Moj pes noče jesti

BarbaraGG  

član od: 7.12.2009

sporočila: 30

23. avg 2012 21:37

Mene pa motijo psi, privezani pod kozolcem, s prevrnjeno posodo za vodo, pa da lastniki svojih psov ne sprehajajo redno, jih ne socializirajo, jim fujtrajo pomije ...

Vsak, ki se odloči za psa, ima za to svoje razloge. Midva sva si dolgo želela kosmatinca, o otrocih še nisva čisto odločena, vsekakor pa hočeva, da je pes odrasel, preden (mogoče) pride čez nekaj let novi član. Ker sva hotela, da je pes najin družabnik, ves čas delava na tem, da lahko gre povsod z nama, je z nama v stanovanju, imamo reden urnik sprehodov ... In pomeni mi ogromno. Če bi bil zunaj v boksu na dvorišču ne bi imela nič od njega.

Da sploh ne omenjam, kako blagodejno vpliva na psiho.

Ne glede na to vem, da ni človek, ampak žival, kar pa ne pomeni, da ne čuti, razume in se uči. In kar ne pomeni, da ni treba, da je deležen zdrave in uravnotežene prehrane in nege.

Pri nekaterih ljudeh pa vedno opažam kar neko ljubosumje, ker pasji lastniki svojemu kosmatincu izkazujejo toliko ljubezni in pozornosti, njim pa ne ... Samo to pa ni več težava pasjih lastnikov.

BarbaraGG

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. avg 2012 21:38

Jaz pa raje slišim, da malo bolj skrbijo zanj, kot premalo, ali ga pa še zanemarjajo.

 

naor

BarbaraGG  

član od: 7.12.2009

sporočila: 30

23. avg 2012 21:40

naor je napisal/a:

Jaz pa raje slišim, da malo bolj skrbijo zanj, kot premalo, ali ga pa še zanemarjajo.

 



naor

 

 

 

BarbaraGG

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2012 21:51

dari je napisal/a:

Tole prebiram pa imam občutek, kako sem starokopitna. Imeli smo nemškega ovčarja doma, pač je dobil hrano,kuhano, pa ostanke od nas tudi.Bil je je živahen igriv brez pedigreja itd..

Me pa nekaj moti, to enačenje živali z ljudmi.Ja žival je živo bitje se strinjam, ampak imam v sorodstvu primer, imajo kužka2 meseca in res ga imajo, kot dojenčka ali še bolj.Za mene je tako, človek je največ, žival je živo bitje pomagaj, če je potrebno, a ne enači ga s človekom..Skrbi za žival ,če jo imaš.Seveda če je težava je zato veterinar.

Zato nočem biti mama, psu, ali teta.

 

 



dari

Čemu potem sploh pes?

Commis débarrasseur

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 21:54

Pri nas je z družbo takole ; ko smo naše bernardinčka pripeljali domov je spal na sedežni ( na svoji dekici) ponoči pa v garaži zraven peči, Zdaj ko pa je odrasel pa ima ravno tako v garaži svoj kotiček in ima prost izhod ponoči in podnevi je sicer privezan, ker smo doma ob gozdu in sosedje imejo ovce ampak mislim, da mu ni hudega.

 

Čez dan, ko smo doma ni NIKOLi privezan je bolj lene sorte in itaq skos spi, ko se zunaj shladi pa skače za igračkami in uživa na sprehode hodiva bolj malo, ker imamo tako veliko dvorišče in zelenico, da se celi dan sam sprehaja ampak si ap vseeno vsako večer vzamem toliko časa, da mu mečem igračke :)

 

Tudi zdaj, ko je malo večji, še vedno pride na sedežno in zraven mene gleda televizijo ampak potem je toliko čiščenja za njim hehe pa dobro, vse se preživi če imaš takšno kosmato bitje doma :D

Kamela

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

23. avg 2012 22:07

naor je napisal/a:

Jaz pa raje slišim, da malo bolj skrbijo zanj, kot premalo, ali ga pa še zanemarjajo.


naor

 

Pri nas je bil naš Rončo skoraj 11 let član družine in ko je odšel na drugo stran mavrice je ostala za njim ogromna praznina. In ko se enkrat navadiš živeti s psom je grozno težko živeti brez njega...zato za naslednjo spomlad načrtujemo novo nadobudno kepico. Če pa koga moti, da se jaz preveč poglabljam v pasjo nego,prehrano in šolanje je pa to njegov problem. Ne vem zakaj potem ljudje toliko komplicirajo pri svoji šprehrani pa kaj je zdravo pa kaj ne...a za psa ti mora pa dol viseti kaj bo pojedel??? Potem pa gledaš sestavo cenejših briketov/trgovskih znamk in vidiš 4% mesa, ostalo pa žitarice in sol Te ceneje pride če v kmetijski zadrugi kupiš tono ovsa in koruze pa ga hraniš s tem, razlika je zelo majhna

Roncolino

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

23. avg 2012 22:09

dari je napisal/a:

Za mene je tako, človek je največ, ...


dari

Zakaj? Ker smo mi, ljudje, tako določili?

Nihče ni "največ". Z živimi bitji si delimo isti prostor, naš planet, in ker smo ljudje določili, da smo "največ" smo ga začeli prikrajati sebi, ga s tem uničevati in rušiti življenjski prostor. Sebi in tistim, ki niso nič krivi - ostalim živim bitjem na tem planetu.


Se opravičujem za offtopic, samo tak "človekocentrizem" me spravi na obrate.

saša

dari  

član od: 21.8.2004

sporočila: 1521

23. avg 2012 22:17

No bom rekla tako,vsak začetek je težak.Se soočas z novimi stvarmi.Počasi obladaš.Mi imamo želvo. In skrbimo za njo po najboljših močeh. A še vedno, človek mi je največ.Živemu bitju pomagam po svojih močeh a ne enačim življenja ljudi z živalmi. Zato če imaš žival, ki je bolna idi do veterinarja.Pomagaj a ne delaj panike če izgubiš ljubljenčka , ja je žalost ali če izgubiš človeško bitje ni primerjave.

dari

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

23. avg 2012 22:53

Ko prebereš tak tekst je res težko enačit živali in ljudi.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2012 23:29

Človek je človek, žival pa žival, četudi je pes in človekov najboljši prijatelj. Zavoljo mene lahko ljudje počlovečijo kolikor hočejo, a naj se potem zunaj priemrno obnašajo, ne pa da meni, ki imam psa na povodcu,  lastnica psa, ki ga nima na povodcu in ga niti ne obvlada, saj je ne uboga, ko ga kliče, ker se usaja na našega, reče, da sem nevzgojena in da je prav tak moj pes - ker sem ji rekla, naj da psa na povodec, ker je napadel mojega, in da bo hudo, če jaz mojega spustim s povodca ...

 

In lepo prosim, a je to v redu, da pes z gobcem iz košare za kruh, ki je na mizi, vzame kos kruha, tačas ko ljudje zajtrkujejo?  To je naredil pes naših prijateljev ....

 

Mi smo izpričani pasjeljubci, a ne tako zelo, da bi naši psi z mize jemali hrano. Pes mora biti vzgojen in ubogat na pogled, ne le na prvo besedo. Ampak pes je odraz svojega lastnika, itak.

 

Skrb za psa se ne kaže v popuščanju in razvajanju, ko gre za vzgojo psa, pač v tem, da skrbimo zanj s primerno hrano, da ima vodo, da se ukvarjamo z njim, mu damo mesto v družini, a nikakor ne, da je vodja krdela, se z njim igramo in hodimo na sprehod in med ljudi in druge pse, da se tako socializira in ni nikomur nevaren. In da mu s crkljanjem pokažemo, da ga imamo radi.

 

Evo, pasje prijateljstvo z našega vrta, včasih je namesto katerega od psov v objemu kdo od nas ...



mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 23. 2012 23:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti