Doma narejena lazanja-kako zmrzniti?

Monika7  

član od: 22.8.2010

sporočila: 201

25. avg 2012 10:36

Kruhovi cmoki so super odtajani. Edino jaz jih surove zamrznem (od testa ki mi je ostalo) in potem kar zamrznjene dam kuhat. Ker če bi jih odtalila prej, bi bili pocasti in bi razpadli. 5 minut dlje kuham pa je.

Monika7

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

26. avg 2012 18:02

jaz sem lazanjo naredila kar v manjši pekač in ga dala v skrinjo. Ko sem se odločila, da jo bomo jedli, sem jo dala zjutraj iz skrinje, da se je počasi odmrznila in nato v pečico.

Slivove cmoke dam kar zmrznjene v vrelo vodo in skuham.

Kadar delam kruhovo štruco, jo razvaljam na dolžino premera lonca, v katerem bom kuhala. Nato jo zavijem v

alufolijo in zamrznem. Ko jo želim ponuditi za kosilo, to dam v vrelo vodo in skuham. Vzamem iz vode, pustim nekaj minut stati v foliji, nato odvijem in narežem. Včasih tudi malo popečem v pečenkini masti ali samo polijem s kakšno omakico.

lp

baška

Malinka  

član od: 24.8.2010

sporočila: 25

27. avg 2012 13:02

Rimljanka se strinjam. Samo rabila sem potrditev od strokovnjakov :) Še danes grem po kruh in v akcijo!

Malinka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

27. avg 2012 13:57

No, potrditve od strokovnjakov sicer nisi dobila, pa vseeno - veselo na delo. 

rimljanka

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

27. avg 2012 17:36

Ali je bila tukaj mišljena lazanja z lističi od Barile, ki jih ni potrebno kuhat? Ker to je tudi meni ratalo zanimivo, da bi zmrznila.

Maxi25

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti