Moj pes noče jesti

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

24. avg 2012 15:30

_tmickena_ je napisal/a:

Kaj so mu pa dajali vzreditelji za jest? Ko sem sama kupila psa, sem nadeljevala z enako hrano kot pri rejcu. Poleg tega, se psu hrana vzame če je ne poje v 15 min. Mora se naučiti nekega reda, to je prvo kot prvo. Zanima me če ima red tudi pri drugih zadevah, se pravi sprehodi, spanje itd? No pa nočem pametovati, ampak če je res situacija taka kot je, definitivno veterinar čaka!

 



_tmickena_

Vzreditelji so psa hranili z konzervami občasno tudi  konzerva+ kruh ampak pri nas doma pa konzerve še povoha ne "/ pa smo kupili nevem koliko vrst pa nič...

Red hm... spi kolikor mu paše glede sprehodov je lene narave in zato imava tako, da greva zvečer po temi pa še to gre z muko, raje se igra doma na zelenici.

Kamela

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

24. avg 2012 17:11

Kamela, ko prebiram tvoje poste, imam občutek, da je opevani bernardinec tvoj prvi pes. Je res? Prvi in kar bernardinec? Bernardinci so bitja, ki se zavedajo svoje velikosti in moči in treba je vspostaviti razmerja v družini, v katero ste sprejeli novega člana. O tropu je dobro nekaj postov nazaj pisala mamamia, zanesljivo z bogatimi izkušnjami. S podobnimi izkušnjami pravim, da morate prevzeti vodjo tropa. Na sprehod gremo, ko imate vi čas za to in ne, ko se psu zljubi (a ne čez opoldne v največji vročini!). Močna osebnost lahko vodi močnega psa. A taka ne sprašuje po spletu po nasvetih glede prehrane. Brez zamere. Priporočam obisk v bližnjem kinološkem društvu.

LP

booris

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

24. avg 2012 22:32

To ni naš prvi pes ampak že 3 in vsi do sedaj so bili bodobne pasme torej visoki in močni psi...

 

Imam pa VESELO novico:

Dnes je pojedel VSE oborke, ki jih je dobil torej zjutraj in sedaj zvečer bil je zelo živahen in cartljiv :D JEEEEEEJ

Kamela

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

24. avg 2012 23:17

Tudi naša kužika v tej vročini ne je kaj preveč, tako kot lastnica;)

te.jcika

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

25. avg 2012 2:04

Kamela je napisal/a:

_tmickena_ je napisal/a:

Kaj so mu pa dajali vzreditelji za jest? Ko sem sama kupila psa, sem nadeljevala z enako hrano kot pri rejcu. Poleg tega, se psu hrana vzame če je ne poje v 15 min. Mora se naučiti nekega reda, to je prvo kot prvo. Zanima me če ima red tudi pri drugih zadevah, se pravi sprehodi, spanje itd? No pa nočem pametovati, ampak če je res situacija taka kot je, definitivno veterinar čaka!

 



_tmickena_

Vzreditelji so psa hranili z konzervami občasno tudi  konzerva+ kruh ampak pri nas doma pa konzerve še povoha ne "/ pa smo kupili nevem koliko vrst pa nič...

Red hm... spi kolikor mu paše glede sprehodov je lene narave in zato imava tako, da greva zvečer po temi pa še to gre z muko, raje se igra doma na zelenici.



Kamela

 

Ne sme bit kakor njemu paše, mora bit takrat ko je, sploh od začetka, enako obroki in vse to. Plus vzreditelj naj ti pove katere konzerve je jedel, plus se mi ne zdi da je rodovniški, glede na to da je jedel konzerve plus kruh. Razglisten je? Cepljen vse ok? Mogoče se motim, ampak ok. Upam da. Ampak red pa le uspostavite!

Lp!

_tmickena_

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

25. avg 2012 6:47

te.jcika je napisal/a:

Tudi naša kužika v tej vročini ne je kaj preveč, tako kot lastnica;)



te.jcika

 

Naših dveh psičk pa vročina pri njunem apetitu nič ne moti, njune lastnice pa tudi ne.

pirnica

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

25. avg 2012 8:54

No saj veste kaj pravijo: sto ljudi, sto čudi.........

te.jcika

ajčka  

član od: 29.1.2010

sporočila: 29

25. avg 2012 9:16

mamamia je napisal/a:

ajčka, ja, oba sta enako pomembna, ne moreta pa biti enakopravna. Pes ne sme postati vodja krdela in družina je zanj čisto navadno krdelo, ki mu skuša zavladati, pa naj bo čivava ali napolitanski mastif. Če prevlada čivava (ali drug majhen pes) ni tak problem, je pač glasna in tudi če uveljavlja svojo voljo ni tako hudo, ker je pač majhna in njen ugriz ali druga oblika fizičnega uveljavljanja nima posledic. A vrag nastane, če vodja domačega krdela postane večji pes, kar se rado zgodi, ko se pes kupi "ker si ga otroci želijo" in ker je "ta pasma tako ljubka", ali ker se ljubek pes poda k novi hiši ...

 Pes je še vedno človekov najboljši prijatelj, a voditi ga mora človek, ne da pes vodi človeka. In zato mora biti odgovornost, ko se odločamo za psa, toliko večja. Kot pravijo: Ni nevarnoh psov, nevarni so lastniki.

mamamia

 

Seveda, se popolnoma strinjam s čisto vsem, kar si napisala! Imate čudovitega cane corsoja!

ajčka

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

25. avg 2012 11:41

_tmickena_ je napisal/a:

Kamela je napisal/a:

_tmickena_ je napisal/a:

Kaj so mu pa dajali vzreditelji za jest? Ko sem sama kupila psa, sem nadeljevala z enako hrano kot pri rejcu. Poleg tega, se psu hrana vzame če je ne poje v 15 min. Mora se naučiti nekega reda, to je prvo kot prvo. Zanima me če ima red tudi pri drugih zadevah, se pravi sprehodi, spanje itd? No pa nočem pametovati, ampak če je res situacija taka kot je, definitivno veterinar čaka!

 



_tmickena_

Vzreditelji so psa hranili z konzervami občasno tudi  konzerva+ kruh ampak pri nas doma pa konzerve še povoha ne "/ pa smo kupili nevem koliko vrst pa nič...

Red hm... spi kolikor mu paše glede sprehodov je lene narave in zato imava tako, da greva zvečer po temi pa še to gre z muko, raje se igra doma na zelenici.



Kamela

 

Ne sme bit kakor njemu paše, mora bit takrat ko je, sploh od začetka, enako obroki in vse to. Plus vzreditelj naj ti pove katere konzerve je jedel, plus se mi ne zdi da je rodovniški, glede na to da je jedel konzerve plus kruh. Razglisten je? Cepljen vse ok? Mogoče se motim, ampak ok. Upam da. Ampak red pa le uspostavite!

Lp!



_tmickena_

 

Doma sploh nebi imela psa, če nebi bil čipiran, cepljen proti vsemi boleznimi, za katere je možno dobiti cepivo.

Kamela

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

25. avg 2012 11:57

Cepljen v rokih? Predlagam, da ga res še enkrat razglistite, sploh če mogoče poje tudi kakšne bedarije ;) Čipiran pa mora bit tako ali tako. A mu dajete tudi kake ampule za klope itd? Lahko da mu tudi zato kej ne paše jest. No ampak glede na to da je začel je to fino.

_tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti