Domače karamele

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

5. mar 2004 7:29

Koliko časa je potrebno približno mešati za srednjo trdoto karamel? Spela

ribica3373  

član od: 19.12.2005

sporočila: 20

19. nov 2008 13:43

vem da je tema že stara,vendar pa sem se odličila napisat par besed! Po receptu anje sem naredila karamele, ODLIČNOOOO!!!Res je treba dolgo mešati, da stopiš vse kristale vsendar se splača. V moji masi je še ostalo nekaj kristalo pa nič za to se vsaj vidi da so doma narejene! Podarila jih bom za božično darilo, sem jih morala prej probat! Hvala za recept!!! ribica3373

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

23. okt 2018 8:14

Sem naredila karamele po zgornjem receptu in so odlične. Me pa zanima, če morda kdo ve postopek za karamele tipa 'Muh-Muhs' (https://www.muh-muhs.de/produkte/original-sah), ki so bolj 'krhke'.

trac

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. okt 2018 13:34

Verjetno gre za 'mehko' karamelo, tj karamelo z maslom in sladko smetano: https://www.youtube.com/watch?v=voQMPKZ7EdA

~Two things define you. Your patience when you have nothing, and your attitude when you have everything.~

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

23. okt 2018 15:11

Moje so ravno take, kot je prikazano na posnetku. Tiste druge se nič ne 'vlečejo' in izgledajo, kot da sladkor ne bi bil čisto staljen.

Hvala.

trac

Mina43  

član od: 22.8.2019

sporočila: 19

26. jul 2020 10:35

Nekoč, ko smo še kurili peč na drva in ko še ni bilo mogoče kupiti smetane v trgovini, smo delali čisto ta prave mlečne karamele. 1 liter mleka in 400 g sladkorja smo kuhali in kuhali (kar nekaj ur). Od začetka je bilo treba kakšne pol ure nenehno mešati, nato se je samo kuhalo, dokler masa ni dobila svetlo rjave barve. Potem pa smo zopet mešali z leseno kuhalnico in vsake toliko čase preskušali, če je masa že dovolj gosta. Na moker krožniček smo vlili malo karamelne mase in če se je strdila, so bile karamele ravno prav kuhane. V maso smo dodali še za en oreh veliko kepico masla in ko se je raztopilo, smo maso vlili na mokro marmornato podlago ali pa tudi na mokro desko. Z nožem, ki smo ga namakali v vročo vodo, smo jo lepo zgladili. Drugi dan smo narezali karamele in jih po želji tudi zavili.

Mina 43

 

Mina43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti