ali je že kdaj katera naredila kruhove cmoke/štruco  za v skrinjo? Mislila sem, da bi štruco skuhala, razrezala in dala v skrinjo. Potem pa bi jih popekla - kot tiste pred pripravljene od Špara? Bo ok?

Malinka

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

24. avg 2012 11:21

Hvala vsem za odgovore, sem se odločila, da jo bom dala v alu posodico, katere sem že nabavila v Eurospinu.

Lep dan vsem skupaj 

leandros

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

24. avg 2012 11:39

Jaz sem že dala zamrznit kruhovo štruco in sem jo samo odtalila v mikrovalovki. Vendar se mi ni zdela tako dobra kot sveže skuhana. Popekla pa je nisem.

Priporočam ti, da narediš maso in jo zaviješ v plastično folijo za živila in zamrzneš. Potem pa zavreš vodo, soliš, folijo na večih mestih prebodeš z šivanko in skuhaš. Običajno jaz surovo 20 min, tole pa mogoče pol ure. Včasih dam v maso še grah in korenček- lepo izgleda in še dobro je.

Isto se da naredit z skutino-zdrobovo štruco. Plastična folija je nadvse praktična. Le ne pozabit pred kuhanjem preluknjat.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Malinka  

član od: 24.8.2010

sporočila: 25

24. avg 2012 13:19

Hmmmm, to sem tudi jaz prej delala. Štruca mi je boljša popečena, kot pripraviš tisto od Špara, pa še hitreje bi bilo, če bo to šlo.

 

Trixi, hvala za info z folijo, da se mi končno ne  bodo več valjali serveti in cveren po skrinji.

Malinka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

24. avg 2012 14:10

ALU posodice s pokrovi imajo tudi "pri najboljšem sosedu" ampak so res precej drage.

 

Kruhove cmoke in štruco sem že oboje zamrzovala. 1x sem nekje slišala, da zaviješ v alu folijo in zmrzneš. Nato daš v vodo kuhat s folijo vred in ko folija "odpade" je kuhano. Sem potem 1x tudi poskušala, pa ni bilo ravno tako :)

Drugače pa cmoke naredim in jih dam v skrinjo na ravni podlagi za kakšno urico, toliko da ratajo trdi. nato jih prestavim v vrečko. Fajn način, da se ne spacajo in ne sprimejo skupaj.

Lizzie

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

24. avg 2012 15:13

Jaz lazanjo (pa še kaj drugega, recimo štuklje) spečem in potem zamrznem, kar v navadnih plastičnih posodicah.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

24. avg 2012 17:17

Malinka je napisal/a:

Štruca mi je boljša popečena, kot pripraviš tisto od Špara, pa še hitreje bi bilo, če bo to šlo.

Malinka

Res ne vidim mraszloga, da bi s Sparovo šlo, zdoma narejeno pa ne. Skuhaj štruco, jo ohladi, morda celo v hladilniku, nareži, vmes daj koščke peki paprija, da se ne sprime (ali zamrzni na peki papriju in prestavi v vrečko) in zamrzni. Skoraj odtaljeno popeci. 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti